Öngól miatt csúszott ki a Haladás kezéből a Vidi elleni győzelem

2019.05.19. 16:45
A Haladás a Vidi elleni döntetlennel búcsúzott az élvonaltól (Fotó: Unger Tamás)
A házigazda Szombathelyi Haladás kiesőként fogadta a bajnokság második helyezettjét, a Mol Vidi FC-t az NB I 33. fordulójában. A második félidőben szerzett Priskin-góllal előnyt szerzett a Hali, ám egy öngólt követően döntetlen lett a meccs.

LABDARÚGÓ NB I
33. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Haladás–Mol Vidi 1–1 (Priskin 67., ill. Németh Milán 80. – öngól)
Szombathely,Haladás Stadion, 3340 néző. Vezette:Pillók

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Fekete füsttel fogadták a hazai szurkolók az élvonaltól búcsúzó Haladás labdarúgóit a Mol Vidi elleni utolsó bajnoki mérkőzés előtt. Ám csak a szokatlan színválasztás utalt arra, hogy a csapat tizenegy, NB I-ben töltött év után a nyártól ismét a második vonalban futballozik. A hangulatra nem lehetett panasz, a vasi szurkolók mindent megtettek, hogy emlékezetessé tegyék a találkozót.

Nem úgy, mint a játékosok, akik közül hét egészen biztos, hogy nem marad Szombathelyen. A tulajdonosok bejelentették, a második vonalban nem kívánnak külföldi labdarúgókat foglalkoztatni, s inkább az Illés Akadémiáról kikerülő játékosokra számítanának. De nemcsak a légiósok mondhatnak búcsút a klubnak, a hírek szerint Halmosi Péter és Király Gábor sem hosszabbítja meg nyáron lejáró szerződését. Sőt Horváth Ferenc vezetőedző jövője is kérdéses, hiszen csak az idény végéig szólt a megbízatása azzal az opcióval: ha mindkét fél úgy kívánja, egy évvel megtoldható. De egyelőre sem a klub, sem a szakember nem nyilatkozott a szándékairól.

A Mol Vidit érthetően nem foglalkoztatta a szombathelyi „gyász”, az ezüstérmet nyerő együttes már a szombati, Bp. Honvéd elleni Magyar Kupa-döntőre hangolt. Marko Nikolics vezetőedző ezúttal Huszti Szabolcsot, Loic Negót, Stopirát, valamint Viníciust is a kispadra ültette. A kezdők pedig különösebb erőlködés nélkül terelgették a labdát, ugyanúgy, mint a hazaiak. Így aztán – helyzet nélkül… – unalomba fulladt az első félidő.

A szünet után némiképp élénkebben folytatódott a meccs, leginkább a Haladásnak köszönhetően. A gyorsabb, pontosabb futball már helyzeteket is eredményezett, ám Funsho Bamgboye öt méterről sem találta el a kaput, később Priskin Tamás sem, ám a csatár becsületére legyen mondva, lövésébe Kovácsik Ádám belevetődött. A 67. percben már nem segíthetett a kapus sem, szemet gyönyörködtető akció végén Priskin Tamás szép gólt szerzett. A székesfehérváriakat nem zavarta a hazai vezetés, továbbra is lassan és komótosan futballoztak, teljesen megfeledkezve a védekezésről. A góllövésről viszont nem, igaz, helyzet nélkül egyenlítettek, hiszen az egyenlítéshez Mohl Dávid, valamint Németh Milán (öngól) ügyetlenkedése is kellett egy vendégszögletnél. 1–1

Összességében unalmas első félidő után valamivel izgalmasabb másodikkal és döntetlennel búcsúzott a Haladás az élvonaltól.