A DVSC négyet vágott a Paksnak, és megszerezte a bronzérmet

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2019.05.19. 16:49
A Debrecen legyőzte a Paksot, és megszerezte a bronzérmet (Fotó: Kovács Anikó)
A labdarúgó NB I utolsó, 33. fordulójában a Debreceni VSC hazai pályán 4–1-re legyőzte a Paksot, így megszerezte a bronzérmet és az azzal együtt járó lehetőséget, hogy indulhasson az Európa-liga selejtezőjében.

LABDARÚGÓ NB I
33. (UTOLSÓ) FORDULÓ

Debreceni VSC–Paks 4–1 (Szécsi 18., 33., Bódi 23., Tőzsér 52. – 11-esből, ill. Cseke 30.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 6000 néző. Vezette: Erdős

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Az idő sok mindent más megvilágításba helyez. Önfeledten ünnepelt Debrecen, amikor 1995-ben a klub történetében először dobogós helyen zárta az első osztályú bajnokságot a DVSC. Hősként ünnepelték a játékosokat, könyv is készült a sikerről. Aztán a Loki nyert hét aranyérmet, a szurkolók hozzászoktak a sikerekhez, a 2016-os harmadik helyet majdhogynem kudarcként élte meg a piros-fehérek szurkolótábora.

Azóta egyszer a kiesés szele is meglegyintette a debreceni klubot, s amikor idén tavasszal elérhető közelségbe került a harmadik hely, érezhetően tűzbe jöttek a drukkerek. A DVSC pedig úgy vághatott neki az utolsó fordulónak, hogy győzelme esetén a többi eredménytől függetlenül biztosan bronzérmes. Nem csoda, hogy hatezren gyűltek össze a Nagyerdei Stadionban, s a csapat ultrái is régen látott létszámban várták a kezdést.

Volt a pályán egy ember, aki viszont azért hajtott, hogy a DVSC ne legyen bronzérmes az idényben. Könyves Norbert az őszt még a Loki-játékosként töltötte, majd januárban átigazolt Paksra. A támadó mindjárt a mérkőzés elején megnehezíthette volna egykori csapat dolgát, ám mindkét lehetőségét elhibázta. A Debrecen viszont nem rontotta el a lehetőségeit. Előbb Ferenczi János szólója után Szécsi Márk talált be (1–0), majd Bódi Ádám villantotta meg kivételes rúgótechnikáját, így máris kétgólos előnyben volt a hazai csapat (2–0). Kontra végén Cseke Benjámin góljával szépítettek ugyan a vendégek (2–1), ám nem sokáig reménykedhettek, mert három perccel később Szécsi Márk kihasználta Nagy Gergely tétovázását. 3–1

A második félidő elején a Lenzsér Bence kezezése után megítélt büntetőt gólra váltó Tőzsér Dániel el is döntötte a három pont és a harmadik hely sorsát (4–1). Zúgott a lelátón az „Irány, Európa!”, s Herczeg András vezetőedzőnek is kijutott a dicséretből. Tegyük hozzá, nem alaptalanul, hiszen a csapat lehetőségeinek és játékoskeretének ismeretében nagyon kevesen várták dobogóra a Lokit. Herczeg András zömében saját nevelésű játékosokra építve jutott el a bronzéremig, az Európa-liga-szereplést érő helyezésig. Az utolsó perceket felállva tombolta végig a lelátó népe, majd hatalmas ünneplés közepette vehették át a bronzérmeket a DVSC játékosai. Ami talán a legfontosabb, hogy a siker visszahozta az igazi futballhangulatot a Nagyerdei Stadionba.

Az lenne az igazi, ha ez nem egyszeri alkalom lenne…