Kosztics és Kádár góljával nyert a Diósgyőr

2013.08.31. 20:59
A diósgyőriek sikerükkel megelőzték a lilákat a tabellán (Fotó: Czerkl Gábor)
A labdarúgó NB I hatodik fordulójában a Diósgyőri VTK Zoran Kosztics és Kádár Tamás találatával otthon tartotta a három pontot az Újpest ellen.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Jó néhányan a szokásosnál is nagyobb izgalommal készültek a diósgyőriek közül a hétvégi bajnokira, ugyanis azt az Újpestet fogadták, ahol korábban a sportigazgató, Kovács Zoltán és a két támadó, Tisza Tibor és Barczi Dávid is hosszú időt töltött el. A DVTK a múlt héten megszerezte első idénybeli győzelmét Pápán, és bár az újpestiek is három ponttal zártak, de most azzal a tudattal léptek pályára, hogy egy hazai sikerrel megelőzi ellenfelét Tomiszlav Szivics legénysége – apropó, Szivics, a szerb-magyar mester kis híján a Megyeri úton kötött ki tavaly, de néhány furcsa keresztkérdés után otthagyta a tárgyalásokat.

Kosztics valósággal repült a gólja után (Fotó: Czerkl Gábor)

Parádésan kezdődött a mérkőzést, alig győztük jegyezni az eseményeket: Tisza Tibor szabadrúgását gyönyörűen védte Balajcza Szabolcs, a másik kapu előtt pedig előbb Senad Husic, majd Vági András mentett a gólvonalon, Simon Krisztián pedig kihagyta második ziccerét is. A 22. percben Vadász Viktor mentette meg góltól csapatát, remekül szerelte az ötösön becsúszva Simont – a hazai közönség egy része pedig mérges füttyszóval adta kedvencei tudtára, hogy most már a másik kapu előtt szeretnének helyzeteket, sőt mi több, gólokat látni.

Nem sokra rá már ünnepelhetett a publikum zöme: Mohamadou Abdouraman passzát Zoran Kosztics 11 méterről a kapuba bombázta. 1–0!

Gyorsan megduplázhatta volna előnyét a DVTK, amikor Balajcza állal (!) hárított Tisza elől a 16-oson kívül, majd a labda egy hazai játékos elé pattant – ám ekkor Németh Ádám rajtaütésszerűen sípjába fújt, és rövid tanakodás után közvetett szabadrúgás ítélt kifelé... Minden bizonnyal partjelzője segítette ki az események pontos rekonstruálásával, és így nem állt ki piros lappal a vendégek kapusa. A játékvezető a kisebbik rosszat választotta.

Sokkal jobban kezdett a pihenőt követően a DVTK, Tisza szabadrúgása után Kádár Tamás egy csúsztatással meg is duplázta a piros-fehérek előnyét. 2–0!

Ment, ment előre az Újpest kétgólos hátrányban is, de fegyelmezetten védekeztek a fehér mezes hazaiak, igaz, azért olyan viharos támadásokat nem kellett visszaverniük Kádáréknak. Lázár Bence, Horváth Richárd, Bacsa Patrik, majd William Alves és Gosztonyi András is pályára lépett, de a friss erők sem tudtak lendíteni a mérkőzésen, szép lassan csordogáltak az események, különösebb izgalmak nélkül.

Ismét győzött tehát a Diósgyőr, és megelőzte a táblázaton az Újpestet.

NB I
6. FORDULÓ
Diósgyőri VTK–Újpest FC 2–0
(Kosztics 36., Kádár 52.)

Tomiszlav Szivics (DVTK): – Az első tizenöt perc az Újpesté volt, akadt két-három helyzetük, de utána visszajöttünk a meccsbe, és jókor rúgtuk a gólokat is. Végig küzdöttük a meccset, kiemelem, hogy megint nem kaptunk gólt, és nagyon fontos három pontot szereztünk. Továbbra is van némi görcs a játékosaimban, az Újpest ezt ügyesen kihasználta. Letámadtak minket, de aztán belejöttünk mi is, helyenként látszott az a játék, amit szeretnénk játszani. Abdouramannak külön köszönöm, hogy Elek Ákos sérülése után vállalta a meccset a jelen állapotában.

Kozma István (Újpest): – Nem volt szerencsénk ezen a mérkőzésen, az első harmincöt percben jobbak voltunk, és megkockáztatom, hogy el is dönthettük volna a mérkőzést, de a sérülés és a kapott gól mindent megváltoztatott. A második félidőben siettettük a játékot, és ez az ellenfél malmára hajtotta a vizet. Az újabb gól és az, hogy rövid a kispadunk mindent meghatározott. Ebben a játékrészben már jobbak voltak a hazaiak, és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. (Forrás: dvtk.eu)