Ligakupa: „0-6”-nál ébredt a Szpari, négy között a Honvéd

2015.04.21. 20:00
A labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján az MTK 1–0-ra megverte a PMFC-t, így kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel bejutott az elődöntőbe.

A Fáy utcai stadionban rendezett mérkőzést a korábbi pécsi Horváth Zsolt döntötte el, aki Bese bal oldali beadása után fejelt a jobb alsó sarokba. Érdekesség, hogy a két csapat őszi bajnokiján is betalált Horváth, akkor együttese 4–0-ra nyert Pécsen.

A Budapest Honvéd is bejutott a négy közé, a kispestiek a hazai 3–0-s siker után idegenben is legyőzték a Nyíregyházát. A fővárosi gárda az első félidő hajrájában szerezte meg a vezetést Ihrig-Farkas góljával, majd még a szünet előtt növelte előnyét, a fordulást követően pedig pillanatokkal később már 0–3 virított az eredményjelzőn.

A Szpari ezt követően Vámos és Rezes találatával még kozmetikázott ugyan, de összesítésben így is 6–2-re a Honvéd nyert.

Az elődöntő első mérkőzéseit május 12-én, a visszavágót május 26-án rendezik meg, a döntőt pedig június 3-án.

LIGAKUPA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MTK–PMFC 1–0
(Horváth Zs. 19.)
Továbbjutott: az MTK, kettős győzelemmel, 2–0-s összesítéssel
Nyíregyháza Spartacus–Budapest Honvéd 2–3 (Vámos 50., Rezes 81., ill. Ihrig-Farkas 41., Koné 45., Kosznics 47.)
Továbbjutott: a Honvéd, kettős győzelemmel, 6–2-es összesítéssel