SZTK-ra felírt Fradi-hetes a Ligakupában

2015.03.17. 17:55
Busainak és a Ferencvárosnak ezúttal nem volt ellenfél az SZTK (Fotó: Hegedüs Gábor)
A Ferencváros hét gólt rúgott a Szigetszentmiklósnak odahaza a labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének első felvonásán. A vendégek az utolsó percben szépíteni tudtak, a visszavágót április 21-én rendezik.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Ferencváros–Szigetszentmiklósi TK 7–1
(5–0)
Budapest
, Üllői út, 300 néző. V: Nazsa
Ferencváros: Jova – Dilaver (Mateos, a szünetben), Gyömbér (Csukics, 65.), Pavlovic (Nalepa, a szünetben), Bönig – Batik, Kukuruzovic – Nagy Dániel, Busai (Varga R., 65.), Ugrai – Lauth (Böde, a szünetben). Vezetőedző: Thomas Doll
Szigetszentmiklós:
Sánta – Puskás, Tóth F., Vágó, Benkő-Bíró (Pollák, a szünetben) – Barna (Kornis, a szünetben), Domokos (Benkő, 68.) – Jasarevic (Sipos, 68.), Hevesi-Tóth, Kollega – Szabó B. (Szini, 76.). Vezetőedző: Székely Tibor
Gólszerző:
Ugrai (5.), Busai (10., 43., 46.), Lauth (15., 27.), Kukuruzovic (64. – 11-esből), ill. Benkő (90.)

Noha a sorozatban a Puskás Akadémia és a Győri ETO gárdáját is megviccelte már a Szigetszentmiklós, az Üllői úton rövid úton hamar rádöbbentek arra Székely Tibor legényei, hogy a tartalékos Fradi is túl nagy falat a számukra. Igaz, a vendégektől hiányzott pár alapember, de az első negyedóra alatt Ugrai Roland egy szép elfutás után (1–0), Busai Attila (2–0) és Benjamin Lauth (3–0) pedig egymást udvariasan és kölcsönösen kiszolgálva talált a hálóba – és mindhárom gólt olyan könnyedén szerezték a fővárosi játékosok, mintha csak egy könnyed edzésen ficánkoltak volna, ijedt ifisták ellen.

Ezt követően igyekezett összeszedni magát az SZTK-védelem, amely időközben ötfősre bővült, de Benjamin Lauth két bekk között is elérte saját kipattanóját: 4–0!

A szünetig Ugrai elszórakozott pár helyzetet, majd tanulva hibáiból, következő lehetőségénél önzetlenül Busai Attila elé passzolt, akinek ismét csak az üres kapuba kellett pöckölnie: 5–0!

Nem változott a játék képe a pihenő után sem, Busai Attila már a 46. percben betalált a még szundikáló védelem gyűrűjében. Mesterhármas, 6–0! A csereként beálló Böde Dániel is megvillant, kiharcolt egy büntetőt, amelyet Stjepan Kukuruzovic magabiztosan váltott gólra: 7–0.

Hogy némi sikerélményük is legyen a vendégeknek, a legvégén szépíteni tudtak a csereként beszálló Benkő Krisztián révén: 7–1.

Kiütés, eldőlt. Tulajdonképpen percek alatt.

A TÖBBI MÉRKŐZÉSEN

Percekig állt a játék a Honvéd–Nyíregyháza Ligakupa-találkozón, mert a vendégek játékosa, Karacs Péter olyan rosszul esett, hogy hosszú ideig ápolni kellett. A nyíregyházi futballistát a Merényi-kórházba szállították – könyök- és vállsérülést szenvedett. Több mint tízperces szünet után folytatódott a találkozó, amelyen a venezuelai Jesús Meza találatával a Honvéd került előnybe az első félidő hosszabbításának 10. percében.

A fordulás után a játékvezető piros lappal azonnal leküldte a pályáról a Konét a tizenhatoson belül felvágó Hrabinát, a kispestiek azonban nem tudták értékesíteni a büntetőt. A végére azért így is maradt még két Honvéd-gól: Jesús Meza előbb 11-esből, majd akcióból volt eredményes, beállítva a 3–0-s végeredményt.

A PMFC–MTK találkozón sem maradt el a tizenegyes, a második félidőben Hajdú Ádámot buktatta Molnár Soma. Sergio Tamayo első lövését még megfogta Helesfay Donát, ám a kipattanóval már ő sem tudott mit kezdeni, a spanyol bevágta a labdát, ezzel 1–0-s előnyhöz juttatta az MTK-t.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

Pécsi MFC–MTK 0–1
(Segio Tamayo 69.)
Bp. Honvéd–Nyíregyháza 3–0
(Jesús Meza 45+10., 71., 80. – a másodikat 11-esből)

LIGAKUPA-ADATBANK ITT!

Pedig szépségtapasznak is kevés, a párharc eldőlt már az első negyedórában.

Sokat érhet még ez az idegenben szerzett gól... – jegyzi meg kollégánk.

VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90. PERC SZÉPÍT AZ SZTK! Kollega elfut a balon, beadását BENKŐ KRISZTIÁN jobbal a jobb sarok felé lövi, de a bevetődő Mateosról a túlsó alsóba pattan a labda. 7–1!

88. perc Kornis bemutat egy szép cselt Ugrai kárára a saját 16-osán belül.

86. perc
Varga balról az oldalhálóba lő, Batik meg majdnem meghúzza derekát, mert ráugrik légi párbaj címén a gyanútlan Pollákra.

81. perc Vladan Csukics sem hiába állt be: kap egy sárgát.

77. perc
Tóth leharcolja Bödét a 16-os előtt. Szabadrúgás. Kukuruzovic ballal a léc fölé.

76. perc Szini László
be, Szabó le. Megtapsolja Szabót a csereember. Nyílt Szini-taps.

74. perc Bönig első bal oldali beadása Tóthé, a második a kivetődő Sántáé.

72. perc
Jova Levente levadássza az ötösön Kollega bal oldali szabadrúgását.

68. perc Benkő Krisztián és Sipos Bence áll be Domokos és Jazarevic Mahir helyett.

67. perc Sánta Ugraihoz passzol, aki ezt a ziccert is elszórakozza, majd beadását kifejelik Böde elől.

67. perc Szabó távoli szabadrúgása a sorfalon csattan.

65. perc Varga Roland Busait, Gyömbért Vladan Csukics váltja a hazaiaknál.

64. PERC STJEPAN KUKURUZOVIC BALLAL A JOBB ALSÓBA LŐ! 7–0! Sánta balra el.

63. perc Tóth Ferenc kap sárgát, mert elhúzza Böde lábát az ötös bal sarka előtt. 11-ES!

61. perc UGRAI!!!
Batik remek passza után Ugrai a kapussal szemben, az ötösről jobbal a jobb sarok mellé emel...

58. perc Vágó Levente jobbal a jobb alsó mellé tekeri a szabadrúgást.

57. perc Michal Nalepa
lerántja Kollegát a 16-os bal sarka előtt, sárga.

56. perc
Busai és Böde készít le Kukuruzovicnak, aki 16-ról ballal a jobb felsőt veszi célba, de Sánta hárít egy tetszetős vetődéssel.

53. perc
Busai is a jobb sarok mellé lő a 16-os jobb sarkán belülről.

50. perc
Támad, támadgat az SZTK, de túlságosan pontatlanok a passzok. Még a közeliek is.

Ugraié a gólpassz.

46. PERC MÁRIS GÓL: BUSAI ATTILA jobbal a jobb alsóba lő kissé balról, 14-ről. 6–0!

46. PERC FOLYTATJUK!

45. perc Böde Dániel a pályán Lauth helyett. Az első idei tétgólját várja a csatár. Mateo Pavlovicot Michal Nalepa, Emir Dilavert meg David Mateos váltja. A másik oldalon Pollák Zoltán és Kornis Attila állt be, Benkő-Bíró és Barna Zsolt helyére.

„Székely Tibor irányításával eddig 11 tétmeccset játszottunk, 4 győzelem, 6 döntetlen és egy vereség a mérlegünk 2015 novembere óta. Ha csak a Ligakupát vesszük számításba, akkor négy összecsapásból kettőt megnyertünk, kétszer pedig döntetleneztünk. Bizakodásra adhat okot, hogy ezeken a mérkőzéseken első osztályú ellenfelek ellen sikerült szép eredményeket elérni. A Puskás Akadémiát 2–0-ra tudtuk megverni, majd Pécsen 1–1-et játszottunk, utána pedig a Győri ETO elleni párharc során a 2–1-es idegenbeli győzelemnek és hazai 0–0-nak köszönhetően ünnepelhettük továbbjutásunk" – olvashattuk ugyanott.

„A mostani Ligakupában minden meccsüket megnyerték otthon Gera Zoltánék, de ha a bajnokságot nézzük, akkor is csak két alkalommal tudott az ellenfél ponttal távozni tőlük. Az egyik, döntetlent elérő csapat vezetőedzőnk előző klubja volt, a Szombathelyi Haladás. Székely Tibor Artner Tamás segítőjeként a 9. fordulóban járt a Ferencváros otthonában, ekkor végeztek 0–0-s döntetlenre" – sorolja a vendégek honlapja (sztkfutball.hu).

A vendégek szakmai igazgatója, Várhidi Péter elmondta a tv-kamerák előtt, hogy játékosai helyett is szégyelli magát.

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. PERC UGRAI TANULT HIBÁJÁBÓL: Kukuruzovic remek passza után a magyar támadó az ötös bal sarka elől középre passzol, BUSAI ATTILÁHOZ, aki négy lépésről jobbal az üres kapuba továbbítja a labdát. 5–0!

41. perc Sánta összefut egyik védőjével, de éppen Domokos Bálint elé ejti Nagy szögletét. Megúszta.

40. perc Busai nagy labdát ad Ugrainak, aki a jobb sarok elől három méterről a kapusba lő. Pedig Lauth üresen érkezett középen...

Stabilizálta magát az SZTK-bekksor, és alábbhagyott a hazai lendület. Tehát mezőnyjáték.

33. perc Busai Attila elrúgja a labdát sípszó után.

32. perc Kollega a bal sarok mellé lő a 16-osról.

29. perc Ugrai 14 méteres, ballábas lövését kipaskolja a bal alsó elől Sánta. Vetődve.

Tóth és Hevesi-Tóth csak szemmel verte a gólszerzőt... Ismét.

27. PERC MÁRIS NÉGY! Egy balról jövő Ugrai-beadást BENJAMIN LAUTH az ötös jobb sarka elől a bal oldali kapufára fejel, de övé a kipattanó labda, amelyet az ötös másik oldala elől ballal, becsúszva a léc alá emel, a bal sarokba. 4–0!

26. perc Nem is rossz: Szabó Bence jobbal 23-ról nem sokkal lő a bal felső fölé!

25. perc Philipp Bönig szereli a jobbon Kollegát, Nagy Ugrait indítja, akit viszont három védő szerel egyesült erővel a 16-oson.

21. perc Benkő-Bíró ment a gólvonal előtt a Nagy fejesét követő Ugrai-sarkazás után.

18. perc Kollega Krisztián két pontatlan pontrúgást végez el a 16-os előteréből.

De hogy hol volt ismét Sánta, és hol nem volt a védelem?!

15. PERC ÚJABB GÓL! A MÁSODIK TALÁLATOT JÁTSSZA EL A FRADI, csak most Busai ad be középre jobbal az ötös jobb sarka elől, BENJAMIN LAUTH meg jobbal gurít az üres kapuba. 3–0!

Pedig az SZTK a Puskás és a Győr testén át jutott el idáig.

11. perc Hevesi-Tóth Tamás odacsúszik Nagynak a 16-oson belül, de megússza, mert tovább.

10. PERC KETTŐ NULLA! Nagy labda Nagytól Lauthnak, aki az ötös jobb sarka elől jobbal önzetlenül középre passzol, ahonnan BUSAI ATTILA a gyakorlatilag üres kapu jobb sarkába belsőz. Ballal: 2–0!

8. perc Ziccer! Most Stjepan Kukuruzovic ugratja ki Ugrait, aki az ötös elől hanyag mozdulattal a kapus ölébe emel.

Sem Sánta András kapus, sem védője, Tóth Bálint nem állt a helyzet magaslatán.

5. PERC VEZET A FRADI! Nagy futtatja a jobbon Ugrai Rolandot, a kapus rosszul mozdul ki, a 16-osra betörő csatár könnyedén elviszi mellette a labdát szélre, majd jobbal a rövid sarokba lő. 1–0!

4. perc Harcosan kezd a Fradi, Benjamin Lauth hosszasan üldöz egy védőt, Vágó Leventét.

2. perc Nagy Dániel kap egy nagyot Benkő-Bíró Norberttől a jobbon.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek fekete-zöldben.

Az állandóság jellemezte a Szigetszentmiklósi TK-Erima életét a télen. A Pest megyei klub játékoskerete minimálisan változott, csak Domokos Bálint érkezett a csapathoz, miközben Zsivóczky Norbert és a grúz Iraklij Kvekveszkiri távozott. A biztonságos pozícióban lévő együttes joggal bízhat a sikeres tavaszban, hiszen a téli felkészülési meccseken is jól szerepelt: legyőzte többek között a Dunaújvárost, míg döntetlent játszott az Újpesttel. Székely Tibor együttese ráadásul (a Győri ETO kiejtése után) a Ferencvárossal játszik a Ligakupa-negyeddöntőjében, amelyből szintén csak pozitívan jöhet ki – írtuk a télen a kisebbik mai csapatról.

A szimpatikus mester elárulta azt is, hogy öt játékosára sem számíthat ma, és mindegyik támadó ráadásul.

„A játékosok, a szakmai stáb, a vezetőség és a körülöttünk élő emberek nevében is mondhatom, hogy nagyon várjuk már ezt a mérkőzést. Büszkék vagyunk arra, hogy eljutottunk ide, mert ezzel teljesítettük az alapcélunk, nagy kihívás és megtiszteltetés számunkra az Üllői úton pályára lépni. Külön kezeljük ezt az összecsapást, meg kívánjuk mutatni az országnak, hogy milyen klub vagyunk, mit képviselünk. Ezek a találkozók nagyon fontosak számunkra, hiszen egy-egy ilyen kaliberű ellenfél ellen, mint amilyen a Ferencváros is, tovább öregbíthetjük az SZTK-Erima hírnevét. Természetesen nem fogunk feltartott kézzel játszani, legjobb tudásunk szerint próbálunk méltó ellenfele lenni a Ferencvárosnak. Tudom, hogy sok szigetszentmiklósi szurkoló lesz ott az Üllői úton, nekik is kedveskedni akarunk a játékunkkal" – árulta el csapata honlapjának, az sztkfutball.hu-nak a vendégek mestere, Székely Tibor.

Thomas Doll lehetőséget nyúlt azoknak, akik korábban kevesebbet szerepeltek, és biztos abban, hogy igen motiváltan futballozik majd az ellenfél.

A visszavágókat április 21-én rendezik.

A sorozat a negyeddöntőknél jár, ez a párharc első felvonása.

A billentyűknél: B. J.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A FERENCVÁROS–SZIGETSZENTMIKLÓSI TK-ERIMA LIGAKUPA-MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉBEN!