A Ferencváros összesen tíz gólig jutott az SZTK ellen

2015.04.21. 15:54
A zöld-fehérek a hazai 7–1 után idegenben is legyőzték az SZTK-t (Fotó: Hegedüs Gábor, archív)
A labdarúgó Ligakupa negyeddöntőjének visszavágóján a Ferencváros 3–2-re nyert az SZTK otthonában, így kettős győzelemmel, 10–3-as összesítéssel jutott be a legjobb négy közé.

Az első mérkőzésen született 7–1-es Fradi-sikert követően az SZTK egyedül a tisztes búcsúban reménykedhetett.

Horváth Ferenc együttese igyekezett ezért mindent meg is tenni, és már a mérkőzés elején rendre veszélyhelyzetet alakított ki Kurucz kapuja előtt, de Benkő lehetőségeinél a vendégek kapusa rendre védett, míg a többiek távoli löketei eltévesztették a kaput.

Az első negyedóra után kezdett el éledezni a Fradi, és bár Kukuruzovic 22 méteres lövése és Lauth estében eleresztett próbálkozása még kimaradt, a 28. percben megszületett a vezető gól: Nagy Dániel jobb oldali beadását NagyDominik vágta a kapuba (0–1).

A találat visszavetette kissé a hazaiak lelkesedését, de a játékrész hajrájában így is közel volt az egyenlítéshez az SZTK, Osváth azonban hiába pörgette át a labdát Kurucz felett, Pavlovic óriásit mentett a gólvonalról.

Akik a szünetben kicsit tovább időztek el a helyüktől távol, azok két gólról is lemaradtak, ugyanis rögvest a fordulást követően Kukuruzovic szögletét Gyömbér fejelte tovább, és a hosszún érkező Lauth közelről a kapuba lőtt, majd Osváth szabadrúgása után Kornis fejesével szépített az SZTK (1–2).

A szigetszentmiklósiak egy órához érve egyenlíthettek volna, Mészáros már Kurucz mellett is elvitte a labdát, de estében csak a kapufát találta el.

A kimaradt helyzetet büntette a „sorcserét” bemutató Fradi, Ugrai jobb oldali beadása után az egyik újonnan érkező, Popov lőtt a kapuba (1–3).

Ezt követően már a vendégek akarata érvényesült, a hazaiak a felezővonalat is alig lépték át, de a hajrában így is szépítettek: Szini harcolt ki büntetőt, a tizenegyesből Vágó a jobb alsó sarokba lőtt (2–3).

A Ferencváros tehát a hazai 7–1 után idegenben 3–2-re nyert, így 10–3-as összesítéssel jutott a legjobb négy közé, de az SZTK számára legalább a szép búcsú összejött.

LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
SZIGETSZENTMIKLÓS (II.)–FERENCVÁROS 2–3
(0–1)
Szigetszentmiklós. 300 néző. V: Botló
SZTK: Sánta – Benkő-Bíró, Vágó L., Kornis, Puskás G. – Mészáros L. (Barna B., 65.), Kállai N. (Tóth F., 56.) – Osváth (Pollák, 73.), Domokos, Benkő (Szini, 61.) – Sipos (Szabó B., 70.). Vezetőedző: Horváth Ferenc
FTC: Kurucz – Nagy Dá., Batik (Haris, 38.), Pavlovic, Bönig (Kárász, 64.) – Gyömbér, Kukuruzovic – Ugrai, Nagy Do. (Zsivoczky P., 64.), Havojic (Kovács K., 64.) – Lauth (Popov, 64.). Vezetőedző: Thomas Doll
Gólszerző:
Kornis (49.), Vágó (90. – 11-esből), ill. Nagy Do. (28.), Lauth (46.), Popov (65.)
Továbbjutott: a Ferencváros, kettős győzelemmel, 10–3-as összesítéssel

91. VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS. A Ferencváros 10–3-as összesítéssel jutott tovább.
91.
Ferencvárosi indítás, Sánta elcsente a labdát, majd kicselezett két támadót, nagy tapsot aratva.
90. Vágó
a jobb alsóba lőtte a büntetőt. 2–3
89. BÜNTETŐ.
Szini ugrott ki két védő között, Kurucz mellett megtolta a labdát, majd elesett. A kapus sárgát kapott az esetnél.
86. VESZÉLYES AKCIÓ. Nagy Dániel robogott végig a bal szélen, beadását követően Haris lövését blokkolták a védők.
77. Popov
lekönyökölte Barna Zsoltot, sárgát kapott. Utóbbinak mezt is kellett cserélnie.
74.
SZTK-kontra: Szinit szöktették középen, de passza hosszú lett Szabónak.
64.
Tömeges csere a Fradinál: Bönig, Nagy Dominik, Havojic és Lauth ment le, Kovács Krisztián, Zsivoczky Péter, Popov Patrik és Kárász Krisztián állt be.
61.
Cserél az SZTK: Benkő helyére Szini állt be.
60. HATALMAS HELYZET! Domonkos indította Mészárost, kicselezte Kuruczot, és estében a jobb kapufát találta el.
57. Lauth 30 méterről középről lőtt a léc fölé.
56.
Cserélt az SZTK is, Kállai helyére Tóth Ferenc állt be.
Mezőnyjáték folyik, sok hibával.
51.
Fradi-szabadrúgás 30 méterről, de a beadást kifejelték.
Összesítésben jelenleg 9–2-re vezet a Fradi.
49. POTYOGNAK A GÓLOK.
Osváth jobb oldali szabadrúgása után Kornis a bal oldalról, 7 méterről a hosszú sarokba fejelt. 1–2
46. Rögtön egy Fradi-szöglet és gól!
Kukuruzovic beadását Gyömbér fejelte tovább, és a hosszún érkező Lauth 3 méterről a kapuba lőtt. 0–2
46.
Csere nélkül folytatódik a mérkőzés.

45. Véget ért az első félidő.
41. ÓRIÁSI SZTK-HELYZET!
Domokos indította Osváthot középről, aki átpörgette a labdát a kilépő Kurucz felett, de Pavlovic a gólvonalról akrobatikus mozdulattal mentett.
38.
Az első csere a vendégeknél, Batik helyére Haris állt be.

A kezdeti hazai lelkesedés alábbhagyni látszik, jobbára a középpályán folyik a játék, a vendégek passzolgatnak.

34.
Szöglet után Lauth fejese nyolc méterrel ment mellé.
28.
Nagy Dániel jobb oldali beadását Nagy Dominik vágta 7 méterről a kapuba. 0–1
26.
Kállai kapott sárgát műesésért.
22.Lauth lépett ki a védők közül, de gyenge lövését lehúzta Sánta.
20. Osváth mélységből indított, Mészáros nyargalt el Batik mellett, de bal oldali beadására nem érkezett társ.
18. Éledezik a Fradi. Kukuruzovic középről, 22 méterről lőtt, a labda szögletre pattant.

Az első negyedórában egyértelműen a házigazda volt aktívabb, de a befejezésekkel hadilábon állt.

16.
Ezúttal Benkő indította Puskást, de a védelem ismét megálljt parancsolt.
14.
Osváth ugratta ki Benkőt, de a támadó eltotojázta a lehetőséget, így a védők menteni tudtak.
11.
Újabb SZTK-roham, Domokos 25 méterről, középről lőtt – méterekkel mellé.
9.
Az első kósza Fradi-lövés, Gyömbér a jobbösszekötő helyéről próbálkozott, a labda a kapu előtt pattogott el keresztben.

A mérkőzést a hazaiak kezdték aktívabban, de gól egyelőre nincs.

6.
Benkő szólója után Kurucz védett, majd a kipattanót követően Osváth 20 méterről próbálkozott, de nem talált kaput.
2. Az első lehetőség a hazaiak előtt adódott: Benkő 20 méterről, középről lőtt kapura, de Kurucz fölé tolta a labdát. A szöglet után mentettek a védők, de csak Mészárosig, ő 25 méterről mellévágta.
1. A Ferencváros kezdte el a mérkőzést.

ELŐZMÉNYEK

A visszavágónak sok tétje igazából nem maradt, miután a Ferencváros hazai pályán 7–1-re kiütötte másodosztályú ellenfelét, amely ezt követően menesztette Székely Tibor vezetőedzőt, majd régi-új trénerét, Horváth Ferencet nevezte ki utódjának.