Felkészülés: megvan a hatodik, a Fradi fölényesen győzött

2013.07.21. 17:56
A Ferencváros ismét győztes meccsen lépett pályára<a href="http://www.fradi.hu" target="_blank"> (Fotó: fradi.hu)</a>
A labdarúgó NB I jövő heti rajtjára készülő Ferencváros 3–0-ra legyőzte a szerb második ligás FK Vozsdovacot a két csapat vasárnap délutáni felkészülési mérkőzésén Telkiben.

Az első negyedórában nagy gólhelyzet egyik fél előtt sem alakult ki, a szerbek részéről Obradovics, a Fradi oldaláról Jack Tuijp adott munkát a kapusnak távoli lövéssel – tudtuk meg a fradi.hu tudósításából. A ferencvárosiak birtokolták többet a labdát, és ennek a 40. percben meg is lett az eredménye: Vladan Csukics szinte az alapvonalról a jobb felső sarokba lőtt.

A második félidőben kezdetben távoli lövésekkel kísérletezett az FTC, de a szerb védők rendre blokkoltak. Egy óra elteltével aztán megszületett a második gól: Böde Dánielt szabálytalanul állították meg a tizenhatoson belül, és a tizenegyesből Józsi György ballal a jobb sarokba lőtt.

Nem sokkal később Böde passzát követően Julian Jenner célozhatta meg a szerb kaput, ám nem járt sikerrel. Nem hibázott azonban Arsenio Valpoort: a csereként beálló holland légiós Diallo sarokpasszából talált a hálóba.

A Fradinak ez volt az utolsó felkészülési mérkőzése; a mérlegbe hat győzelem (Szekszárd, Vasas, Radzsa Casablanca, Kozármisleny, Leeds, Vozsdovac) és egy döntetlen (Piast Gliwice) került.

„Elégedett vagyok a csapat teljesítményével – mondta Moniz a fradi.hu-nak. – A labdarúgók minden nap, a mérkőzéseken kívül is nagyon keményen edzenek, és ez meglátszik a játékukon. Jó ellenfelet sikerült legyőznünk, jó teszt volt a mai mérkőzés a bajnokság rajtja előtt. A fiatalokat, Diallót, Holmant és Valpoortot is be tudtuk vetni, mindannyian megoldották a feladatukat. Védők nélkül hoztuk le ezt a találkozót három nullra, ami külön kiemelendő. Magabiztosak vagyunk, így várjuk a bajnokság rajtját."

A zöld-fehérek jövő szombaton a Pécs otthonában kezdik meg szereplésüket az NB I 2013–2014-es szezonjában.

(A fradi.hu felvétele)

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
FERENCVÁROS–FK VOZSDOVAC (szerb, 2. o.) 3–0 (1–0)
Telki,
zárt kapuk mögött. V: Solymosi P.
FTC:
Jova (Kurucz, 46.) – Somália, Gyömbér, Hidvégi, Jovanovic (Busai, 78.) – Csukics, Józsi – Jenner, Böde (Holman, 75.), Ionescu (Valpoort, 55.) – Tuijp (Diallo, 66.)
G:
Csukics (40.), Józsi (60. – 11-esből), Valpoort (74.)

FERENCVÁROS
Felkészülés kezdete: június 24.
Edzőtábor: nincs hivatalos információ.
TERVEZETT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Június 29., Puskás-stadion Ferencváros–Szekszárd 4–1 (Csukics, Böde, Jenner, Busai)