Diallót kiállították, a Fradi nem bírt a Sigma Olomouccal

2014.02.06. 13:52
Gól nélküli döntetlenre végzett a Ferencváros labdarúgócsapata a Sigma Olomouccal nemzetközi felkészülési mérkőzésen Belekben. A magyar csapatból az első félidőben kiállították Ulysse Diallót, ám Böde Dániel beállásával kiegészülhetett a Fradi, a cseh élvonalbeli együttes kapuját azonban így sem tudta bevenni a Doll-csapat.

A Rapid Bucuresti és a Viborg után a cseh élvonalbeli Sigma Olomouccal találkozott beleki edzőtáborában a Ferencváros. A fradi.hu beszámolója alapján a zöld-fehérek kissé fáradtan vágtak neki a találkozónak, hiszen Thomas Doll pörgős edzéseket vezényelt a napokban. A Fradiban a Werder Brementől kölcsönvett Mateo Pavlovic a kezdőben debütált.

A meccs első helyzete a Sigma Olomouc előtt adódott, Tomás Zahradnícek 17 méterről leadott lövését azonban könnyedén védte Dibusz Dénes. A nyolcadik percben ismét a 20 éves támadó került helyzetbe, ám ezúttal les miatt megállították.

A 17. minutumban jött az első veszélyes ferencvárosi helyzet, ekkor Julian Jenner 25 méterről tekert fölé egy szabadrúgást. A 26. percben felkészülési mérkőzéseken ritkán tapasztalható esemény történt: Ulysse Diallót három cseh játékos vette körül, egyiküket kézzel ellökte a támadó, amiért egyből piros lapot kapott.

A Ferencváros nem volt emberhátrányban sokáig, közös megegyezés alapján ugyanis Böde Dániel beállhatott, így kiegészült a magyar csapat. A félidő legnagyobb helyzete a cseh együttesé volt: a 27. percben Zahradnícek kilépett a Fradi védelme mögött, Dibusz már verve volt, ám a kapufa segített a magyar együttesnek.

A játékrész végén Pospísilnek volt még egy veszélyes lövése, ám a labda a bal oldali kapufa mellett hagyta el a pályán, így a szünetben gól nélküli döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után még kevesebb helyzet volt, mint az első félidőben, ennek ellenére a zöld-fehérek a 47. percben eldönthették volna a találkozó sorsát. Böde remekül ugratta ki Somáliát, aki az ötös sarkáról mellé bombázott.

Inkább a mezőnyjáték dominált, a kapuk alig-alig forogtak veszélyben, a 0–0-s végeredmény reálisnak tekinthető. A Ferencváros legközelebb jövő héten szerdán a szlovákiai Dunaszerdahely ellen lép pályára.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Ferencváros–Sigma Olomouc (cseh) 0–0
FTC:
Dibusz – Jovanovic, Pavlovic, Mateos, Hidvégi – Gyömbér, Józsi – Ionescu, Busai, Jenner – Diallo (kiállítva, helyette Böde, 34.)
A szünetben beállt: Kunsági, Csukics, Somália, Bönig, Nagy D., Pintér D. (68.)
SIGMA: Zlámal – Varadi, Svozil, Sindelár, Skerle – Zahradnícek, Fall, Pospísil, Javurek – Ordos, Nepozitek
Kiállítva: Diallo (26., helyére Böde állt be)

A bejegyzések forrása: fradi.hu

90. perc: VÉGET ÉRT A TALÁLKOZÓ! 0–0 A VÉGEREDMÉNY!

88. perc: Kunságinak akadt egy kis dolga, Kalas beadását kellett lehúznia, a Fradi kapusa jól tette a dolgát.

85. perc: Öt perccel a vége előtt inkább a csehek akarata érvényesült a pályán.

83. perc: Sok volt a pontatlanság mindkét oldalon, ennek volt köszönhető a viszonylag kevés helyzet.

79. perc: A szintén csereként beálló Plsek lőtt, épphogy fölé szállt a labda.

71. perc: Cserélt a Sigma Olomouc: Pospísl és Zahradnícek jött le, Kamil Karas és David Houska állt be.

70. perc: Csukics kereste egy hosszú labdával Bödét, a támadó azonban lesen tartózkodott, így meghiúsult az akció.

68. perc: Cserélt a Fradi, Pintér Dominik állt be Andrei Ionescu helyett.

67. perc: Böde fordult le emberéről, majd Somáliához játszott volna, azonban tisztáztak a légiós elöl.

60. perc: Mezőnyben folyt a játék, nem igazán forogtak veszélyben a kapuk.

58. perc: Gyömbér Gábor is besárgult a Fradinál.

56. perc: Cseh szabadrúgás, Fall azonban fölé fejel, Kunságinak nem kellett játékba avatkoznia.

50. perc: Somália újabb kontra végén került helyzetbe, ám a kaput ezúttal sem tudta eltalálni.

47. perc: Villámgyors kontra végén Somália lőhetett, az ötös sarkáról azonban mellé tüzelt.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Gyakorlatilag teljes sorcsere volt a Fradinál a szünetben. Gyömbér, Böde és Busai maradt a pályán.

45. perc: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–0 A SZÜNETBEN

45. perc: Pospísil lőtt mellé 22 méterről, jobb lábbal, a kísérlet a jobb oldali kapufa mellett pattogott el.

42. perc: Javurek szögletét Böde fejelte ki a mezőnybe.

40. perc: Gyömbér próbálkozott 17 méterről, a jobb összekötő helyéről, kísérlete azonban elment a jobb oldali kapufa mellett.

34. perc: Böde Dániel állt be, azonban nem csere volt, hanem kiegészült a Ferencváros a csapatok megállapodása értelmében, így újra 11 a 11 ellen a pályán.

31. perc: Ionescu lőtt a jobb összekötő helyéről, Zlámalnak nem okozott gondot a védés.

30. perc: A kiállítás óta mezőnyfölényben van a Sigma, most épp egy bal oldali beadást húzott le Dibusz.

27. perc: Zahradnícek lépett ki a Fradi védelme mögött, ellőtte Dibusz mellett a labdát, ám a kapufa ezúttal a magyar csapattal volt, nem lett gól. A meccs eddigi legnagyobb ziccere volt.

Diallo kiállítása után Thomas Doll azonnal szólt Böde Dánielnek, hogy öltözzön, be fog állni. A támadó elment bemelegíteni.

26. perc: KIÁLLÍTÁS! Diallo mehet zuhanyozni, egyből piros! Három cseh játékos vette körül a Fradi támadóját, aki meglökte egyiküket, a bíró pedig azonnal kiállította. Csatár nélkül maradtak a zöld-fehérek.

20. perc: Jovanovic beadását a középen érkező Busai fejelte mellé.

17. perc: Jovanovicot rúgták fel hátulról, szabadrúgáshoz jutott a Ferencváros 25 méterre a csehek kapujától. Jenner kapura küldte a labdát,körülbelül fél méterrel ment el a keresztléc fölött a lövés.

15. perc: A tizenhatos jobb csücskénél végezhetett el szabadrúgást a Sigma Olomouc (Hídvégi szabálytalankodott), a középre tekert labdát Dibusz szedi össze.

13. perc: Pavlovic tisztázása után Nepozitek próbált kapura fordulni, ám szabálytalankodott Jovanoviccsal szemben, így a Fradi jöhetett szabadrúgással.

9. perc: Megvan a meccs első sárga lapja, David Mateos volt szabálytalan a jobb oldalon Zahradnícekkel szemben.

8. perc: Ordos átadásából Zahradnícek fordult volna kapura a 11-espontnál, ám les miatt megállították a támadást.

5. perc: A pálya közepén hozta fel a labdát a Sigma Olomouc, végül 17 méterről Zahradnícek lőtt kapura, Dibusznak azonban nem volt nehéz dolga. A túloldalon Jenner próbálkozott szintén a tizenhatos előteréből, ám Zlámal is a helyén volt.

2. perc: Az első támadás a Fradié volt, Hídvégi bal oldali beadásáról épphogy lemaradt Diallo. A következő beadást Ionescu küldte középre, ám Zlámal lehúzta a labdát.

A Fradinál Besic, Buzsáky Ákos és Csilus Tamás is elővigyázatosságból nem lép pályára.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Öt perces csúszással.

A csapatok már a pályán, a Fradi játékosai zöld-fehérben, a csehek kékben lépnek pályára.

A Sigma Olomouc a 16 csapatos cseh élvonal 9. helyéről várja a tavaszi folytatást.

A zöld-fehéreknél rögtön a kezdőbe került Mateo Pavlovic, akinek kölcsönvételét tegnap jelentette be a klub a Werder Brementől. A belső védő Muhamed Besic helyére került a kezdőbe erre a mérkőzésre.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Ferencváros–Sigma Olomouc nemzetközi felkészülési mérkőzés. Tartsanak velünk.

A FERENCVÁROSI TC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: Törökország (Belek), január 25-től
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
1. 18.: Ferencváros–Soroksár 5–1 (Busai 2, Gyömbér, Ionescu, Péter A.)
1. 22.: Ferencváros–Dunaújváros PASE 3–3 (Péter A. 2, Mateos)
1. 28., Belek: Ferencváros–Rapid Bucuresti (román II.) 4–0 (Böde 2, Besic, Diallo)
2. 3., Belek: Ferencváros–Viborg (dán) 1–0 (Jovanovic)
2. 6., Belek: Ferencváros–Sigma Olomouc 0–0
2. 12.: Ferencváros–DAC (Dunaszerdahely; szlovákiai)
2. 15., Szekszárd: Pécsi MFC–Ferencváros