A Ferencváros dán ellenfelét is legyőzte Törökországban

2014.02.03. 15:55
A mester és stábja szerint jó úton halad a Ferencváros (Fotó: Czerkl Gábor)<br />
A Ferencváros labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen 1–0-ra legyőzte a dán élvonalban kilencedik helyen álló Viborgot. A kevés helyzetet hozó találkozó egyetlen találatát Aleksandar Jovanovic szerezte a 15. percben. A Fradi újabb győzelmével száz százalékos törökországi edzőtáborában, két mérkőzésen öt gólt szerzett, és egyet sem kapott.

Thomas Doll vezetőedző együttese hétfőn már második felkészülési mérkőzését játszotta törökországi edzőtáborában, Belekben. A zöld-fehérek pénteken a Rapid Bucuresti-et győzték le 4–0-ra. Hétfő délután pedig dán ellenfelük ellen léptek pályára.

THOMAS DOLL ÉRTÉKELÉSE
„Jó teszt volt a mai meccs, mivel a Viborg egy nagyon erős csapat – fogalmazott Doll a fradi.hu-nak. – Az elmúlt napokban nagyon kemény munkát végeztünk, ez látszott is a srácok mozgásán. Az első percekben kissé hektikus volt a játékunk, de azt követően jóval szervezettebbek voltunk a középpályán. Pozitívum volt, hogy a meccs előtt azt kértem a játékosoktól: labdavesztést követően azonnal támadjanak vissza. Ezt teljesítették, így emiatt elégedett vagyok. Próbálgatjuk a védelmet, igyekszünk minél több lehetőséget kidolgozni a magunk számára ebben a csapatrészben. Eddig Törökországban nem kaptunk gólt, de ez nem csak a védőket dicséri, hanem a kapusokat, a középpályásokat és a csatárokat is. Mindig, minden esetben csapatként kell gondolkoznunk.”

A találkozót a Jova – Besic, Hidvégi, Mateos, Bönig – Gyömbér, Csukics – Jovanovic, Józsi, Jenner – Böde felállásban kezdte a magyar csapat. Az első negyedórában a Viborg jóval többet birtokolta a labdát, mégis a Ferencváros szerezte meg a vezetést. Jenner bal oldali beadása után az ötös csücskénél érkező Jovanovic Peskovic kapujának jobb oldalába fejelt. 1–0

A gól után kiegyenlített játék zajlott, a félidő végére a Ferencváros aztán teljesen átvette az irányítást, a Viborg mindössze egy igazi helyzetet tudott kidolgozni 45 perc alatt.

A második játékrész kezdetén Busai, Ionescu, Somália, Holman és Diallo is pályára lépett, de a kiváló talajon és nagyszerű időjárási körülmények között rendezett találkozó a folytatásban is kevés helyzetet hozott.

A játék csapongóvá vált, sok volt a pontatlanság, a csapatok egy-egy távoli lövéssel veszélyeztettek. Holman és Diallo beállítása felpörgette a magyar csapat támadásépítéseit, a 70. perc környékén mindketten a kapuba találhattak volna, a hajrában pedig Busai futhatott neki egy általa kiharcolt tizenegyesnek, de fölé bombázott – így újabb gól nem született a mérkőzésen. A Ferencváros összességében megérdemelt győzelmet aratott a dán Viborg ellen, legközelebb csütörtökön, a cseh Sigma Olomouc ellen lép pályára.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Belek
Ferencváros–Viborg 1–0
(Jovanovic 15.)
FTC, 1. félidő: Jova – Besic, Hidvégi, Mateos, Bönig – Gyömbér, Csukics – Jovanovic, Józsi, Jenner – Böde. 2. félidő: Jova – Besic, Hidvégi, Csukics, Jovanovic (Pintér D. 70.) – Józsi (Nagy D. 70.), Ionescu, Busai – Holman, Böde (Diallo 60.), Somália Vezetőedző: Thomas Doll
Viborg: Peskovic – Thorsen, Rask, Egeris, Poulsen – Boysen, Lerager, Römer, Stankov – Mensah, Dalgaard. Vezetőedző: Ove Christensen

PERCRŐL PERCRE - Közvetítésünk a fradi.hu rádiós tudósítása alapján készült.

2. FÉLIDŐ

90+2. perc: Véget ért a találkozó, a lefújást követően kis kakaskodás alakult ki a játékosok között, de már szent a béke, pacsival búcsúznak egymástól a felek.
90. perc:
Nagy Dominik sikertelen szabadrúgása volt a mérkőzés utolsó említésre érdemes eseménye.

87. perc:FÖLÉ! Busai futott neki a tizenegyesnek, de a középpályás nem célzott pontosan.
87. perc: KEZEZÉS! BÜNTETŐ A FERENCVÁROSNAK!
Besic Somaliához játszott, ezt követően a labda Diallóhoz, majd Busaihoz került. Busai lövését az egyik dán védő kézzel hárította.
85. perc:
a dánok szögletét a kimozduló Jova az ötös magasságában húzta le.
80. perc:
keveset van labda a Viborgnál, az elmúlt percekben a Ferencváros sem erőlteti a támadásokat.
77. perc:
Busai vette célba a kaput 12 méterről, középre tartó lapos lövését Peskovic könnyedén védte.
76. perc:
a csereként beállt két fiatal, Nagy és Pintér játszott össze, utóbb beadását Peskovic húzta le.
73. perc:
Diallo, Holman, majd Besic volt a labda útja a dán tizenhatoson belül, de a kapujából kimozduló Peskovic közbeszólt.
71. perc:
Óriási helyzet adódott a Ferencváros előtt, Somalia beadása után előbb Holman próbálkozott, majd Diallo ismételt, előbbit a védők blokkolták utóbbit Peskovic kapus védte.
70. perc: Kettőt is cserélt Thomas Doll: Nagy és Pintér a pályán, Józsi és Jovanovic ment le.
64. perc:
Diallo lőtt ballal, 18 méterről a bal oldali kapufa mellé.
61. perc:
Saját térfelén vesztett labdát a Fradi, Mensah tartotta meg és passzolt szépen a nagy lendülettel érkező Poulsenhez, Jovanovic becsúszva mentett.
60. perc: Cserélt a Ferencváros: Böde ballagott le, a csatárt Diallo váltotta.
58. perc:
Römer lőtt kapásból, 28 méterről, jócskán kapu fölé.
54. perc
Hidvégi és Jova közös erővel mentett szögletre, így hatástalanítva a dánok akcióját.
52. perc:
Boysen lőtt kapura jobbal, 22 méterről, Jova magabiztosan védett.
49. perc:
Ismét Somalia villant, kiválóan hozta helyzetbe Bödét, de a csatár 16 méterről fölé tüzelt.
48. perc:
Józsi szöglete után Somalia vette át mellel a labdát, de nem tudott lőni.
46. perc: Folytatódik a mérkőzés, a Ferencváros hozta ismét játékba a labdát

1. FÉLIDŐ

45. perc: ráadás nélkül ért véget az első játékrész, a Ferencváros Jovanovic fejes góljával vezet a Viborg ellen.
44
41. perc:
a Ferencváros higgadtan járatta a labdát a Viborg térfelén, de Jovanovic elcselezte magát, amiből indult a dán kontra. A támadást a házi gólkirály, Mensah fejezte be, Jova védte a középre tartó lövést.
38. perc: a Viborg újabb támadásának végén Poulsen beadását Lerager próbálta egy ollózó mozdulattal kapura tenni, de lyukat rúgott.
35. perc:
Stankov indította a dánok kontratámadását, aminek végén Mensah került lövőhelyzetbe, de Jova jó ütemben lépett ki kapujából és megszerezte a labdát.
34. perc:
Bödét kereste Jenner beadása, a csatár elől szögletre mentetett a Viborg védelme.
32. perc:
Gyömbér lőtt kapura a tizenhatos csücskéről, próbálkozása pár méterrel elkerülte a kaput
31. perc:
az első fél óra kiegyenlített játékot hozott, de gólt eddig csak a magyar csapat szerzett.
30. perc:
Jenner a térfél közepéről indította Besicet, aki középre adott, az érkező Jovanovic elől a dán védők közös erővel mentettek.
28. perc:
a Viborg szabadrúgásába Stankov csúsztatott bele, fejese fél méterrel zúgott el a bal oldali kapufa mellett.
27. perc:
egy labdaszerzés és Jovanovic passza után Csukics lőtt kapura, de nem célzott pontosan: fölé!
24. perc:
Böde tette maga elé fejjel a labdát, már lövésre lendített, Rask az utolsó pillanatban szerelte a magyar csatárt.
22. perc:
az újabb dán támadás megbontotta a Fradi védelmének bal oldalát, de a visszazáró Mateos egy pompás becsúszással nagyot mentett saját tizenhatosán belül.
19. perc:
Poulsen beadása után Boysen tiszta helyzetből fejelhetett kapura, Jova vetődve védett, oldalra ütötte a labdát. Ez volt a narancsmezesek első gólszerzési lehetősége.

15. perc: GÓÓÓÓÓL!! VEZET A FERENCVÁROS! 1–0!!! JOVANOVIC!
Józsi ugratta ki a bal oldalon Jennert, aki két dán védőt is becsapott, majd pontosan adott középre az ötös csücskénél érkező Jovanovichoz, a középpályás Peskovic kapujának jobb oldalába bólintott.
Hiába birtokolta eddig többet a dán csapat a labdát, a Ferencváros – akárcsak a Rapid elleni mérkőzésen – első helyzetét gólra váltotta.
11. perc:
a Ferencváros egyelőre keresi a fogást ellenfelén, a Viborg kemény fizikai futballt játszik
8. perc:
Jenner adott középre laposan, Böde érkezett középen, de Peskovic jól mozdult ki kapujából és felszedte a labdát.
5. perc:
az első lövés a dánok nevéhez fűződik, Boysen 12 méterről lőtt Jova kapuja mellé.
3. perc:
a dánok lábán jár a labda, többnyire hátul passzolgatnak.
1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a Viborg indította útjára a labdát.

A Ferencváros idegenbeli zöld mezében, a dánok narancssárga-fehérben lépnek pályára.

VIBORG

A dán Viborg egyszeres Dán Kupa-, és dán Szuperkupa-győztesnek vallhatja magát, míg a 2013–2014-es szezonban 18 forduló után a 9. helyen áll hazája 12 csapatos élvonalában. A Fradihoz hasonlóan zöld-fehér egyesület öt győzelmet, hat döntetlent és hét vereséget számlál, legutóbbi öt bajnokiján csak egy pontot szerzett, legközelebb pedig február 23-án lép pályára.

A Viborg legeredményesebb játékosa a dán első osztály góllövőlistáját 12 találattal vezető Thomas Dalgaard, aki csatártársával, Wílton Figueiredóval egyetemben – a transfermarkt.de becslései szerint – a csapat legértékesebb játékosa 600 ezer euróval. A korábbi dán válogatott Sören Frederiksen irányította együttes litván, szlovák, amerikai, svéd, norvég, macedón és brazil légióst is foglalkoztat.

A FERENCVÁROSI TC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: Törökország (Belek), január 25-től
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
01. 18.: Ferencváros–Soroksár 5–1 (Busai 2, Gyömbér, Ionescu, Péter A.)
01. 22.: Ferencváros–Dunaújváros PASE 3–3 (Péter A. 2, Mateos)
01. 28., Belek: Ferencváros–Rapid Bucuresti (román II.) 4–0 (Böde 2, Besic, Diallo)
02. 03., Belek: Ferencváros–Viborg (dán) 1–0 (Jovanovic 15.)
02. 06., Belek: Ferencváros–Sigma Olomouc (cseh)
02. 12.: Ferencváros–DAC (Dunaszerdahely; szlovákiai)
02. 15., Szekszárd: Pécsi MFC–Ferencváros