Felkészülés: az MTK hárommal kikapott az ukrán 8.-tól

2014.02.14. 18:19
Az MTK felkészülési mérkőzésen 3–0-s vereséget szenvedett az ukrán élvonal 8. helyén álló Metalurh Donecktől Belekben.

Az MTK nagyon erős ellenféllel találkozott Belekben, az ukrán élvonal 8. helyén álló Metalurh Doneck fegyelmezett védekezésével nem engedte a kék-fehéreknek, hogy kibontakozzanak. Az első félidő hajrájában két gólt is szereztek, előbb szöglet után, majd a Hegedűs Lajosról kipattanó labdából – mindkétszer fejjel.

A második félidőben is a hajrában találtak be az ukránok, újra pontrúgást követően. Ezúttal Hegedűs csúszott meg a legrosszabb pillanatban, így a labdára mozduló ukránnak nem okozott problémát a kapuba találni.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, BELEK
Metalurh Doneck (ukrán)–MTK 3–0
(2–0)
MTK: Hegedűs – Nagy T. (Hajdú), Rodenbücher, Kálnoki Kis, Poór – Vass Á. – Pölöskei, Kanta, Bese, Frank (Horváth Zs.) – Torghelle (Vass P.). Edző: Garami József

AZ MTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 6.
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 8–15.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

1. 25.: MTK–Csákvár 3–0 (Kelemen D., dr. Horváth, Torghelle)

1. 28.: MTK–Szeged 2–0 (Horváth Zs., Torghelle)
2. 1.: MTK–Zlaté Moravce (Aranyosmarót; szlovák) 4–1 (Torghelle 2, Eppel 2)
2. 4.: MTK–DAC (Dunaszerdahely; szlovákiai) 3–2 (Eppel, Bese, Kanta J. – 11-esből)
2. 10., Belek: MTK–Szioni Bolniszi (grúz) 2–0 (Pölöskei, Csiki)
2. 12., Belek: MTK–MFK Ruzomberok (Rózsahegy; szlovák) 1–1 (Torghelle)
2. 14., Belek: MTK–Metalurh Doneck (ukrán) 0–3
2. 22., 15.00: Dukla Banská Bystrica (Besztercebánya; szlovák)–MTK