Felkészülés: Torghelle volt az MTK hőse a hóesésben

I. M.I. M.
2014.01.28. 16:48
A labdarúgó NB I-ben szereplő MTK felkészülési mérkőzésen Horváth Zsolt és Torghelle Sándor góljával 2–0-ra legyőzte a harmadosztályú Szegedet.

Torghelle nagy hasznára lehet az MTK-nak (Fotók: Veres Viktor)

Dermesztő hideg fogadta a budafoki műfüvön a csapatokat, az első akciót a szegediek vezették: a 3. percben egy jobb oldali előretörést Vukmir állított meg a tizenhatos vonalánál.

Az MTK ettől kezdve átvette az irányítást, a 8. percben Kanta József bal oldali, 23 méteres szabadrúgása a sorfalon megpattanva kevéssel kerülte el a jobb alsót.

A 11. percben Kanta újabb szabadrúgása a bal oldali kapufát trafálta telibe, Zeljko Belecan már verve volt. Valamivel később szegedi kontra végén Geiger bal oldali beadása mindenkit elkerült, sokkal több volt ebben a támadásban.

Ahogy elkezdett hullani a hó, megszületett az első gól, a 26. percben Kanta indította a jobb oldalon Pölöskeit, aki az alapvonalról középre gurított, és Torghelle lekészítése után dr. Horváth Zsolt a bal felsőbe bombázott (1–0).

HREPKA JÖVŐJE KÉSŐBB DŐL EL, TOVÁBBI JÁTÉKOS NEM ÉRKEZIK
„Két NB III-as csapattal játszottunk eddig, mindkettő ellen jó, hajtós meccset. A Szeged jól védekezett, mi birtokoltuk többet a labdát, megvoltak a helyzeteink, amiből kettőt értékesítettünk. Úgy gondolom, jól szolgálta a felkészülést ez a találkozó – értékelt a mérkőzés után a Nemzeti Sport Online kérése Garami József, az MTK szakmai igazgatója, aki beszélt a télen igazolt Torghelle Sándorról és Vass Ádámról is: – Torghelle Sándor harcosan futballozik, jól teszi a dolgát, Vass Ádám pedig mindig ott helyezkedik, ahol labdát lehet szerezni. Remélem, még jobban be fognak illeszkedni, és lendítenek a csapat szekerén.”

Garami József érdeklődésünkre hozzátette, az Izraelből hazatérő Hrepka Ádám még mindig a csapattal edz, jövőjéről később döntenek. A szakmai igazgató szerint további átigazolás nem várható.

Fél óra játék után Kanta szögletét követően nem tudtak felszabadítani a szegediek, Torghelle 15 méterről, fél fordulattal a bal alsóra lőtt, de a Illyés szögletre tenyerelte a labdát. Az MTK gyakorlatilag végig a szegediek térfelén tartotta a labdát, megérdemelten vezetett egy félidőnyi játék után.

A második játékrész első lehetőségére a 10. percéig kellett várni, ekkor Kanta 16 méterről, középről lőtt, a léc alá tartó labdát fogta a csereként beálló Molnár.

A 67. percben megszerezte második gólját az MTK, Vass Patrik jobb oldali beadása után Kanta próbálkozása lepattant, de pont Torghelle Sándor elé került, aki 7 méterről, elemi erővel kilőtte a bal alsót (2–0).

A 72. percben Vass Patrik újabb jobb oldali beadása után Kanta 12 méterről eltörte a labdát, így az pont a kapus kezébe pattant.

Tíz perccel a vége előtt bal oldali szabadrúgást végezhetett el az MTK a tizenhatos sarkáról: Kanta a hosszú felső sarok irányába tekert, de a szegedi kapus bravúrral szögletre tolta a labdát.

A találkozón végig az MTK akarata érvényesült a pályán, a nagy hidegben és hóesésben Garami József tanítványai megérdemelten nyertek.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
MTK Budapest–Szeged 2–0
(1–0)
Budafok,
50 néző. V: Jakab Á.
MTK:
Hegedüs – Nagy T., Kálnoki Kis, Vukmir, Fejes – Vass Á. (Ladányi, a szünetben), Pölöskei Zs. – Bese (Vass P., a szünetben), Kanta J., Horváth Zs. (Vass Á., 66.) – Torghelle
Gólszerző: Horváth Zs. (26.), Torghelle (67.)

GOMES SZÁNDÉKOSAN LEFÁRASZTOTTA JÁTÉKOSAIT
„A Galați elleni találkozó, nem csak az utolsó meccsünk volt az első téli edzőtáborban. Tizenöt nap kemény munka van mögöttünk, és ez volt a negyedik felkészülési mérkőzésünk. Immáron látjuk azokat a problémákat, melyeket ki kell javítanunk – mondta a meccs után a vidi.hu-nak José Gomes, a fehérváriak vezetőedzője. – A mérkőzést megelőző napon például kemény tréninget tartottam a játékosoknak, mert nem akartam azt, hogy úgy lépjenek pályára, hogy teljesen frissek, így ugyanis jobban előjönnek a hibák. Összességében elégedett vagyok az elmúlt tizenöt nappal. A játékosok megosztották velem azokat a problémákat, amelyeket a mérkőzések során éreztek. Persze szerettünk volna jobb eredményeket elérni, de ahogy korábban is mondtam már, a felkészülés jelenlegi szakaszában nem az eredmény a legfontosabb. Mindent figyelembe véve, elégedett vagyok a mostani edzőtáborban elvégzett munkával.”

Nemzetközi felkészülési mérkőzésén a Videoton 3–3-as döntetlent játszott a román Otelul Galati együttesével. A találkozón az utolsó negyedóra kezdetéig csupán egy gól esett, utána azonban kinyílt a gólcsap – adta hírül a vidi.hu.

A magyar csapat honlapjának tájékoztatása szerint a gól nélküli első félidőt követően a román együttes egy gyors támadás végén Liviu 15 méteres löketével szerzett vezetést, a 76. percben pedig egy szöglet után Sirghi fejesével növelte előnyét (0–2).

A fehérváriak nem adták fel, és rövid idő alatt két gólt szerezve kiegyenlítettek, előbb Kovács előkészítése után majd a román védők bizonytalanságát kihasználva talált be Nikolics (2–2).

A románok azonban hamarosan visszavették a vezetést, Viniciu magabiztosan végrehajtotta a megítélt büntetőt, és úgy tűnt, hogy megnyeri a meccset az Otelul Galati, de a 93. percben jött Álvarez, és 18 méteres lövése egy védőn megpattanva a hálóban kötött ki (3–3).

VIDEOTON–OTELUL GALATI (román) 3–3 (0–0)
Algeciras
VIDEOTON 1. félidő:
Calatayud – Brachi, Juhász, Caneira, Nildo – Sándor Gy., Vítor Gomes – Filipe Oliveira, Haraszti, Gyurcsó – Zé Luis
2. félidő: Tujvel – Szolnoki, Vinícius, Juhász, Stopira – Sándor, Papp – Zsótér (Álvarez 70.), Kovács I., Lupeta – Nikolics
Gólszerző: Nikolics (80., 83.), Álvarez (93.), ill. Bejanaru (52.), Sirghi (76.), Viniciu (87. – 11-esből)