Felkészülés: a DVSC megszerezte első beleki sikerét

2014.02.12. 16:16
A labdarúgó NB I-ben szereplő DVSC-Teva nemzetközi felkészülési mérkőzésen 3–1-re legyőzte a romániai Gaz Metan Mediast – adta hírül a magyar együttes hivatalos honlapja.

A román élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 8. helyén álló medgyesiek elleni meccs előtt Szakály Péter lába meghúzódott, ezért L'Imam Seydi kezdett helyette. A dvsc.hu beszámolója szerint a küzdelmes meccs első félidejének derekához érve Kulcsár beadása után Ludánszki Bence bombázott a hálóba.

A második félidő elején ismét Kulcsár volt a főszereplő, csak szabálytalanul tudták megállítani a tizenhatoson belül, Sidibe pedig magabiztosan értékesítette a büntetőt. Pillanatokkal később szépített a medgyesi csapat, de az utolsó negyedóra nyitányán visszaállt a kétgólos különbség: Lázár jobb oldali beadását Seydi fejelte a kapuba.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Debreceni VSC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román) 3–1

Belek.
DVSC: Verpecz – Lázár, Máté, Mészáros, Korhut – Mihelic, Ludánszki B., Zsidai, Sidibe – Kulcsár T. (Berdó 80.), Seydi
A DVSC gólszerzői: Ludánszki (24.), Sidibe (11-esből, 54.), Seydi (76.)
Forrás: dvsc.hu

A DEBRECENI VSC-TEVA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 13.
Edzőtábor: Törökország (Belek), február 3–13.
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
01. 18.: DVSC–FC Botosani (román) 1–1 (Kulcsár)
01. 25.: DVSC–Kisvárda 0–1
01. 25.: DVSC–Létavértes – az időjárási körülmények miatt elmaradt
02. 01.: DVSC–KTE 4–6 (Volas 4)
02. 01.: DVSC–Balmazújváros 3–0 (Brkovics, Sidibe, Kertész)
02. 05., Belek: DVSC–CSZKA Szófia (bolgár) 2–2 (Kulcsár T. 2)
02. 08., Belek: DVSC–Pohang Steelers (dél-koreai) 0–2
02. 08., Belek: DVSC–Sahtyor Karagandi (kazah) 0–1
02. 12., Belek: DVSC–Gaz Metan Medias (Medgyes; román) 3–1 (Ludánszki, Sidibe – 11-esből, Seydi)
02. 12., 17.00, Belek: DVSC–Sonan Bellmare (japán II.)
02. 19.: DVSC–Békéscsaba
02. 22., 14.00: DVSC–Mezőkövesd