Felkészülés: a DVSC a negyedik helyen zárt Portugáliában

2017.02.07. 23:01
A portugáliai Atlantic-kupa harmadik helyéért játszott, Sahtar Doneck elleni mérkőzésen a Debrecen 2–1-es vereséget szenvedett, így a negyedik helyen zárt.

Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert az ukrán csapat, azonban a DVSC Frank Feltscher fejesével még az első játékrészben szépíteni tudott. A második játékrész elején még próbálkozott mindkét alakulat, azonban a lefújáshoz közeledve egyre inkább a mezőnyben zajlott a játék – a negyedik helyen zárta a felkészülési tornát a Debrecen.

A 19 éves játékos, Bíró Péter is lehetőséget kapott az utolsó tíz percben Leonel Pontes vezetőedzőtől.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA, PORTUGÁLIA
A HARMADIK HELYÉRT

Sahtar Doneck–Debrecen 2–1 (Gustavo 27., Dentinho 29., ill. Feltscher 37.)
Algarve Stadion. Vezette: Cabral (Gomes, Sancho)
Debrecen: Danilovics (Kelava, 80.) – Jovanovic (Osváth, 70.), Brkovics, Mészáros N. (Szilvási, 70.), Barna (Ferenczi J., 46.) – Feltscher (Kóródi, 70.), Filip, Tőzsér, Szekulics – Holman (Bíró, 84.) – Handzic (Könyves, 80.)

A DVSC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
A felkészülés kezdete: január 10.
Edzőtábor: január 27. – február 8., Carvoeiro (Portugália)
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC 1–0(Chuka)
Január 21., Pallag:DVSC–DVSC-DEAC, U19 vegyes 3–1(Tőzsér, Mengolo, Takács T.)
Január 25., Pallag: DVSC–Kisvárda 2–2 (Osváth, Könyves)
Január 25., Pallag: DVSC–Balmazújváros 0–1
Január 29., Portimao: DVSC–Kvangdzsu FC (dél-koreai) 1–2 (Könyves)
Január 31., Portimao: DVSC–Vasco da Gama de Vidigueira (portugál IV.) 2–1(Chuka, Takács T.)
Február 1., Parchal, Atlantic-kupa: DVSC–Djurgarden (svéd) 0–1
Február 4., Parchal, Atlantic-kupa, DVSC–AGF Aarhus (dán) 2–0 (Holman, Feltscher)
Február 7., Faro, Atlantic-kupa, a 3. helyért: DVSC–Sahtar Doneck (ukrán) 1–2(Feltscher)
Február 11.: DVSC–Békéscsaba