Hatgólos meccs Győrben, hazai győzelemmel

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2024.04.01. 20:00
Bumba kezdőként kapott szerepet az ETO-nál, de gólt ezúttal nem tudott szerezni (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 26. fordulójában a 3. helyen álló Győr a 16. helyezett Siófokot fogadta. Az ETO győzelme egy percig sem forgott veszélyben, a győriek 4–2-re nyertek, így továbbra is másodikok.

LABDARÚGÓ NB II
26. FORDULÓ

ETO FC GYŐR–BFC SIÓFOK 4–2 (3–1)
GYŐR, ETO Park. 1544 néző. Vezette: Kovács Imre (Ország Péter, Vörös Dániel)
ETO: Ruisz – Kiss M., Szépe, Boldor, Vianna – Tóth R. – M. Diarra (Boschilia, 73.), Bumba (Anton, 81.), Csontos (Vingler, 81.), Skvarka – Kröhn (Huszár M., 73.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J., Vékony, Varga B. – Major G. (György N., 76.), Kovács B. (Németh B., a szünetben), Posztobányi (Nemes M., 69.), Kitl (Tóth B., 69.) – Gyurkits (Svedjuk, 76.), Dénes Cs. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Csontos D. (29.), Tóth R. (31.), M. Diarra (42.), Kröhn (71.), ill. Dénes Cs. (36.), Németh B. (85.)

A Vasas sikere miatt győzelmi kényszerben volt a meccs előtt az ETO, ha vissza akarta szerezni a tabellán a második helyet. A kiesés által fenyegetett – és jelenleg kieső helyen álló – siófokiak a legutóbbi három meccsükön nem tudtak győzni, így nekik is fontos lett volna a pontszerzés.

A hétfői mérkőzésen a szél folyamatosan fújt, hol egyik, hol másik irányba, ezzel is megzavarva a csapatokat. A meccs győri fölénnyel kezdődött, noha az első kapu felé tartó lövést a vendégek egyik játékosa jegyezte. A 15. perc környékén tudott kissé kiszabadulni a hazai nyomás alól a Siófok, de ez helyzetekben nem mutatkozott meg. A túloldalon viszont nem sokkal később jöttek sorra a lehetőségek, ám vagy az utolsó passz volt pontatlan, vagy a lövés. A 29. percben aztán már összejött a hazai gól: Csontos Dominik lövése Winterről pattant a hálóba. 1–0. Két perccel később Tóth R. fejes góljával növelte előnyét az ETO. 2–0. Alig öt perccel később Szépe veszített labdát a félpályánál, Dénes Csanád révén pedig szépíteni tudott a Siófok. 2–1. Aztán Diarra sokadik próbálkozása célt ért a 42. percben: 20 méterről vette be Winter kapuját egy erős lövéssel. 3–1.

A második félidő elejére kissé visszaesett az iram, aztán fokozatosan újra belelendült a játékba az ETO. A 71. percben növelte előnyét a hazai csapat, Kröhn passzolta a labdát a hálóba. 4–1. Ezután is sorjáztak a hazai helyzetek, azonban mégis a vendégek értek el újabb gólt. Egy beívelés után Németh B. lőtt éles szögből a léc alá. 4–2. Aztán nem sokkal később a vendégek a kapufát is eltalálták, és még Ruisznak is akadt védenivalója. Az eredmény azonban már nem változott.

Győzelmével az ETO újra a tabella 2. helyére állt, mivel a győrieknek több győzelmük van, mint a Vasasnak. A Siófok zsinórban a negyedik meccsén nem tudott nyerni, jelenleg a biztos bennmaradást jelentő 14. helyen álló BVSC-vel szemben 6 pont a hátrányuk.