NB II: kikapott Mislenyben az ETO, nyolc pontra nőtt az éllovas Szpari előnye; tíz emberrel ikszelt a Honvéd

2024.02.18. 18:54
Bacsa Patrik (kékben) duplájával nyert a BVSC a Budafok ellen (Fotó: Koncz Márton/Nemzeti Sport)
Nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 21. fordulójában. Mivel a játéknap rangadóján a második ETO FC Győr 1–0-ra kikapott Kozármislenyben, a Szpari pedig hátrányból felállva megverte a Haladást, nyolc pontra nőtt az élen álló szabolcsiak előnye. Újabb győzelmet aratott a Siófok, amely ezúttal a Barcikát verte meg simán, az Ajka viszont nagyon megizzadt odahaza a hajrában emberhátrányba kerülő, sereghajtó Mosonmagyaróvárral. A Budafok bánatára újabb három pontot gyűjtött az újonc BVSC, a BMTE a találkozó után nem sokkal megvált Erős Gábor vezetőedzőtől, míg a Gyirmót–Szeged meccsen nem esett gól. Az esti folytatásban a közel egy félidőt tíz emberrel játszó Honvéd egy pontot elhozott Tiszakécskéről, míg a Soroksár hátrányból nyert Csákváron.

LABDARÚGÓ NB II
21. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SOROKSÁR SC 1–2 (1–1) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Hanyecz Bence (Király Zsolt, Vrbovszky Pál)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Babós L., Karacs, Baracskai – Farkas A. (Ominger, 60.), Mészáros D., Gazdag V. (Szakály D., 60.) – Tamás N. (Juhász L., a szünetben; Szalai P., 73.), Nagy Z., Fejős (Dusinszki, a szünetben). Vezetőedző: Tóth Balázs
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Kékesi, Chyreme, Vági A. (Vincze Á,, 62.) – Tóth A., Vass Á. – Varga Z. (Borbély, 83.), Köböl (Hajdú R., 77.), Korozmán (Varga I., 83.) – Dragóner F. (Lovrencsics B., 62.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Fejős (1–0) az 1., Varga Z. (1–1) a 37., Korozmán (1–2) az 55. percben
Tóth Balázs: – Volt nyolc percünk a meccsen, amikor megfelelően játszottunk… Ez kevés lesz NB II-es tagságunk megőrzéséhez.
Lipcsei Péter: – Komoly ellenszélben fontos győzelmet arattunk.

TISZAKÉCSKEI LC–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Tiszakécske, Városi Sportcentrum, 750 néző. Vezette: Zierkelbach Péter (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Balázs B., Fodor F., Szőr, Valencsik – Cipf (Takács T., 72.), Zamostny (Vajda R., a szünetben), Szekér, Bertus – Torvund (Czékus, 66.), Kállai Z. (Kocsis D., 66.). Vezetőedző: Kis Károly
BUDAPEST HONVÉD: Tujvel – Kovács N., Kálnoki-Kis, Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N. (Simon B., 81.), Holman (Bocskay B., 90.), Adorján – Kerezsi (Eördögh, 81.), Bobál G. (Pekár I., 90.), Krajcsovics. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző:  Bobál (0–1) a 26., Szőr (1–1) a 30., percben
Kiállítva: Krajcsovics Á. (51.)
Kis Károly: – Nyerni szerettünk volna, mert az egy pont nem kedvező számunkra. Jól kezdtük a mérkőzést, de nagy lehetőségeket szalasztottunk el. Az első félidőben lendületes volt a játék, mind két csapat szerezhetett volna még gólt. Akkor volt több helyzetünk, mikor teljes volt a Honvéd létszáma. Sajnos nem voltunk elég kreatívak.
Csertői Aurél: – Az első félidőben mindkét félnek voltak lehetőségei, jó játék alakult ki. A végjátékban kellett volna egy villanás. A kiállítás után tíz emberrel még jobban játszottunk, az ellenfelünknek akkor nem volt lehetősége. Azt gondolom, hogy túlzott volt a kiállítás és sok ítélettel nem tudtunk azonosulni. Látványosan a kárunkra tévedett a játékvezető.

HR-RENT KOZÁRMISLENY–ETO FC GYŐR 1–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kozármisleny, Kozármislenyi Stadion, 800 néző. Vezette: Antal Péter (Mohos Milán, Vörös Dániel)
KOZÁRMISLENY: Lékai S. – Beke P. (Szabó B., 61.), Horváth D., Gajág, Turi T. – Nagy E., Major S. – Schuszter R. (Hegedűs M., 36.), Kirchner (Tóth Z., 61.), Nagy M. (Molnár Á., 80.), Daru (Horváth P., 61.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
ETO FC GYŐR: Ruisz – Kovács M. (Vera, a szünetben), Szépe, Boldor (Szujó A., 49.), Vianna – Tóth R., Anton – Bumba (Kröhn, 63.), Skvarka (Diarra, 79.), Huszár M. (Boschilia, a szünetben) – Lukics. Vezetőedző: Antonio Munoz
Gólszerző: Daru (1–0) a 18. percben
Aczél Zoltán: – Megérdemelten nyertünk, több helyzetet dolgoztunk ki. Ha a Győr keretét, az NB I-es szintű játékosait és a költségvetését nézzük, mi kis csapat vagyunk. A játékosokat dicséri, hogy maradéktalanul megvalósították a taktikát.
Antonio Munoz: Talán ez volt a szezonunk legrosszabb meccse. Most fel kell emelnünk a fejünket, és előre kell tekintenünk.

GYIRMÓT FC GYŐR–SZEGED-CSANÁD GA 0–0 ÖSSZEFOGLALÓ  ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion, 586 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Szalai Balázs, Szécsényi István)
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő, Hajdú Á. – Szőke (Takács R., 77.) – Soltész D. (Kicsun, 77.), Kovács D. (Helembay, 90+2.), Madarász, Medgyes Z. – Adamcsek (Molnár J., 62.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
SZEGED: Molnár-Farkas – Könczey, Horváth M., Tóth B., Gera N. – Papp Á. (Óvári, 65.), Magyar (Márkvárt, 77.), Haris, Zuigeber (Palincsár, 77.) – Gajdos (Nyári, 65.), Borvető. Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
Tamási Zsolt: – A csapatot győztesnek tekintem, mivel több gólt érő akciója volt. A héten a harmadik mérkőzésünket játszottunk, és maradtunk veretlenek.
Alekszandar Sztevanovics: – Bár a mérkőzés előtt nem írtam volna alá az egy pontot, a látottak alapján reális és igazságos a döntetlen.

BFC SIÓFOK–KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 3–0 (1–0) ÖSSZEFOGLALÓ  ITT!
Siófok, Városi Stadion, 300 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Nagy Viktor, Ring Kevin)
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J., Vékony – Major G. (György N., 85.), Gyurkits (Kovács B., 68.), Posztobányi (Tóth B., 78.), Kitl M., Varga B. – Németh B. (Svedjuk, 85.), Dénes (Nemes, 78.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
KAZINCBARCIKA: Bánhegyi – Szekszárdi M., Heil, Papp M. (Dobozi, 56.), Kotula M. – Ternován, Csatári (Csilus T., 81.), Kártik (Szabó B., 81.), Süttő (Gante, 56.) – Pethő B., Pinte (Vincze D., 75.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Gyurkits (1–0) a 9., Németh B. (2–0) a 48., Kitl M. (3–0) a 69. percben
Dragan Vukmir: – Erre számítottunk, jó és masszív csapat ellen készültünk. A helyzeteinket jól kihasználva megérdemelten nyertünk.
Csábi József: – Furcsán hangzik a számból, hogy nem mindig az egyébként jobbik csapat nyer, de úgy érzem, ma a direktebben és racionálisabban játszó hazaiak legyőztek bennünket.

FC AJKA–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1–0 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Ország Péter)
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer – Csizmadia Z. (Sejben, 77.), Fiáth (Babos, a szünetben), Borsos F. (Szarka Á., 58.), Zsolnai R., Pantovics (Kenderes Z., a szünetben) – Nagy K. (Horváth P., 82.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach –  Simita, Czingráber, Papp Sz., Horváth K. – Radics (Vukaszovics, 82.), Kapornai – Szabó B. (Máris, 62.), Illés D. (Vogyicska Balázs, 75.), Csóka D. (Deák I., 75.) – Szendeff (Puhtyejev, 75.). Vezetőedző: Nagy Ádám
Gólszerző: Szarka Á. (1–0, 11-esből) a 90+6. percben
Kiállítva: Czingráber (71.)
Schindler Szabolcs: – Nyolc nap, harmadik nehéz meccs és nagyon kiegyenlített a mezőny – a vendégeknek kissé könnyebb dolguk volt, ők nem játszottak szerdán. Egyetlen célunk volt, hogy eggyel több gólt rúgjunk, mint az ellenfél, ez sikerült.
Nagy Ádám: – A kiállítás megnehezítette a helyzetünket, viszont nagy erőket mozgósítottunk. Nem először fordul velünk elő, hogy a kilencvenedik perc után kapunk gólt.

NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–SZOMBATHELYI HALADÁS 2–1 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Balmazújváros, 550 néző. Vezette: Katona Balázs (Szabó Dániel, Sinkovicz Dániel)
NYÍREGYHÁZA: Dala – Tamás O. (Vida K., a szünetben), Alaxai, Gengeliczki – Farkas B., Toma (Nagy B., 70.), Kesztyűs, Kovácsréti (Herjeczki, 58.) – Géresi (Beke, 84.), Nagy D. – M. Ramos (Novák Cs., 58.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
HALADÁS: Pálfi – Jagodics M., Tarján, Ene – Erdei C. (Rétyi, 86.) – Horváth R. (Beronja, 69.), Nyíri V., Rácz B. (Szakály A., 74.) – Jancsó (Kelemen, 74.), Csernik – Pintér F. (Mohos, 69.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
Gólszerző: Rácz. B. (0–1) a 9., Gengeliczki (1–1) a 29., Vida K. (2–1) a 60. percben
Kiállítva: Tarján (30.)
Tímár Krisztián: – A mérkőzés elejétől támadólag léptünk fel, picit demoralizáló volt, hogy a Haladás az első támadásából gólt szerzett. Innentől hátrányban fociztunk, amit jól megoldottuk, sikeresen bontottuk meg a védelem szélét, és egyenlítettünk is. A kiállítás az azt követő percekben még nem volt nagy hatással a meccsre, de a vendégek emiatt próbálták stabilizálni a védelmüket, és túl sokat álltak be védekezni. Mi picit türelmetlenek és pontatlanok voltunk, ám örülök, hogy előbb-utóbb sikerült felőrőlni az ellenfél erejét, és újabb három pontot szereztünk.
Alekszandar Jovics: – Igen szervezett csapat ellen játszottunk, amely az első húsz percben nagy nyomást helyezett ránk. Az első félidőben egységesek voltunk és jól játszottunk, megszereztük a vezetést, majd utána még emberhátrányban is kontrolláltuk a mérkőzést. A Nyíregyháza a második játékrészben már többet birtokolta a labdát, de szervezett támadásból nem alakított ki nagyobb helyzetet, míg nekünk megvolt a ziccerünk az egyenlítésre. Nincs miért szomorkodnunk, a fiúk harcoltak, és fenomenálisan játszottak.

BVSC-ZUGLÓ–BUDAFOKI MTE 2–1 (2–0) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szőnyi út, 382 néző. Vezette: Takács Tamás (Szilágyi Norbert, Bertalan Dávid)
BVSC: Csenterics – Király Á. (Deutsch B., 87.), Vinicius, Hesz, Poór – Hidi P., Tóth K. – Mucsányi (Tóth M., 63.), Mitrovics (Szilágyi M., a szünetben), Ihrig-Farkas (Májer, 74.) – Bacsa P. (Kelemen P., 74.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
BUDAFOK: Gundel-Takács – Bíró M. (Németh M., 40.), Horgosi (Fótyik, 71.), Lorentz, Kalmár O. (Pintér Á., 71.) – Csonka A., Soltész I. – Szerető, Vasvári, Czérna (Kovács D., 40.) – Elek (Horváth O., 71.). Vezetőedző: Erős Gábor
Gólszerző: Bacsa P. (1–0) a 7., Bacsa P. (2–0) a 34., Vasvári (2–1) a 78. percben
Szekeres Tamás: – Jól kezdtünk, a hetedik percben megszereztük a vezetést. Mivel ez volt a harmadik mérkőzésünk a héten, néhányan elfáradtak, és bár szoros volt a meccs, nem volt benne a játékban, hogy pontot veszítsünk.
Erős Gábor: – Abban bíztam, hogy a Vasas elleni, sikerre éhes csapatot látom majd… Ehelyett csaknem hatvan percig nagyon kényelmesen játszottunk, nem véletlen, hogy nem sikerült egyenlítenünk.