NB II: nem tudta megelőzni az ETO-t a Vasas, otthon kapott ki a Honvéd, az edzőváltás sem segített a Budafok, Pécs duón

2024.02.25. 19:00
Kikapott a Honvéd a Siófoktól (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 22. fordulójában nyolc mérkőzést rendeztek vasárnap. Nagy lehetőséget szalasztott el a Vasas, amely hiába vezetett Kazincbarcikán, csak egy pontot szerzett, és maradt harmadik a tabellán. A Honvéd hazai pályán kapott ki a tavasszal még veretlen Siófoktól, a Szeged otthon a BVSC-t, a Haladás szintén hazai környezetben a Tiszakécskét győzte le. Sem a Pécset, sem a Budafokot nem rázta fel a hétközi edzőváltás. Előbbi saját pályáján kapott ki a sorozatban ötödik győzelmét arató Ajka ellen, utóbbi szintén otthon maradt alul a Csákvárral szemben. A Soroksár a fővárosban győzte le a tavasszal visszafogottabb teljesítményt nyújtó Kozármislenyt, a sereghajtó Mosonmagyaróvár és a Gyirmót találkozója döntetlennel zárult. A forduló rangadóját, az ETO FC Győr–Nyíregyháza Spartacus összecsapást hétfőn rendezik meg.

LABDARÚGÓ NB II
22. FORDULÓ

KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC–VASAS FC 1–1 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, Kolorcity Aréna, 800 néző. Vezette: Katona Balázs (Horváth Róbert, ifj. Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA: Megyeri G. – Szekszárdi M., Heil, Dobozi (Vincze D., 54.) – Ternován (Gante, 75.), Csatári, Csilus T. (Ádám F., 64.), Pekár L. (Kártik, 64.), Kotula M. (Süttő, 54.) – Pethő B., Pinte. Vezetőedző: Csábi József
VASAS: Jova L. – Bakti B., Baráth B., Otigba, Doktorics – Urblík J., Berecz Zs. (Vida M., 66.), Hidi M. S. – Holender (Hinora, 66.), Tóth M. (Szalay Sz., 59.), Radó. Vezetőedző: Desits Szilárd
Gólszerzők: Berecz Zs. (0–1) a 45., Pethő B. (1–1) a 86. percben
Csábi József: – Megdolgoztunk az egyenlítésért. Volt egy kis megingásunk, amelyet kihasznált az ellenfelünk, de büszke vagyok a csapatra és a szakmai stábra.
Desits Szilárd: – Megérdemeltük volna a győzelmet. Nagyon szervezett ellenféllel játszottunk. Sajnálom, hogy nem sikerült megnyerni a mérkőzést.

BUDAPEST HONVÉD–BFC SIÓFOK 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Bozsik Aréna, 2225 néző. Vezette: Molnár Attila (Kovács Gábor, Vörös Dániel)
HONVÉD: Tujvel – Kovács N., Kálnoki-Kis, Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N., Adorján, Holman – Kerezsi (Bocskay, 84.), Bobál G., Simon B. (Lőrinczy, 71.). Vezetőedző: Csertői Aurél
SIÓFOK: Winter – Varjas Z., Hegedűs J., Vékony – Major G., Gyurkits (Kovács B., 77.), Posztobányi (Nemes, 77.), Kitl M., Varga B. – Németh B. (György N., 90+1.), Dénes Cs. (Tóth B., 85.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Németh B. (11-esből, 0–1) a 69. percben
Csertői Aurél: – Ilyen az edzők sorsa, próbáljuk megmagyarázni a sikertelenséget… Eljutottunk kapufáig, lécig, kihagytuk a kihagyhatatlant. Az utolsó negyedórában fejetlenül játszottunk, ilyen meccset nem szabad elveszíteni.
Dragan Vukmir: – Amit megbeszéltünk, megvalósítottuk. Felkészültünk a Honvédból, azt kaptuk, amire számítottunk. Ikszes meccset játszottunk, de mi szereztük meg a három pontot érő gólt.

SZEGED-CSANÁD GROSICS AKADÉMIA–BVSC-ZUGLÓ 2–0 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 1023 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szabó Dániel, Vrbovszki Pál)
SZEGED: Molnár-Farkas – Gera N., Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. – Haris, Magyar Zs. (Bíró B., 76.) – Palincsár (Óvári, 65.), Márkvárt (Gajdos, 90.), Zuigéber (Nagy R., 65.) – Borvető (Klausz M., 76.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
BVSC: Csenterics – Poór (Deutsch B., 35.), Vinícius, Hesz, Király Á. (Kelemen P., 80.) – Hidi P., Tóth K. –  Ihrig-Farkas, Tóth M. (Szilágyi M., a szünetben), Rabatin (Nwachukwu, a szünetben) – Bacsa P. Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző: Márkvárt (1–0) a 26., Borvető (2–0) az 55. percben
Alekszandar Sztevanovics: – Örülök, hogy a nagy nyomás közepette sikerült végre begyűjtenünk a három pontot. Megpróbáltuk uralni a találkozót, és ez többnyire sikerült is. Azt sajnálom, hogy nem tudtunk többször betalálni, de mondtam a támadóimnak, hogy nem baj, majd a következő mérkőzésen eredményesek lesznek. A futball játék, én pedig azt támogatom, hogy élvezzék a focit. Nekem ez a csapat jelenti a Real Madridot, és ha a fiúk jobban kezdenek el hinni magukban, mint ahogy én hiszek bennük, akkor sokkal gördülékenyebb lesz a játékuk.
Szekeres Tamás: – Már a harmadik mérkőzésünk, amelyen jól kezdtünk, aztán egyéni hibák miatt hátrányba kerültünk. A folytatásban keresem majd azokat a játékosokat, akik egy harcos BVSC-t képviselnek, idegenben a rutinos labdarúgóink nem tudják azt hozni, amelyre otthon képesek. Sajnos a második félidőben kihagytuk azokat a lehetőségeket is, amelyek révén akár egyenlíthettünk vagy fordíthattunk volna.

SZOMBATHELYI HALADÁS–TISZAKÉCSKEI LC 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szombathely, Haladás Sportkomplexum, 727 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Mohos Milán, Ring Kevin)
HALADÁS: Pálfi – Nyíri V. (Csonka B., 80.), Jagodics M., Ene, Bolla G. – Horváth R. (Horváth A., 68.), Rácz B., Szakály A. (Jancsó, 86.), Erdei C. – Pintér F. (Kelemen M., 68.), Csernik (Rétyi, 80.). Vezetőedző: Alekszandar Jovics
TISZAKÉCSKE: Kiss Á. – Czékus (Gyurján B., 71.), Fodor F., Szőr, Valencsik – Cipf  (Vajda R., a szünetben), Zamostny, Kocsis D., Bertus (Viczián, a szünetben) – Torvund (Takács T., a szünetben), Kállai Z. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző: Horváth R. (1–0) a 41., Takács T. (1–1) az 56., Rácz B. (2–1) a 70. percben
Alekszandar Jovics: – Teljesen megérdemelten nyertünk. Végig mi futballoztunk jobban, és helyzeteket alakítottunk ki, két gólt szereztünk, de lőhettünk volna többet is. Különösen az első félidővel vagyok elégedett.
Kis Károly: – Két ellentétes félidőt láthattunk. Egy félidőnyi előnyt adtunk a hazaiaknak, amikor nem tudtuk megvalósítani azt, amit elterveztünk. A másodikban már voltak lehetőségeink, sőt, ha 1–1-nél belőjük a helyzetünket, akkor most lehet, hogy boldogabb lennék. A második játékrészben a játékosok mindent megtettek, hogy ponttal vagy pontokkal távozzunk – ám ezúttal sem használtuk ki a lehetőségeinket.

SOROKSÁR SC–HR-RENT KOZÁRMISLENY 2–1 (1–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, 250 néző. Vezette: Kovács Imre (Szilágyi Norbert, Tőkés Róbert)
SOROKSÁR: Mergl – Kaján, Kékesi, Chyreme, Vági A. (Pintér D., 64.) – Katona M. (Borbély B., 84.), Vass Á. – Varga Z., Köböl (Németh E., 75.), Korozmán (Dragóner F., 84.) – Lovrencsics B. (Króner, 84.). Megbízott edző: Dejan Milovanovics
KOZÁRMISLENY: Lékai – Horváth D. (Vogyicska Bálint, 67.), Gajág, Füredi (Horváth P., a szünetben)– Beke P., Nagy E., Hegedűs M. (Molnár, A., a szünetben), Major S., Nagy M. (Bor, a szünetben) – Kirchner, Daru (Tóth, Z., 60.). Vezetőedző: Aczél Zoltán
Gólszerző: Lovrencsics B. (1–0) a 34., Köböl (11-esből, 2–0) az 53., Tóth Z. (2–1) a 69. percben
Kiállítva: Varga Z. a 62. percben
Milovanovic Dejan: – Nagyon nehéz mérkőzésen vagyunk túl, jó ellenféllel szemben. Minden egyes labdára odafigyeltek a fiúk, és nagyon tetszett az a megalkuvás nélküli játék, amelyet a fiúktól láttam.
Aczél Zoltán: – Az utolsó pillanatig nem kellett félnie a Soroksárnak. Ez úgy néz ki tíz mezőnyjátékos ellen: kicsit nyomást gyakorolsz rájuk, birtoklod a labdát, többször kerülsz az ellenfél kapuja elé, több szabad- és szögletrúgást végzel el, de alig van helyzeted. Ezzel a játékkal és hozzáállással nem is lehet pontot, pontokat szerezni.

BUDAFOKI MTE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Promontor utca. 300 néző. Vezette: Nagy Róbert (Szécsényi István, Punyi Gyula)
BUDAFOK: Gundel-Takács – Lorentz, Horgosi, Fótyik – Szerető, Németh M. (Nándori B., 62.), Soltész I., Oláh B. (Nagy G., 73.), Horváth O. (Bíró, 73.) – Vasvári (Kovács D., 83.), Zsóri (Elek B., 62.). Vezetőedző: Dajka László.
CSÁKVÁR: Zelizi – Szalai P., Babós L., Karacs, Murka – Farkas A. (Dusinszki, 77.), Mészáros D. (Nagy Z., 69.), Ominger (Jablonszki, 69.) – Szakály D. (Fejős, 58.), Gazdag V. – Simon A. Vezetőedző: Tóth Balázs.
Gólszerző: Zsóri (1–0) a 49., Simon A. (1–1) a 79., Nagy Z. (1–2) a 90. percben
Dajka László: – Az első félidőben tompán, görcsösen futballoztunk, pedig nem akartuk átadni a területet, emellett hiányoztak a labdaszerzés utáni dinamikus kontrák. Pozitívum, hogy a szünet után éppen ilyen akcióból szereztünk gólt, s utána volt egy-két lehetőségünk, amivel eldönthettünk volna a meccset. Éreztem, hogy ha a rutinos játékosokból álló Csákvár egyenlít, akkor nehéz dolgunk lesz a hajrában, sajnos ez be is igazolódott. Nem adjuk fel, mindent megteszünk a továbbiakban a bennmaradásért!
Tóth Balázs: –  Hét bajnoki után nagyon kellett a siker, mivel az elmúlt hetekben folyamatosan vezettünk a meccseken, mégsem tudtunk nyerni. A pálya talaja ellenére dominálni akartunk, ez részben sikerült, de nem volt könnyű feltörni az ellenfél védelmét. A szünet után olyan gólt kaptunk, amire felkészültünk, azonban utána rendszert váltottunk, s két fiatalunk, Dusinszki és Jablonszkij jól szállt be, a hajrában pedig megfordítottuk az eredményt. Úgy érzem, hogy többet tettünk a győzelemért a Budafoknál. Ezt a sikert, „Csárlinak”, vagyis Dornyi Károlynak ajánljuk, aki hosszú ideig főszurkolónk volt, de ma már nem lehet közöttünk.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 2–2 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, MTE 1904 Sporttelep, 300 néző. Vezette: Jakab Árpád (Baghy Csaba, Sinkovicz Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Auerbach – Simita, Deák I., Papp Sz., Horváth K. – Vukaszovics, Radics – Máris (Bekker R., 82.), Csóka D. (Puhtyejev, 82.), Szabó B. (Tullner, 66.) – Illés D. (Szendeff, 61.). Vezetőedző: Nagy Ádám
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi, Hudák D., Csörgő V., Helembai – Szőke G. (Erdei M., 72.), Hajdú Á. (Kovács D., 34.) – Soltész D., Takács R. (Kicsun, 72.), Medgyes Z. – Adamcsek (Molnár J., 72.). Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző: Szabó B. (11-esből, 1–0), a 16., Medgyes Z. (1–1) a 30., Horváth K. (11-esből, 2–1) a 70., Soltész D. (11-esből, 2–2) a 89. percben
Kiállítva: Papp Sz. a 63. percben
Nagy Ádám: – Védekezésben és támadásban is azt játszotta a csapat, amit vártam. A végén még meccslabdáink is voltak, pedig emberhátrányban játszottunk.
Tamási Zsolt: – A talaj megnehezítette a helyzetünket, a Mosonmagyaróvártól azt kaptuk, amire készültünk. Nagy erőket mozgósítottunk, hogy fordítsunk, ez lett belőle.

PÉCSI MFC–FC AJKA 0–1 (0–0) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion, 200 néző. Vezette: Móri Tamás (Bertalan Dávid, Király Zsolt)
PMFC: Helesfay – Takács Zs., Krausz (Szekszárdi T., 68.), Pejovics, Majnovics – Terbe, Hudák M. – Lacza (Rácz B., 79.), Gera Z. (Szabó M., 62.), Harsányi I. (Miknyóczki, 79.) – Tóth-Gábor. Vezetőedző: Mátyus János
AJKA: Szabados I. – Tóth G., Tar, Jagodics B., Csemer (Présinger, 90+3.) – Kenderes (Görgényi, a szünetben) – Babos B. (Forgó, 90+3.), Csizmadia Z., Tajthy T. (Sejben, 57.), Nagy K. (Pantovics, 77.) – Szarka Á. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Szarka Á. (0–1) a 64. percben
Mátyus János: – Hatalmas várakozással ültem le a hazai kispadra, s a csapat remek felfogásban kezdte a mérkőzést. Az első félidő közepétől átvettük az irányítást, de a másodikban ritkán látható gólt kaptunk. Ha ilyen lesz a hozzáállás, szép tavasz elé nézünk.
Schindler Szabolcs: – Azt kaptam, amire számítottunk: nehéz mérkőzés volt, nagy küzdelem folyt a pályán, egy extra gól döntött.