Kieső helyre csúszott a Békéscsaba, Gyirmóton nyert a Siófok, kécskei siker Pécsen

2023.04.12. 15:50
Egyre nagyobb bajban a fehér mezes Békéscsaba, Miklóék kieső helyre csúsztak a tabellán (Fotó: Für Henrik/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 31. fordulójában hét mérkőzést rendeztek szerdán. Öt helyszínen is a vendégként pályára lépő csapatok örülhettek a három pontnak, míg két találkozó zárult döntetlen eredménnyel. Az Ajka sorozatban hetedik meccsét már nem tudta megnyerni (Szegeden gól nélküli döntetlennel zárt), míg a Csákvár Békéscsabán szerzett kulcsfontosságú három pontot, így a csabaiak kieső helyre csúsztak vissza. A Kozármisleny a ráadásban elért góllal diadalmaskodott Mosonmagyaróváron, a Siófok pedig Gyirmótról távozott három ponttal.

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

PÉCSI MFC–TISZAKÉCSKEI LC 0–1 (0–0)
ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, 500 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Rózsa Dávid, Király Zsolt)
PÉCS: Helesfay – Takács Zs., Rácz L., Katona L., Majnovics – Krausz, Kesztyűs B. – Kocsis B., Terbe (Szabó M., 79.), Harsányi I. (Tóth-Gábor, 79.) – Gera Z. Vezetőedző: Weitner Ádám
TISZAKÉCSKE: Halasi – Balázs B., Oláh M., Csáki, Farkas A. (Szekér Á., 54.) – Kiss N., Erdei (Biben, 75.) – Gyurján B. (Geiger, 17.), Farkas N., Winkler (Vajda B., 75.) – Vólent (Zamostny, a szünetben). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Winkler (0–1) a 61. percben
Weitner Ádám
: – Szerettünk volna nyerni, szerintem mindent meg is tettünk ezért. Nagyon rossz passzban vagyunk, át kellene lépni az árnyékunkat.
Klausz László: – Az eredmény tükrében tetszett a mérkőzés. Most szervezetten védekeztünk, a szabadrúgásokra, szögletekre és a kontraakciókra koncentráltunk.

SZEGED-CSANÁD GA–FC AJKA 0–0 – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szeged, Szent Gellért Fórum, 600
néző. Vezette: Rúsz Márton (Nagy Viktor, Szabó Dániel)
SZEGED: Molnár F. T. – Gera N., Könczey, Szilágyi Z., Kővári – Farkas A., Szatmári L. (Szakály D., 64.) – Prosser (Kundrák, 58.), Bíró B. (Rácz B., 90.), Géresi (Papp Á., 90.) – Haruna (Gajdos, 58.). Vezetőedző: Alekszandar Sztevanovics
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Jagodics B., Kenderes, Présinger – Gaál B. (Sejben V., 58.), Rabatin (Vogyicska Bálint, 70.), Tajthy, Csizmadia Z. (Molnár M., 84.) – Doncsecz (Gyuris, 84.), Dragóner F. (Zsolnai R., 58.). Vezetőedző: Jeney Gyula
Alekszandar Sztevanovics
: – Küzdelmes, taktikus mérkőzésen szereztünk pontot egy nagyon erős csapat ellen.
Jeney Gyula: – Élmény minden nap, amit a csapatommal töltök. Az áprilisi erőltetett menet miatt igyekeztem rotálni. Jó formában lévő együttes ellen szereztünk egy pontot.

DOROGI FC–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 1–1(1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Dorog
,250néző.Vezette: Nagy Norbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
DOROG: Borsos V. –Barna G., Preklet, Gyurácz, Papp Máté –Lénárth –Krunc, Kapornai (Vígh, 69.), Király P. (Berkó, 60.), Szedlár (Papp Marcell, 79.) –Szalai J. (Albert, 69.).Vezetőedző: Marián Sluka
NYÍREGYHÁZA: Hegedüs L. – Farkas B. (Csősz, 66.), Szokol, Baki, Jánvári, Nagy B. – Sigér Á. (Vass P., 57.), Pataki B., Pantovics (Szerető, 66.) – Gresó (Kovácsréti, 57.), Novák Cs. (Adamcsek, 75.).Sportigazgató: Fekete Tivadar
Gólszerző:Lénárth (11-esből, 1–0) a 21., Novák Cs. (1–1) a 30. percben
Kiállítva:Sluka (reklamálásért) a 49. percben
Marián Sluka: – Jól felkészültünk a Nyíregyházából, tudtuk, hogy célfocit játszó csapat, ez is bizonyosodott be. Az első félidőt uraltuk, megérdemelten szereztünk vezetést, de a vendégek egyenlítése után a támadóharmadban nálunk hiányzott a minőség. A megfelelő koncentráció megvan, de elvárom a nagyobb akaratot. Sajnos a végjátékban nem voltunk elég tudatosak, kevesebb volt a jó indítás és megindulás. A döntetlen reális eredmény.
Fekete Tivadar: – Ismételten jó szemlélettel léptünk pályára, s tudtuk, hogy a hazaiak számára élet-halál kérdése ez a meccs. Úgy gondolom, Dorogon hagytunk két pontot, mert a gólhelyzetek, lehetőségek száma alapján nagy volt a különbség a javunkra, s ezáltal sokkal közelebb álltunk a győzelemhez. Vasárnap hazai pályán kell folytatnunk a pontgyűjtést.

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–AQVITAL FC CSÁKVÁR 1–2 (1–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Békéscsaba, 520néző.Vezette:Katona Balázs (Vígh-Tarsonyi Gergő, Baghy Csaba)
BÉKÉSCSABA:Krnács – Puskás G. (Szalai D., 69.), Fazekas L., Bora, Mikló (Kóródi, 80.) – Farkas M., Kitl M. (Horváth P., 69.), Futó (Váradi Á., 80.), Hamed – Czékus, Lukács R. (Máris, 58.).Vezetőedző:Brlázs Gábor
CSÁKVÁR:Zelizi – Alaxai, Karacs, Koval, Baracskai – Mészáros D. (Dulló, 81.), Magyar Zs. (Vaskó, 81.), Gazdag V. (Fejős, 63.) – Tamás N. (Torvund, 63), Hornyák, Ominger (Murka, 72.).Vezetőedző:Tóth Balázs
Gólszerző:Magyar Zs. (0–1) a 6., Lukács R. (1–1) a 28., Magyar Zs. (1–2) a 78. percben
Brlázs Gábor:– Nem kezdtük rosszul a mérkőzést, de az első támadás után egy szabadrúgásból hátrányba kerültünk. Ezután mezőnyfölénybe kerültünk és kiegyenlítettünk, bár több helyzetet is kihagytunk. A második félidei teljesítményünk értékelhetetlen volt. Sajnos már tendencia, hogy a cseréink nem tudnak segíteni, sőt, inkább gyengül velük a csapat.
Tóth Balázs:– Számítottunk arra, hogy ez is egy olyan mérkőzés lesz, ahol a küzdelem dominál. Mindkét csapat erős volt a pontrúgásokban, az első gólunk is szabadrúgásból született, ami megadta a csapatnak azt az erőt, hogy tovább próbálkozzon. Sajnos a pontosság hiányzott az első félidőben. A Békéscsaba egy szöglet után kiegyenlített, de annak örülök, hogy a második félidőben rendeztük a sorokat és a cserék is jól szálltak be. Végül a forduló legszebb góljával óriásit küzdve megnyertük a mérkőzést.

GYIRMÓT FC GYŐR–BFC SIÓFOK 1–2 (1–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Gyirmót, 529 néző. Vezette: Takács Tamás (Buzás Béla, Csatári Tibor)
GYIRMÓT
: Rusák – Szegi, Hudák, Polgár K., Helembai (Nahirnij, 84.) – Kovács D. (Berki I., 63.) – Soltész D. (Simon A., 77.), Nagy P., Madarász M. (Hajdu Á., 63.), Medgyes Z. – Pethő (Erdei, 84.). Vezetőedző: Csertői Aurél
SIÓFOK: Winter – Varjas Z. (Girsik, 80.), Horváth M., Debreceni Á. – Major G., Vágó G., Szakály A., Kerezsi (Volter, 89.), Varga B. – Dénes (Hegedűs M., 62.), Pataki (Farkas B., 62.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Szakály A. (11-esből, 0–1) a 2., Soltész D. (11-esből, 1–1) a 44., Farkas B. (1–2) a 83. percben
Csertői Aurél: – Védekezésben és támadásban is elmaradtunk attól, amit reméltünk, nagy hibaszázalékkal játszottunk. A Siófok jobb teljesítményt nyújtott.
Dragan Vukmir: – Nagyon jó munkát végzett a csapat. Bravúros győzelmet arattunk, mégpedig megérdemelten, mert a két gól mellett is voltak helyzeteink.

KAZINCBARCIKA–SOROKSÁR SC 1–3 (0–1) – ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kazincbarcika, 350
néző. Vezette: Hanyecz Bence (Horváth Róbert, Varga Gábor)
KAZINCBARCIKA: Megyeri I Gábor – Szemere B., Szekszárdi M., Ur, Lippai T., Süttő (Szabó B., 83.) – Ádám F. (Székely, 83.), Heil, Csatári – Bacsa (Kurdics, 73.), Pálinkás. Vezetőedző: Csábi József
SOROKSÁR: Kovács M. – Nagy O. (Ternován, a szünetben), Kékesi, Króner – Pintér D., Németh E. – Halmai Á., Hudák M., Köböl (Varga S., 77.) – Lovrencsics B. (Erdélyi, 91.), Hajdu R. (Redzic, a szünetben). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Lovrencsics B. (0–1) a 16., Pálinkás (1–1) a 61., Króner (1–2) a 81., Halmai Á. (1–3) a 92. percben
Csábi József
: – Bátran játszottunk, sok helyzetet alakítottunk ki, de az első félidőben ajándékoztunk egy gólt ellenfelünknek. A szünet után több lehetőségünk adódott, közel volt az egyenlítés, mégis mi kaptunk újabb gólokat...
Lipcsei Péter: – Nehéz mérkőzés volt, de jól használtuk ki a helyzeteinket. A tizenegyes hárítása fordulópontot jelentett, aztán a hajrában szereztünk két extra gólt, így rászolgáltunk a győzelemre.

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–HR-RENT KOZÁRMISLENY 0–1 (0–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Mosonmagyaróvár, 250 néző. Vezette: Sipos Tamás (Szalai Balázs, Vörös Dániel)
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Papp Sz., Debreczeni A. (Deák I., a szünetben), Horváth K. – Vukaszovics, Végh B. – Puhtjejev (Gáncs, a szünetben), Illés D. (Szalka, 63.), Nagy K. (Korbély, 75.) – Nagy Z. (Jasarevic, a szünetben). Vezetőedző: Supka Attila
KOZÁRMISLENY: Somogyi – Sági, Várkonyi, Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi (Nagy E., 56.) – Vogyicska Balázs (Kotroczó, 73.), Bartha (Gránicz, 80.), Vajda R. (Daru, 56.) – Beke (Bor, 56.). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Gránicz (0–1) a 92. percben
Supka Attila
: – Saját magunkat vertük meg, mert amit edzéseken gyakoroltunk, nem tudtuk megvalósítani, plusz megint a végén kaptunk gólt.
Márton Gábor: – A helyzetünkben minden pont számít, kicsit tervszerűbbek voltunk ellenfelünknél, megérdemelten nyertünk. Pozitívum, hogy egymást követő második mérkőzésünkön nem kaptunk gólt.