NB II: Mezőkövesden is nyert a Budaörs

2015.11.08. 17:15
A Budaörs nem hagyott pontot Mezőkövesden<br />(Fotó:/mezokovesdzsory.hu)
A másodosztályú labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában a Budaörs folytatta jó szereplését, ezúttal a Mezőkövesd vendégeként jutott három ponthoz.

Óriási köd nehezítette meg a felek dolgát, a hazai kaput védő Dombó Dávidét pedig különösen Papp Máté, aki a 35. percben remek és vállalkozó szellemű egyéni megmozdulás végén – a balösszekötő helyéről cselezett befelé, majd kilőtte a kapu hosszú oldalát – vezetést szerzett a vendégeknek (0–1). Akik már azt megelőzően is erőltették a távoli átlövéseket, hátha az egyikkel meglepik a hazai kapust. Nos, az elképzelésük bevált, bár Papp lövése olyan jól meg volt helyezve, hogy talán normál látási viszonyok között sem háríthatott volna Dombó. Persze a hazaiak sem csak védekeztek, támadtak ők is, de csupán kapufáig jutottak, még az első félidő közepén.

A szünet után fokozta a nyomást a hátrányban lévő házigazda, de eredményt nem tudott elérni. Amibe a kapufa ismét közrejátszott. A második félidő közepén aztán kettőre nőtt a vendégek előnye – Csobánki Ádám is betalált –, utána a hazaiak a szépítés reményében kitámadtak. Megvoltak a helyzeteik, de a hajrában a vendégeknek is a közte háromhoz.

Így hiába botlott Szolnokon az éllovas Gyirmót, a mezőkövesdiek nem tudták két pontra megközelíteni a listavezetőt. Ez az érzés a folytatást a második helyen váró budaörsieknek adatott meg.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC–BUDAÖRS 0–2 (0–1)
Mezőkövesd, 900
néző. Vezette: Karakó Ferenc (Ring György, Tóth II Vencel)
MEZŐKÖVESD: Dombó – Nagy J., Devecseri, Szeles, Fótyik – Takács P. (Harsányi, 75.), Hegedűs D. (Tajthy, a szünetben) – Molnár G., Tamási Zs. (Rácz, 59.), Heffler – Máté J. Vezetőedző: Benczés Miklós
BUDAÖRS: Szentpéteri – Horváth L., Tányéros, Hegedűs J., Ódé – Csobánki, Sajbán – Csillag D. (Ferkó, 76.), Papp M. (Lajer, 83.), Bogáti (Menyhárt, 66.) – Szabó V. Vezetőedző: Miskei Attila
Gólszerző: Papp M. (0–1) a 35., Csobánki (0–2) a 65. percben
Benczés Miklós:
– Nagyon fájó a vereség. Az igazsághoz tartozik, hogy a köd miatt nagyon keveset láttam a találkozóból, így pedig nem tudtam belenyúlni a játékba, hiszen nem tudtam, mi történik a pályán. A felelősséget vállalom, és fel fogom ajánlani lemondásomat. Sajnálom, hogy egy-két játékosom nem teheti meg ugyanezt, pedig nem egyedül nekem kellene elvinnem a „balhét”.
Miskei Attila: – Mindegyik labdarúgó előtt le a kalappal, hogy ilyen körülmények között is jó mérkőzést játszottak. Voltak gondok a pályán, sokszor nem tudtuk, merre is van a labda. Az volt az igazi esélyünk, hogy csapatként helytálljunk, és ezt meg is tettük.

1. Gyirmót FC Győr 13 8 3 2 19–10 +9 27
2. Budaörs 13 8 1 4 22–17 +5 25
3. ZTE FC 13 7 2 4 21–13 +8 23
4. Mezőkövesd Zsóry FC 13 6 4 3 20–14 +6 22
5. Szeged 2011 13 6 2 5 14–19 –5 20
6. Kisvárda 13 5 4 4 24–14 +10 19
7. Dunaújváros PASE 13 5 4 4 19–19 0 19
8. Aqvital FC Csákvár 13 6 7 22–27 –5 18