A Felcsút kétszer előnyt szerzett, a Haladás kétszer egyenlített

2007.09.22. 21:36
Sorozatban az ötödik mérkőzését nyerte meg, és egymás után hatodszor nem talált legyőzőre a Gyirmót csapata labdarúgó NB II Nyugati csoportjában. A győriek a 7. fordulóban a megyei rivális Mosonmagyaróvár együttesét győzték le 2-1-re. A Felcsút–Haladás rangadón 2-2-es döntetlen született, a fejér megyeiek kétszer is vezettek. Biztosan nyert a Pápa a vendég Barcs ellen (2-0).
A szombathelyi Andorkát (balra) Trapmler és Venczel (jobbra) támadja eredményesen
Danis Barna
Danis Barna

Felcsúton 2-2-es döntetlent hozott a forduló rangadója a Nyugati csoportban. A Fejér megyeiek a listavezető Haladást fogadták.

A Felcsút kétszer is megszerezte a vezetést, ám a mindkétszer meglehetősen hamar kiegyenlítettek.

Hannich Péter együttese, a Gyirmót Szabó zsolt duplájával már 2-0-ra vezetett a Motim ellen, amely a 80. percben Méry révén csak szépíteni tudott.

A Gyirmót a szombati játéknap után a helyen helyen áll a táblázaton.

Kiprich József csapata, a Lombard-Pápa eddig a Kozármisleny kivételével minden ellenfelét legyőzte, s a Barcs ellen sem szakadt meg a remek sorozat.

A mérkőzést a vendég barcsiak kezdték jobban, először Horváth Adrián veszélyeztetett fejjel, majd Kollega Tibor közeli jobb alsó sarokba tartó lövését óriási bravúrral tenyerelte szögletre Szűcs Lajos.

A hazaiak a 25. perc táján ébredeztek, lassan fölénybe kerültek, aztán jött a hetek óta remek formában játszó Adem Kapic, akinek lövését csak kiütni tudta Kuczkó Gábor, a kipattanó labdára jobbról érkező Ahodikpe nem kegyelmezett (1-0).

Néhány perc elteltével Nagy Tamás növelhette volna a hazaiak előnyét, lefutotta az egész barcsi védelmet, ám jól helyezett lövése után a jobb kapufáról pattant a mezőnybe a labda.

A Lombard harmadszor is gól nélkül győzte le a barcsiakat, de ezúttal 2–0 lett a végeredmény, amit a hosszabbítás perceiben Szabó Zoltán cseles szöglete után Roni állított be: a csereként beállt brazil légiós 20 méterről jobbal védhetetlenül bombázta a labdát a jobb felső sarokba (2-0).

A pápaiak a jövő héten a listavezető Szombathely otthonában vendégeskednek.

----
Győr, 600 néző. Vezette: Gyarmati II T. (7), (Szabó P., Huszár B.)
A mérkőzés osztályzata: 2
GYIRMÓT SE: Boros 6 – Varga G. 5, Kozmér 5, Radics 6, Szabó Cs. 6 – Baumgartner 5 (Török Z. –, 86.), Pék 6, Horváth R. 6, Burányi 5 – Szabó Zs. 7 (Nagy L., –, 77.), Oross 5 (Tóth N. –, 70.). Vezetőedző: Hannich Péter
MTE 1904: Antal 6 – Burján 5 (Méry 5, a szünetben), Fülöp 6, Pálla 5, Kiss N. 5 – Cseri 6, Fehér B. 5, Horváth D. 5, Szalai 6 – Taglialegne 5 (Bene 5, 31.), Régi 5 (Kovács L –, 81.). Vezetőedző: Soós Imre
Gólszerző: Szabó Zs. (12., 65.), ill. Méry (80.)

MESTERMÉRLEG:
Hannich Péter: – A könnyű győzelmet az utolsó percekben nehézzé tettük.
Soós Imre: – Kritikán aluli játékvezetés mellett a döntetlen reálisabb eredmény lett volna.
----
A mérkőzés osztályzata: 3
Pápa, 1400 néző. Vezette: Erdős (8) (Kispál, Varga F.)
PÁPA: Szűcs L. 7 – Tóth G. 6, Budovinszky 5, Kerényi N. 6, Rajnay 5 – Kapic 7 (Roni –, 74.) – Ahodikpe 6, Szabó II Z. 6, Nagy T. 6 (Germán –, 85.) – Alex 6 (Schafranek --, 91.), Fabinho 5. Vezetőedző: Kiprich József
BARCS: Kuczkó 6 – Miskovics 5, Horváth Á. 6, Györe 6, Pókos 5 – Kordé 5, Fónai 5, Horváth A. 5 (Szabó N. –, 76.), Koller K. 6, Kollega 6 – Tolnai 5. Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző: Ahodikpe (35.), Roni (92.)

Kiprich József: – Katasztrofálisan első 25 perc után magunkra találtunk és biztosan hoztuk a mérkőzést.
Dárdai Pál: – Lehetőségeink akadtak, de a kapu előtt gyávák voltunk, a kapott góllal felhoztuk a Pápát, s a végén megérdemelten nyertek a hazaiak.
----
Felcsút, 1000 néző. Vezette: Veizer (8) (L. Tóth, Berettyán)
FELCSÚT: Kozma 6 – Makrai 6, Tamási 6, Trampler 6, Mihályi 5 – Szalai T. 6 (Gálos 6, 49.), Venczel 5, Török 6, Móri 6 – Schrancz 5 (Imrik –, 75.), Weitner 6 (Kovacsics –, 88.). Vezetőedző: Urbán Flórián
SZOMBATHELY: Sípos G. 6 – Schimmer 5, Guzmics 6, Balassa 6, Tóth P. 5 – Hegyi 5, Vörös 5, Sípos N. 6 – Hujber 6, Andorka 5, Nagy G. 6. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Weitner (21.), Hujber (25.), Török (56.), Guzmics (66.)

Urbán Flórián: – Gratulálok a csapatomnak, annak ellenére, hogy nem tudtuk megnyerni a rangadón, hideg lehelletünk ott liheg a Haladás nyakán.
Csertői Aurél: – Ellenfelünk kétszer lőtt kapura, abból gól lett, úgy érzem, hogy jobb helyzetkihasználással nyerhettünk volna.