Egy félidőt emberhátrányban játszott, mégis a Fehérvár nyerte meg az ezüstrangadót

2024.04.13. 19:20
Török AttilaFotó: Török Attila
A labdarúgó NB I 28. fordulójának szombati esti mérkőzésén a Fehérvár Karamoko duplájával 2–1-re megnyerte az ezüstrangadót, és egy pontra megközelítette a második helyen álló Paksot, amely sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el a bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Paksi FC–Fehérvár FC 1–2 (0–1)
Paks, Fehérvári úti stadion, 3511 néző. Vezette: Bogár
Gólszerző: Balogh B. (84.), ill. Karamoko (23., 54.)
Kiállítva: Csongvai (46.)

ONLINE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Tét az ezüstérem – ezzel az útravalóval lépett pályára szombat este Pakson a házigazda és a Fehérvár FC. Bár sokan úgy gondolták, a döntetlen esetleg megfelelne a hazaiaknak, mert azzal tartani tudnák a különbséget a fehérváriakkal szemben, mégis ők kezdtek aktívabban, és alig telt el két perc, máris óriási helyzet alakult ki a Vidi kapuja előtt: Könyves Norbert közvetlen közelről próbálta a hálóba tuszkolni a labdát, de Tóth Balázs fantasztikus védéssel megóvta kapuját a góltól.

S apropó, Tóth Balázs

Izgalmas kérdés, hogy Gulácsi Péter vagy Dibusz Dénes lesz-e az első számú kapus a nyári Eb-n, mint ahogy az is, ki lesz mögöttük a harmadik kapuvédő. A legnagyobb esélye a paksi Szappanos Péternek és a fehérvári Tóth Balázsnak van, kettejük különmeccse is lehetett volna ez a bajnoki. Miután Mezei Szabolcs életerős lövéssel próbálkozott, Tóth Balázs ismét megmutathatta, milyen remek formában van, és mert addig Szappanos Péternek semmi dolga sem akadt, érezni lehetett, hogy a Paks kezdett jobban.

Körülbelül húsz perc telt el, amikor megvillant a Fehérvár, Gergényi Bence lapos passzal átjátszotta a teljes paksi együttest, de Mamoudou Karamoko a lécet találta el a labdával. Sokáig nem bosszankodott a légiós, mert néhány pillanattal később a következő kiugratásnál már pontosabban célzott, Szappanos nem tudott hárítani. Mindkét akció élesen rávilágított a hazai védelem sebezhetőségére, a fehérváriak ugyanis rövid idő alatt kétszer is nagyszerű passzal ziccert alakítottak ki. A Bognár György edzette csapat megpróbált ritmust váltani, már a saját tizenhatosán letámadta a Vidit. A fehérváriak védelmében ott volt Fiola Attila is, a csapatkapitány tizenkét éves gyerekként lett a Paks játékosa, huszonnégy éves korában köszönt el – ezúttal is nagy szeretettel fogadták. Növelte a házigazdák gondjait, hogy Szélpál Norbert megsérült, már a szünet előtt le kellett cserélni.

Változatos, élvezetes volt az első félidő, és alig kezdődött el a második játékrész, máris volt miről beszélni. Csongvai Áron meggondolatlanul, felelőtlenül emelte magasra a lábát, és rúgott a labda felé akkor, amikor azt Kinyik Ákos már elfejelte – a fehérvári játékos eltalálta a paksi fejét, ezért Bogár Gergő játékvezető azonnal kiállította. Bartosz Grzelak cserélt is, átszervezte csapatát, de az rögtön látszódott, hogy a stabil védekezésből nem engednek a piros-kékek. A védővonalat öt, sokszor hat játékos alkotta, s bár a hazaiak birtokolták a labdát és próbálták beszorítani az ellenfelet a kapuja elé, tompának, fásultnak tűnt a Paks. Olyannyira, hogy egy figyelmetlenül elvesztett labdára lecsaptak a vendégek, és a gyors kontratámadást Mamoudou Karamoko góllal fejezte be.

Emberhátrányban növelte tehát előnyét a vendégcsapat, és ekkora előny birtokában nyugodtan átengedhette a területet és a kezdeményezést a zöld-fehéreknek, akik leginkább Böde Dánielt keresték az oldalról belőtt labdákkal, igaz, a legtöbbször Windecker Józsefet találták meg, de a középpályás akárhonnan próbálkozott, nem tudott túljárni Tóth Balázs eszén. Szervezetten, fegyelmezetten védekezett a Vidi, és nem zavarta, hogy a Paks birtokolja a labdát, de nem nagyon tudott vele mit kezdeni, mert meglepően sok pontatlan átadás akadályozta a támadások felépítését.

Balogh Balázs látványos átlövése visszahozta a reményt a hazai csapatnak, és bár a játékvezető nyolc perc hosszabbítást rendelt el, a hazai együttes hiába próbált meg mindent, szinte folyamatosan a fehérvári tizenhatos előterében vagy azon belül zajlott a játék. Nagyon feszült hangulatban ért véget a mérkőzés, de több gól nem esett, így győzelmével egészen közel került a tabellán a Pakshoz a Fehérvár, és még nyíltabb lett az ezüstéremért zajló párharc. 1–2