Adria-liga: Szolnokon alapos verésbe szaladt bele az Olaj

2014.11.09. 17:38
Az Adria-liga alapszakaszának 7. fordulójában hazai környezetben alapos verésbe szaladt bele a Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata. Az első félidőben még kapaszkodó házigazdákat a 3. negyedben lemosta a pályáról a Crvena zvezda. A szerb együtt megőrizte hibátlan mutatóját, az Olaj 3/4-gyel várja a folytatást.

Ígéretes kezdés után a harmadik negyedben jött a szolnoki összeomlás (Fotó: Veres Viktor)

Alaposan beragadt a rajtnál az Olaj, a szerbek 8–0-s első két percükkel olyan előnyre tettek szert, amelyből az első negyed hajrájáig meg is éltek. Akkor azonban a szemfüles és lendületbe jövő házigazdák a felzárkózás mellett állva hagyták a riválist, és a felvonás végére egyetlen pontra csökkentették korábbi tetemes hátrányukat (26–27).

Hiába a dicséretes roham, a Szolnok a folytatásban is csak kapaszkodhatott a vendégek után, de a különbség lényegesen beláthatóbb volt. Látványos játékkal tarkított küzdelem folyt a pályán, a felek kevesebbet törődtek a keményen záró védekezéssel, támadásban pedig a gyors akciókat erőltették. A nagyszünet előtt picit szétesett az Olaj játéka, ezt kihasználva elléptek a vendégek (42–49).

A pihenő nem igazán tett jót, mármint a hazaiaknak, hiszen a folytatásban a különbség nemhogy csökkent volna, hanem tovább nőtt. Sőt, tulajdonképpen a mérkőzés érdemi része is lezárult... Amíg ugyanis a Cz kimondottan jó százalékkal használta ki dobásait, addig az első félidő rohanásába a kelleténél jobban megfáradó hazaiak sokat hibáztak. Tulajdonképpen amihez nyúltak, az rosszul sült el. Hiányoztak az első félidő rohamait felvezető labdalopások, és a lepattanózás sem ment, de a támadásszövés eleve egy fordulatszámon alacsonyabban működött csak. Nem jöttek a kinti dobások, a betörésekben nem volt tűz, palánk alatti centerjátékról meg szó sem lehetett. A harmadik negyed végjátékához érkezve nagyon úgy nézett ki, hogy ez a hajó már elment. Még inkább megállapíthattuk, hogy bizony elment... (47–77).

A záró részben nem nagyon strapálták magukat a szerbek, leginkább a presztízsükre figyeltek, és arra, hogyha ilyen különbséggel sikerült elhúzniuk, azt úgy nagyjából a végére is megtartsák. A sokk után éledő Olaj így ismét ikszes játékba bocsátkozott, de a találkozón erősen érezhető volt már, hogy olyan nagy motivációt abban egyik fél sem talált magának. Egy-két látványos, gálákat idéző megmozdulás fért bele a záró negyedbe, legalább ennyi maradt a csalódott szolnoki publikumnak (65–89).

FÉRFI KOSÁRLABDA, ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–CRVENA ZVEZDA TELEKOM (szerb) 65–89 (26–27, 16–22, 5–28, 18–12)
Szolnok, 1300
néző. V: Pukl, Majkic (szlovének), Jovovic (horvát)
SZOLNOK: Jones 11, Szinovec 7, VOJVODA 14/3, Lóránt 4, Báder 2. Cs: Keller Á. 6, MILOSEVICS 13/3, Petty 3, Brkics 5/3. Edző: Dragan Alekszics
ZVEZDA: WILLIAMS 12/9, JENKINS 17/6, DANGUBICS 14/6, MITROVICS 8, Marjanovics 6. Cs: Blazic 8/3, Kalinics 7/3, Jovics 7/3, Zirbes 4, Tejics 2, Rebics 1, Lazics 3/3. Edző: Dejan Radonjics
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–8. 5. p.: 6–10. 9. p.: 17–27. 10. p.: 26–27. 15. p.: 34–38. 16. p.: 34–44. 21. p.: 42–49. 24.p.: 42–60. 26. p.: 45–68. 30. p.: 47–7. 38. p.: 58–84.
Kipontozódott: Lóránt (35. p.), Zirbes (36. p.)
Dragan Alekszics:
– Kiválóan játszott a zvezda, különösen a harmadik negyedben. A szerbek maximálisan kihasználták a hibáinkat, úgy szereztek 15 pontot, hogy közben még szabálytalankodni sem tudtunk... Az utolsó negyedben próbáltunk szépíteni, de a vendégek biztosan nyertek. Nem akarunk sokat rágódni ezen a vereségen, mostantól a keddi, Besiktas elleni Európa-kupa találkozóra készülünk, amelyen ki kell javítani a hibákat.
Dejan Radonjics: – Megterhelő időszakon vagyunk túl, rövid időnk volt a Szolnok elleni meccsre felkészülni. Megmutattuk, hogy van tartásunk és karaktere is van a csapatnak, bár az első félidő még aránylag szoros volt. Azt gondolom, összességében az egész találkozón mi irányítottunk.
További eredmények: Zadar (horvát)–Ljubljana (szlovén) 60–67, Podgorica (montenegrói)–Mega Vizura (szerb) 88–80, Partizan Beograd (szerb)–Szkopje (macedón) 65–50, Novo Mesto (szlovén)–Cibona (horvát) 70–80