Adria-liga: szédületes hat perc után sima Olaj-diadal

2014.10.25. 18:36
A Szolnoki Olaj hazai pályán 81–67-re legyőzte a bolgár Levszki Szófiát a férfi kosárlabda Adria-liga 5. fordulójának szombati játéknapján. A szolnokiak a harmadik sikerüket könyvelték el az idei kiírásban.

A mérkőzést a bolgár csapat kezdte jobban (2–7, 5–13, 9–15), a Szolnok Lóránt Péter és Vojvoda Dávid egy-egy sikeres triplájára építve fordított (19–15).

A második negyed első felében a Levszki tartotta a lépést, sőt vezetett is, azonban a játékrész hajrájában, 25–28-nál indított, mintegy hat percet átívelő 23–3-as „elszakadási hadműveletükkel” a szolnokiak nemcsak fordítottak, hanem meg is alapozták győzelmüket.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
5. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ–LEVSZKI SZÓFIA (BOLGÁR) 81–67 (16–15, 23–16, 20–18, 22–18)
Szolnok, 1470
néző. Vezette: Boltauzer, Jersan (szlovénok), Perlic (horvát)
Szolnok: JONES 10/6, SZINOVEC 19/6, VOJVODA 14/12, Brkics 3/3, Keller 8. Csere: Lóránt 10/6, Báder 2, MILOSEVICS 11, Wittmann 4. Vezetőedző: Dragan Alekszics
Levszki: Karamfilov 3/3, IVANOV 12/12, ZAHARIEV 13, Dimitrov 5/3, Pupovics 8. Csere: Varbanov 2, Gjuroszki 3/3, Angelov 8/3, Simeonov 7/3, Gajdadjiev 6/6. Vezetőedző: Konsztantin Papazov
Az eredmény alakulása: 4. p.: 5-7, 8. p.: 9-13, 14. p.: 22-19, 18. p.: 31-28, 24. p.: 48-33, 28. p.: 57-40, 34. p.: 66-52, 38. p.: 75-62
Kipontozódott: Báder (36. p.), Ivanov (37. p.).
Dragan Alekszics:
– Tudtam, hogy két vereség után nehéz mérkőzésünk lesz, szerencsére negyedóra után elkaptuk a ritmust, és többször is tizenöt pont fölé kerültünk. Örülök, hogy sikerült behúznunk ezt a mérkőzést a nehéz folytatás előtt, hiszen szerdán már újabb tétmeccs vár ránk: az Európa-kupában a Ljubljanát fogadjuk Debrecenben.
Konsztantin Papazov: – Sok a sérült játékosunk, és megéreztük a hiányukat, ennek ellenére nem játszottunk alárendelt szerepet a már rutinos ABA-ligás csapatnak mondható Szolnok otthonában. A hazaiak megérdemelt győzelmet arattak, mert jobban játszottak.