Férfi kosárlabda Adria-liga: hullámvasút, Olaj-vereség

2014.10.04. 19:51
A szerbek megálljt parancsoltak Vojvodáéknak (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda Adria-liga 2014–2015-ös szezonjának 1. fordulójában a Szolnoki Olaj hazai pályán 60–55-re kikapott a szerb Partizantól. A magyar csapatban Vojvoda Dávid 18 pontig jutott, Sztefan Szinovec pedig 17 egységgel terhelte a vendégek gyűrűjét.

Nem mondhatni, hogy fordulatoktól mentes lett volna a találkozó, hiszen hárompercnyi csendet követően előbb a vendégek léptek meg (0–6, majd 3–10), majd Szinovec vezérletével egy 8–0-s sorozatot produkált az Olaj, így a szolnokiak vezettek az első játékrész után (11–10).

Sokáig nem tartott a magyar előny, a vendégek fokozatosan elléptek (13–21), és két perccel a nagyszünet előtt már 14 ponttal vezettek (15–29). A hajrát azonban nagyon megnyomták Vojvodáék, és a harmadik negyedre 29–25-ös vendégelőnnyel érkeztek meg a felek.

Ekkor jött az újabb fordulat, és öt perccel később már megint megszökött a vendégcsapat (25–38), a 13 pontos különbség pedig a 28. perc elejéig fennállt (31–44). Szinovec két triplájával kapaszkodott a Szolnok (37–44), de a Partizan nem hagyta magát, és visszaállította a nagy előnyt, amelyet a 35. minutumig tartott is (42–55).

Itt azonban nagy hajrát nyitottak Vojvodáék, és három perccel később már csak négy volt a felek között! (51–55). A mérkőzésvégi büntetőpárbajban azonban fordítani már nem sikerült, a szerbek végül 60–55-re nyertek.