Férfi kosár Adria-liga: az Olaj négy ponttal kikapott Zágrábban

2014.11.02. 19:08
A Szolnok kevéssel maradt alul Zágrábban (Fotó: Mirkó István – archív)
A Szolnoki Olaj férfi kosárlabdacsapata szoros mérkőzésen 96–92-es vereséget szenvedett a Cibona Zagreb vendégeként az Adria-liga 6. fordulójában. Az utolsó negyedre döntetlen állásról (64–64) fordultak a felek, és még az utolsó percben is felzárkózott egy pontra az Olaj, a zágrábiak azonban nem engedték ki a győzelmet a kezükből.

Jobban kezdett a Cibona, már az 5. perc végén tízzel vezettek a hazaiak (16–6), ám aztán megkezdte a felzárkózást a Szolnok. A magyar együttes a második negyedben már egyértelműen átvette az irányítást, és miután a zágrábiaknak nem mentek a középtávoliak, a félidő előtt átvette a vezetést az Olaj, és szünetben vezetett is kettővel.

Meglépett 50–43-ra a vendégcsapat, ám ezután kicsit elbizonytalanodott támadásban, ami a sokpontos mérkőzésen elég volt ahhoz, hogy a Cibona ismét magához ragadja a kezdeményezést. Az utolsó negyedre ennek ellenére döntetlenről vágtak neki a felek, és ugyan a hazaiak folyamatosan vezettek, a Szolnok lőtávolon belül volt, és közel járt a bravúrhoz: 80–72 után ismét felzárkózott 93–92-re, a hazaiak pontos büntetői és egy eladott labda viszont eldöntötték a meccset.

Vojvoda és Jones 22-22 pontig jutott a mérkőzésen, és Sinovec is jól termelt (13), de a nyerő ember Blassingame személyében a hazaiaknál volt, az amerikai játékos 26 pontig jutott.

A Szolnok második idegenbeli meccsén is kikapott, hat forduló után három győzelmet számlál.

CIBONA:
BLASSINGAME 26/9, Kruslin 8/3, ROZIC 11/3, MARKOTA 14/9, Lalic 11. Csere: JAGODIC 14/3, Kus 2, Mavra 2, Siriscevic 8/3. Edző: Slaven Rimac
SZOLNOK:
Wittmann 3/3, VOJVODA 22/9, Milosevics 3, Lóránt 10, Báder. Csere: JONES 22/9, KELLER 8, Szinovec 13/6, Brkics 11/9. Edző: Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 7. p.:
19–8. 14. p.: 35–34. 18. p.: 39–40. 22. p.: 45–50. 28. p.: 62–55. 33. p.: 71–64
Dragan Alekszics:
– Jó meccs volt, a védekezésünk azonban gyengélkedett az első és az utolsó negyedben. Nyerhettünk volna így is, de a hajrában alulmaradtunk a büntetőpárharcban.

1. Crvena zvezda 6 6 0 501–393 108 12
2. Krka 6 5 1 445–381 64 11
3. Buducsnoszt 6 5 1 493–429 64 11
4. Cedevita 6 4 2 432–398 34 10
5. Union Olimpija 6 3 3 449–433 16 9
6. Szolnoki Olaj 6 3 3 416–408 8 9
7. Mega Vizura 5 3 2 432–426 6 8
8. Igokea 6 2 4 396–399 -3 8