Férfi kosár: sima szolnoki győzelem az Adria-ligában

2014.10.08. 19:39
A fehér mezes szolnokiak megszerezték első győzelmüket ebben a szezonban az Adria-ligában (Fotó: Szabó Miklós, archív)
Az Adria-liga 2. fordulójában a Szolnoki Olaj hazai pályán 67–51-re győzött a szerb KK Metalac Valjevo ellen.

A Szolnoki Olaj az első meccsét hazai pályán elveszítette az Adria-ligában a szerb Partizan Beograd ellen (60–55-re), a második körben ismét hazai közönség előtt léphetett pályára a javítás reményében az ugyancsak vereséggel kezdő szerb Metalac Valjevo.

Az első két negyedet alapvetően meghatározta a vendégcsapat nagyon gyenge dobószázaléka, a kétpontosokat ugyanis mindössze 21 százalékos pontossággal dobta a Metalac, 14 kísérletből csak hármat váltott pontokra a szerb gárda.

A Szolnok így 20 perc elteltével magabiztos, 35–21-es vezetésre tett szert a nagyszünetig egyaránt nyolc-nyolc pontig jutó Marko Brkics, Vojvoda Dávid, illetve a hétpontos Stefan Sinovec vezérletével. Pedig az Olaj is 50 százalék alatt dobta a duplákat (22-ből 10 ment be – 44 százalék).

Az Olaj a folytatásban is jobban, és nem mellékesen látványosan kosárlabdázott, a harmadik negyed végén már 54–34-re vezetett, így csak az volt a kérdés, hogy a végére mennyi lesz közte.

A szolnokiak végül 16 ponttal, 67–51-re nyertek, a mezőny legeredményesebb dobója Vojvoda lett 16 ponttal.

ADRIA-LIGA
2. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–METALAC FARMAKOM VALJEVO (szerb) 67–51 (20–17, 15–4, 19–13, 13–17)
Szolnok, 1380 néző. V: Herceg, Vovk (horvátok), Jovanics (bosnyák)
SZOLNOK:
Wittmann 2, VOJVODA 16/12, SINOVEC 11/3, MILOSEVIC 8/3, Báder. Csere: KELLER Á. 8, BRKICS 12/6, Tóth Z., Stajkovszki, Jones 10. Edző: Dragan Alekszics
VALJEVO:
Jubicsics 7, Josilo 2, RAKICSEVICS 7/3, Majsztorovics 8/6, Jeftovics. Csere: Bakics 5/3, Todorovics 5/3, Kurtlesics 6/3, Radulovics, Malesevics 3, OTASEVICS 8/6. Edző: Vladimir Djokics
Az eredmény alakulása.
4. perc: 6–2. 8. p.: 12–13. 14. p.: 29–20. 18. p.: 43–21. 24. p.: 43–26. 29. p.: 50–34. 34. p.: 58–41. 38. p.: 64–45
Kipontozódott: Jones (38. p.)

Dragan Alekszics:
– A Metalac egy fiatal, rutintalan csapat, a Buducsnosztnál nagy meccset játszottak a nyitó fordulóban. Mi azonban agresszívan védekeztünk ellenük, és mentálisan is erősebbek voltunk náluk, és azt gondolom, hogy teljesen megérdemelten nyertünk. A siker nagyon jól jön a nehéznek ígérkező folytatás előtt, hiszen szerda–szombat ritmusban kell játszanunk tovább.
Vladimir Djokics:
– Ennyi hibával képtelenség egy mérkőzést megnyerni, olykor szörnyen játszottunk, rosszul dobtunk, a lepattanó csatában is alulmaradtunk, és a büntetőinket is kihagytuk.

A 2. FORDULÓ TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI

KK Igokea Alekszandrovac (bosnyák)–KK Buducsnoszt Voli Podgorica (montenegrói) 62–70
BC Levszki Szófia (bolgár)–KK Mega Vizura (szerb) 98–89