Adria-liga: hajmeresztő finis mesebeli Vojvoda-kosárral

2014.10.11. 17:41
Vojvoda Dávid (Fotó: Szabó Miklós - archív)
Megszületett a Szolnoki Olaj második sikere a férfi Adria-ligában: a szolnoki kosarasok szombat délután hazai pályán 63–60-ra legyőzték a szezonban egyelőre nyeretlen bosnyák Igokeát. Vojvoda Dávid a felezővonal közeléből dobott, dudaszós triplával harcolta ki az utolsó negyedben már-már elúszó győzelmet.

A sérüléséből felépülő Lóránt Péter először volt kezdő ebben a szezonban, és mindjárt asszisztált is az első szolnoki duplához, amelyet Wittmann Krisztián szerzett. Az első negyedben fej fej mellett haladt a két csapat, a hajrában aztán az Olaj egy 6–0-s szakasszal meglépett (14–8).

A második tíz percet is a hazai csapat kezdte jobban, Lóránt első pontjai (tripla) után megvolt a közte tíz (20–10). Bő két percre lebénult a szolnoki támadójáték, jókor jött Sztrahinja Milosevics triplája, és jókor lendült bele Sztefan Szinovec – a szerb dobóhátvéd gyors egymásutánban legyártott negyed végi három duplájával sikerült ismét visszaverni az Igokea felzárkózási kísérleteit (29–23).

A harmadik negyedben Báder Márton duplája és Lazeric Jones hármasa nyomán gyorsan tíz pont fölé szökött a különbség (34–23), és a hazaiak – nem kis részben a sokkal hatékonyabb lepattanózásuknak köszönhetően – magabiztosan tartották előnyüket a játékrész végéig (47–35).

A negyedik játékrészben Djordje Drenovac pontjaival kezdte faragni hátrányát az Igokea, és Branko Jorovics két villámgyors találata hirtelen megtöltötte tartalommal a vendégek addig meddő triplajátékát. Bevert egy hármast Mladen Jeremics is, és máris teljesen nyílttá vált a csata (57–57). Válaszul Jones csak egy büntetőt juttatott célba, Jorovics kettőt, így az utolsó percre vendégvezetéssel fordultak a felek (58–59).

Az Olaj hibázott támadásban, Marko Csakarevics egy jó büntetője után 28 másodperc maradt a fordításra (58–60). Hosszú 28 másodperc volt... Előbb Dragan Alekszics kért időt, visszatérve Jones faultot harcolt ki, egyenlített. Bosnyák időkérés következett, a döntőnek szánt támadásba azonban hiba csúszott, a megszerzett labdával az addig kevés dobással kísérletező Vojvoda Dávid átlépte a felezővonalat, felugrott, és mesteri dobása nyomán a labda a gyűrűbe hullott.

Rövid tanácskozás a zsűriasztalnál, az idő nem telt le, a dudaszós kosár jó – a rettenetesre sikeredett utolsó negyed ellenére Vojvoda mesebeli triplájával a Szolnok 63–60-ra megnyerte a meccset!

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA, 3. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–IGOKEA ALEKSZANDROVAC (bosnyák) 63–60 (14–10, 15–13, 18–12, 16–25)
Szolnok, 1320
néző. V: Vojinovics, Juras (szerbek), Milojevic (macedón)
SZOLNOK: Wittmann 2, VOJVODA 8/6, SZINOVEC 16/6, Lóránt 3/3, Keller 6. Csere: L. JONES 16/3, Báder 4, Brkics, S. Milosevics 8/3. Edző: Dragan Alekszics
IGOKEA: J. Jones 9/3, Jeremics 7/3, Csakarevics 4, JOROVICS 11/6, Bunics 5. Csere: DRENOVAC 12, Dragovics 2, Csekics 6, Knezevics 2, D. Milosevics 2. Edző: Vladimir Jovanovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–4. 8. p.: 8–8. 14. p.: 20–10. 18. p.: 23–21. 24. p.: 34–27. 28. p.: 42–31. 34. p.: 52–46. 38. p.: 57–57. 40. p.: 58–60
Kipontozódott: Keller (36. p.)
Dragan Alekszics: – Az első félidőben különösen a védekezésünk volt jó, a fordulást követően volt olyan időszak, amikor elveszítettük a ritmust, szerencsére azonban egy nagyszerű dobással, ami nem a véletlen műve volt, hiszen azokat Vojvoda Dávid az edzéseken rendszeresen gyakorolja, nyertünk. A héten két győzelmet is szereztünk, amivel meg vagyok elégedve, ezekből profitálunk a nehéznek ígérkező folytatásban.
Vladimir Jovanovics: – Két vereség után jöttünk Szolnokra, ahol győzni akartunk. Csapatomat dicséri, hogy tíz ponton felüli hátrányból is visszajöttünk a meccsbe, sőt a végén elkaptuk a ritmust, de balszerencsénk is volt. Összességében azonban nem érdemtelen a házigazdák győzelme, hiszen a mérkőzés nagy részében vezettek.