Női kosár MK: a Győr 114 pontot dobva jutott négyes döntőbe

2024.02.28. 20:45
Dubei Debóráék simán nyertek (Fotó: Koncz Márton)
A SERCO UNI Győr jutott be másodikként a Killik László női kosárlabda Magyar Kupa négyes döntőjébe, mivel a szerdai negyeddöntőben 32 ponttal megverte a vendég E.ON ELTE BEAC csapatát.

A 114 pontot szóró Rába-partiaknál Dubei Debóra – a magyar válogatott csapatkapitánya – 19, a kanadai Bridget Carleton 17, Török Ágnes pedig 15 pontot szerzett. A budapesti együttesben az amerikai Kolby Morgan 27, míg Tóth Franka 18 pontig jutott.

Egy hete, az első negyeddöntős mérkőzésen a Sopron Basket 76–64-re nyert a TARR KSC Szekszárd csarnokában, ezzel elsőként jutott be a final fourba, amelyre Győrben kerül sor március 16-án és 17-én.

KOSÁRLABDA
NŐI MAGYAR KUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Serco Uni Győr–E.ON ELTE BEAC 114–82 (28–19, 25–26, 39–15, 22–22)
Győr, 150 néző. V: Győrffy, Farkas G., Minár
GYŐR: Slocum, DOMBAI 14/6, CARLETON 17/6, Gyöngyösi 2, Goree 8. Csere: TÖRÖK Á. 15/9, DUBEI 19/6, RUFF-NAGY 14/6, BACH 12, Hegedűs 10, Küllős 3/3. Edző: Cziczás László
BEAC: K. MORGAN 27/9, Angyal B. 9/3, Katona B. 6, TÓTH F. 18/3, OZOLA 9/3. Csere: Juhász A. 4, Orosz Zs. 7/3, Drahos 2, Zsámár L., Szauter, Séllei. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 5. perc: 10–6. 8. p.: 18–14. 13. p.: 36–23. 17. p.: 46–34. 22. p.: 59–45. 27. p.: 77–54. 29. p.: 85–58. 32. p.: 94–64. 36. p.: 101–75
Cziczás László: – Nehezen melegedtünk bele, de szerencsére a második félidőben támadásban már gyors játékot tudtunk játszani. A jól teljesítő és más szerkezetű BEAC ellen azonban védekezésben megint csak voltak gondjaink.
Mészárosné Kovács Andrea: – A Győr sebességével nem könnyű felvenni a versenyt. Támadásban nem éreztem nagyobb gondot, néhány dologban előbbre léptünk, viszont a harmadik negyedben teljesen szétesett a védekezésünk.