Női kosár NB I: 94 pontot dobott a Győr, nyert a Sopron és a DVTK is

2024.03.27. 20:14
A Sopron a vártnál simábban verte meg a Pécset (Fotó: Árvai Károly)
A címvédő Sopron és az alapszakaszgyőztes DVTK is hazai győzelemmel kezdte meg a negyeddöntőt szerdán a női kosárlabda NB I-ben.

Az alapszakaszban negyedik soproniak – akik nemrég 12. alkalommal hódították el a Magyar Kupát – a rájátszás nyitányán a Pécset fogadták, amely hozzájuk hasonlóan 12/6-os győzelmi mérleggel fejezte be az idény első részét. Az első 20 perc mindössze 46 pontot hozott, majd a 19 pontos szerb Jelena Brooks vezette házigazdák a 31–17-es harmadik negyeddel gyakorlatilag eldöntötték a meccset.

Az NB I-ben eddig mindössze egyszer alulmaradt DVTK a nagyszünetben már 56–23-ra vezetett a BEAC ellen, és a budapestiek a folytatásban sem tudtak komolyabb ellenállást kifejteni, így sima miskolci siker lett a vége. A találkozó legjobbja a Diósgyőrt erősítő Kaila Charles lett 14 ponttal.

Ami a további két párharcot illeti, a Szekszárd nagy küzdelemben, a Győr viszont 41 pontos különbséggel hozta a hazai mérkőzését.

Az egyik fél második sikeréig tartó negyeddöntő második összecsapásait szombaton játsszák.

A kiesés elkerüléséért vívott párharcban a Szigetszentmiklós könnyedén verte a vendég Ceglédet, amely így a 19. meccsét is elvesztette a szezonban.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, PLAYOFF
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
DVTK HUN-THERM–E.ON ELTE BEAC 86–52 (30–15, 26–8, 14–12, 16–17)
Miskolc, 700 néző. V: Goda, Csabai-Kaskötő, Pozsonyi
DVTK: AHO N. 12/9, Aho T. 3/3, KÁNYÁSI 11/3, Garbin 8/6, Grigalauskyte 9. Csere: CHARLES 14/3, Tadic 6, LELIK 9/9, Tenyér 9/6, Oláh F. 5/3, Vég-Dudás, Fárbás. Edző: Völgyi Péter
ELTE BEAC: MORGAN 12/6, Angyal B. 11/6, Milkovics 3/3, TÓTH F. 5/3, Ozola 5/3. Csere: Szauter, Gábor L. 8, Zsámár 2, Drahos 6, Katona. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 2. perc: 8–1. 5. p.: 15–5. 7. p.: 20–15. 10. p.: 30–15. 12. p.: 35–15. 15. p.: 44–18. 19. p.: 53–23. 22. p.: 61–23. 23. p.: 65–25. 28. p.: 68–31. 32. p.: 72–37. 35. p.: 74–37. 38. p.: 80–45. Kipontozódott: Tenyér (36.), Ozola (40.)
Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a DVTK Hun-Therm javára
Völgyi Péter: – Örülök, hogy ilyen különbséggel nyertünk, két és fél negyeden keresztül jól játszottunk, ügyesek voltunk, aztán lelassultunk. Jó, hogy mindenki játéklehetőséget kapott. Azt szeretnénk, ha két meccsen döntenénk el a továbbjutás sorsát.
Mészárosné Kovács Andrea: – Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A DVTK frissebben kosárlabdázott, így az eredményben is kijött a két csapat közötti tudásbeli különbség. Saját magunktól többet vártam.

SOPRON BASKET–NKA UNIVERSITAS PÉCS 77–54 (9–15, 14–8, 31–17, 23–14)
Sopron, 1000 néző. V: Montgomery-Tóth C., dr. Mészáros B., Makrai
SOPRON: PAPP 16/3, Böröndy 10, Sitku 7/3, Varga A. 5/3, BROOKS 19/3. Csere: Fegyverneky 5, Mompremier 8, Toman D. 7/3, Kókai, Szikszai. Edző: Gáspár Dávid
PÉCS: Tadics 4, Weninger 7, WALLACE 16/6, P. Williams 10, Mérész 4. Csere: Szmailbegovics, M. Williams 4, Olawuyi, Kiss A. 5/3, Simon Zs., Laczkó. Edző: Jovan Gorec
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–6. 8. p.: 5–12. 12. p.: 9–19. 15. p.: 16–20. 19. p.: 20–22. 23. p.: 33–23. 25. p.: 35–31. 28. p.: 47–36. 32. p.: 56–42. 35. p.: 61–44. 38. p.: 73–48
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Sopron Basket javára
Gáspár Dávid: – Köszönhetően a Pécs védekezésének, az első félidőt görcsösen, sok eladott labdával játszottuk le, és ebből nem tudtunk kikeveredni a szünetig. Utána úgy játszottunk, ahogy megbeszéltük. Sikerült jobban reagálni a védekezésükre és támadásban is jobb ritmusban kosárlabdáztunk, jobb százalékban estek be a dobások is. A védekezéssel elégedettek lehetünk. Az első lépést megtettük, szombaton folytatjuk Pécsen. Nehéz azon a pályán nyerni, vesztettünk már ott többször is. Komolyan készülünk és a maximumot próbáljuk ott is kihozni!
Jovan Gorec: – Gratulálok a Sopronnak! Jó első félidőt játszottunk, de a szünet után nem volt kellő energia bennünk, sok büntetőt kihagytunk és a fault problémáinkat sem tudtuk menedzselni. Van még esélyünk, fel kell készülünk a szombati meccsre!

SERCO UNI GYŐR–VASAS AKADÉMIA 94–53 (31–10, 13–13, 26–10, 24–20)
Győr, 100 néző. V: Cziffra, Nagy V., Kapusi
GYŐR: RUFF-NAGY 8/3, Dubei 13/9, CARLETON 10/6, Török Á. 9/3, ANIGWE 10. Csere: Dombai 12/6, Gyöngyösi, BACH 19/9, Hegedűs 9/3, Küllős, Molnárová 4. Edző: Cziczás László
VASAS: M. Taylor 8, Gelei 3, TÓTH O. 15/3, Jáhni 9, Salamon Zs. 7. Csere: Szerencsés, Madár K. 4, Kádár O. 2, Boros B. 2, Villányi 3/3. Edző: Milos Pavlovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–7. 9. p.: 26–10. 15. p.: 39–12. 18. p.: 44–21. 24. p.: 51–29. 27. p.: 61–31. 31. p.: 73–33. 34. p.: 80–37. 37. p.: 90–45
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Győr javára
Cziczás László: – Úgy gondolom, jó tempót diktáltunk, és ha voltak is a mérkőzés közben hibák, elégedett vagyok a csapat játékával. Remélem, szombaton le tudjuk zárni a párharcot.
Milos Pavlovics: – Nem könnyű a kiváló támadópotenciállal rendelkező Győr ellen játszani. Nem tudtuk lelassítani a fizikailag erősebb hazaiakat, és mi jobban megéreztük a sérültjeink hiányát, mint a győriek.

TARR KSC SZEKSZÁRD–TFSE-MTK 88–82 (21–23, 25–23, 18–16, 24–20)
Szekszárd, 700 néző. V: Kapitány, Györfy, Szilágyi
SZEKSZÁRD: HORVÁTH BERNADETT 15/9, Mányoky 4/3, MIKLÓS M. 14/6, Westbeld 15/3, MONROE 20. Csere: Boros J. 5/3, SZTANACSEV 11/9, Krnjics 2, Theodoreán 2, Bernáth. Edző: Djokics Zseljko
TFSE: DÚL P. 28/15, Pusztai 4, Szabó F. 9/6, CARTER 13/3, Németh A. 2. Csere: CZINANO 14, Burján 3/3, Dúl T. 9/9, Baa, Király A. Edző: Hegedűs Péter
Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–7. 7. p.: 11–15. 9. p.: 18–19. 13. p.: 30–27. 17. p.: 39–37. 19. p.: 41–44. 22. p: 52–48. 27. p.: 56–54. 30. p.: 64–62. 32. p.: 69–70. 34. p.: 78–70. 38. p.: 84–74
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szekszárd javára
Djokics Zseljko: – Elődöntőhöz méltó mérkőzés volt ez, a nyolcvankét kapott pontnál általában panaszkodni szoktam, de most kalapot emeltek a TF előtt. A védekezésünk nem mindig működött, a találkozó elején nem csapatként játszottunk, de időkérés után ez változott, és végül huszonhat aszissztal zártunk, kétszer annyival, mint ellenfelünk. Kulcstényező volt még, hogy az alapszakaszmeccsel ellentétben a szerzett labdák arányában nem volt most akkor különbség a TF javára.
Hegedűs Péter: – Apróságok, egy-egy labdaszerzés döntött, ami végül nagy jelentőséggel bírt. Jól játszottunk, küzdöttünk, volt tűz a pályán, pariban voltunk egy olyan csapattal, amelynél magyar viszonylatban klasszisok játszanak. A pohár inkább félig tele van, szombaton szeretnénk kiharcolni a harmadik mérkőzést és visszajönni Szekszárdra. Ehhez nagyobb koncentrációra lesz szükség.

NŐI NB I, PLAYOUT
1. mérkőzés
BKG Prima Natura Szigetszentmiklós–VBW CEKK Cegléd 77–45 (27–7, 20–16, 7–9, 23–13)