Női kosár NB I: fordulatos meccsen nyert a TFSE-MTK

K. B.K. B.
2023.02.26. 19:49
Dúl Panka 13 pontig jutott a Szigetszentmiklós ellen (Fotó: MKOSZ, archív)
A TFSE-MTK 73–64-re nyert a Szigetszentmiklós otthonában vasárnap, a női kosárlabda NB I alapszakaszának 20. fordulójában.

Az első negyedben a TFSE volt a jobb három ponttal, a másodikban viszont rákapcsolt a Szigetszentmiklós, amely a hátrányából ötpontos előnyre tett szert. A szünet után ismét az MTK dominált, fordított az álláson (49–51), és innentől nem volt megállás, 73–64-es sikert ért el.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
20. forduló
Szigetszentmiklós–TFSE-MTK 64–73
(9–12, 26–18, 14–21, 15–22)
Szigetszentmiklós, 200 néző. Vezette: Goda, Lengyel, Rózsavölgyi.
SZIGETSZENTMIKLÓS: Perez 12/9, TAKÁCS D. 11, Gróf J., MCBRYDE 14/6, Degbeon 9. Csere: ALDAZABAL 18/6, Szabó D. Edző: Gedei Tibor
TFSE: Dúl T. 4, THEODOREÁN 11/3, DÚL P. 13/3, NÉMETH A. 4, MANIS 21/3. Csere: Baa 6, Marshall 11/6, Hegedűs J. 3/3. Edző: Magyar Bianka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–5. 8. p.: 5–8. 13. p.: 22–16. 17. p.: 29–24. 23. p.: 40–36. 29. p.: 47–49. 33. p.: 57–53. 38. p.: 60–63. Kipontozódott: Németh A. (35. p.), Aldazabal (37. p.)

Gedei Tibor: – A hozzáállással maximálisan elégedett vagyok. Pár perccel a vége előtt még vezettünk három ponttal. Ziccert hagytunk ki, beütöttünk egy-két faultot a végjátékban. Nagyon nehéz helyzetben vagyunk, mert alapból kevés felnőtt játékosunk van.
Magyar Bianka: – A múlt heti Szekszárd elleni meccsen mindent kiadtunk magunkból, kiürültünk érzelmileg és fizikálisan is. Nagyon kemény mérkőzés volt, erre számítottunk. Amit a csapat játszott a második félidőben az dicséretet érdemel.