Álomjáték kezdésnek, az FTC kiütötte a CSM Bucuresti-et

B. A.B. A.
2020.01.25. 15:51
Szenzációsan kezdett a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Ferencváros, amely esélyt sem adott a CSM Bucuresti-nek: a zöld-fehérek már a szünetben kilenc góllal vezettek, a végére csak az volt a kérdés, hogy mekkora lesz a különbség a két csapat között. Elek Gábor együttese végül 33–23-ra nyert, igaz, ehhez kellett a románok meglepően gyenge játéka.
Klujber Katrinék óriási pofonnal küldték haza a CSM Bucuresti-et (Fotó: Koncz György) – A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, KÖZÉPDÖNTŐ
1. FORDULÓ, 1. CSOPORT
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA
–CSM BUCURESTI (román) 3323 (19–10)
Érd, 2200 néző. V: J. Álvarez, Y. López (spanyolok)
FTC: BÍRÓ B. – Lukács V. 4, KLUJBER 7 (1), KOVACSICS 4, SNELDER 1, HÁFRA N. 6, SCHATZL NADINE 8. Csere: Szemerey (kapus), CSISZÁR-SZEKERES, Pásztor N., Szucsánszki, Debreczeni-Klivinyi 3, Christensen, Bánfai. Edző: Elek Gábor
CSM: J. Grubisic – LEKICS 6 (2), A. Klikovac, Cvijics 3, Torstensson 1, NEAGU 7, Grbics. Csere: Dedu (kapus), Omoregie, Pintea 4, Curea 2, Perianu. Edző: Adrian Vasile
Az eredmény alakulása. 11. perc: 7–1. 15. p.: 10–3. 20. p.: 14–5. 25. p.: 18–9. 37. p.: 23–10. 43. p.: 27–13. 49. p.: 29–16. 53. p.: 29–19. 58. p.: 33–21
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/2
Elek Gábor:
– Iszonyatosan rég nem látott módon harcoltunk, és jól teljesítettünk. A védekezésünk az első húsz-huszonöt percben remek volt, szenzációs kapusteljesítménnyel, és támadásban is látványosan játszottunk. Ez az időszak el is döntötte a mérkőzést. A második félidőben rendkívül fegyelmezetten és taktikusan kézilabdáztunk. Álmaimban nem gondoltam volna, hogy így játszunk és győzünk.
Adrian Vasile: – A Ferencváros topformában kézilabdázott, Bíró Blanka pedig kiválóan védett, ez is megnehezítette a dolgunkat. A lendületbe jött ellenfelet később már képtelenek voltunk megfékezni. Megérdemelt a rivális sikere.

„A csoportkörből hozott egy pontunk azért meghatározza a középdöntős lehetőségeinket. Látni kell, hogy egyik rivális ellen sem a Fradi az esélyes.A fejlődésre kell felhasználunk a következő BL-időszakot. Nagyon erős ellenfelekkel találkozunk, akikkel minél jobb meccseket kell játszanunk, és arra kell figyelni, hogy minél több pozitív tapasztalattal gyarapodjunk – játékban, eredményben, mindenben. Azt szeretném látni, hogy előrelépünk az előttünk álló meccseken. A mentális, akaratbeli gyengeséget viszont el kell kerülnünk!”

Így vezette fel a CSM Bucuresti elleni meccset és a magyar csapat előtt álló kihívásokat a ferencvárosiak trénere, Elek Gábor, de azt talán ő sem gondolta volna, hogy a románok ellen ennyi mindent sikerül majd megvalósítani.

MINDENKI TETTE A DOLGÁT

Csiszár-Szekeres Klára, az FTC átlövő-védője:
„Korábban akadtak hullámvölgyeink, de most nagyon jól összeszedtük magunkat. Úgy éreztem a pályán, hogy akárkinél is volt a labda, mindenki nagyon nyugodtan tette a dolgát, biztonságot sugárzott a másik felé játékával.”

Linnea Torstennson, a CSM átlövője:
„Elismerésem a Ferencvárosnak. Nagyon sok problémánk volt, főleg a védekezésben, a Fradi ellen pedig ez nem fér bele. Rendkívül csalódottak vagyunk, de készülnünk kell a további feladatokra.”

Az FTC ugyanis egészen elképesztően kezdett a középdöntő első mérkőzésén, Háfra Noémi góljára még rögtön válaszolt Dragana Cvijics, utána viszont több mint tízperces gólcsend következett a vendégek részéről. Eközben Háfra egészen szenzációs megoldásokkal örvendeztette meg az érdi közönséget, Schatzl Nadine nem tudott hibázni a bal szélről, míg hátul Bíró Blanka ihletett formában védett.

Az első időkérésre a hetedik percig kellett várni, hiába álltak át azonban hét a hat elleni játékra a bukarestiek, egy-egy átlövésen kívül nem tudtak igazán hasznot húzni ebből. A Ferencváros ugyan több üres kapus lehetőséggel sem tudott élni ezekben a helyzetekben, ám a szélsőbefutások, a stabil és erőszakos védekezés, a gyors válaszgólok, valamint Háfra, Schatzl és Bíró remeklése révén – utóbbi 47 százalékkal védett – így is döbbenetes, kilencgólos előnyre tett szert a szünetre (19–10).

A folytatásban gyorsan világossá vált, hogy itt bizony nem lesz feltámadás a vendégek részéről, hét percet kellett várni az első gólra, de ekkor már tizenhárommal vezetett a Fradi. Ahogy várható volt, nem lehetett végig bírni az első játékrészben látott magas színvonalú játékot, de az apró hullámvölgyeket csak Cristina Neagu tudta kihasználni egy-egy villanással. A hajrában már Háfra pihentetése és a kisebb koncentrációcsökkenés is belefért, még így is megmaradt tíz gól a különbségből – nem várt, ugyanakkor kellemes csalódást keltő kezdés volt ez a Ferencvárostól! 33–23

A CSOPORT TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEIN
Vipers Kristiansand (norvég)–Team Esbjerg (dán) 31–35
(15–16)
Metz Handball (francia)–Rosztov-Don (orosz) 23–20 (11–11)

2. CSOPORT
Ramnicu Valcea (román)–Krim Ljubljana (szlovén) 31–16 (14–8)
Buducsnoszt (montenegrói)–Sävehof (svéd) 30–25 (18–14)
Vasárnap
19.00: Győri Audi ETO KC–Brest Bretagne (francia) (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!

MÁSODIK FÉLIDŐ

Ez a vége, a Ferencváros nagyszerű, egyúttal bravúros győzelemmel kezdte a középdöntőt!

60. perc: Szemerey is véd egyet, aztán Lekics lövését már nem tudja. 33–23

59. perc: Neagu a hetedik gólját szerzi. 33–22

58. perc: Kovacsics takarásból, Grujicic lába között. 33–21

57. perc: Klivinyi belelendült a második félidőben, harmadszor is betalál. 32–21

56. perc: Kovacsics passzolja el magát, Curea büntet a szélről. 31–21

55. perc: Pintea ziccerét védi Bíró, de az üres kaput megint nem sikerül kiharcolni. Pintea a következő lehetőségét már kihasználja. 31–20

54. perc: Nagyon szép összjáték, Snelder fejezi be az akciót. 31–19

53. perc: Megtörik a jég, Kovacsics estében, ráadásul egy kiállítást is kiharcol. 30–19

Érzi ezt Elek Gábor is, időt kér.

53. perc: Pinteát ismét megtalálják, ezek most a vendégek percei. 29–19

52. perc: Szucsánszki bejátszása jó, de Grubisic nagyot ment lábbal.

51. perc: Tanácstalan a CSM Bucuresti, de egy szép bejátszás után Pintea csak betalál. 29–18

51. perc: Cvijics kap másodszor két percet, többet nem hibázhat.

50. perc: Neagu használja ki a pillanatnyi figyelmetlenséget. 29–17

49. perc: Klivinyi lövésébe kaptak bele, a labda a jobb alsóban köt ki. 29–16

49. perc: Neagu kezd formába lendülni, Bíró most tehetetlen volt. 28–16

Román időkérés.

48. perc: Klivinyi már pontosabb beállóból, ismét tizenhárom közte. 28–15

47. perc: Szucsánszki harcol ki hetest, Klujber mellé dobja.

46. perc: Neagu és a jobb alsó barátsága tovább folytatódik. 27–15

45. perc: Grbics rohanhatott végig a labdával, de csak a kapufát találja el. A következő akciónál Bíró véd ziccert, egyre inkább elbizonytalanítja az eddig is életlen románokat.

44. perc: Neagu lövése a sáncban landol, Lekics ismétlése már utat talál a kapuba. 27–14

43. perc: Cvijics ezúttal hátul „remekel”, elsodorta Klujbert, amiért két percre lemegy. Schatzl a változatosság kedvéért megint a hosszút választja a bal szélről. 27–13

42. perc: Cvijics használja ki a ziccert, de itt egy újabb csodás hazai gól, Lukács! 26–13

41. perc: Parádés összjáték, Kovacsics érkezett középen, és talál be kínaiból. 25–12

41. perc: Pásztor kap két percet, Lekics a negyedik gólját jegyzi. 24–12

40. perc: Cvijicsre fújnak kontrát, az FTC passzívig passzolgat, a kényszerű lövés gyengére sikerül.

38. perc: Klujber hagy ki egy hétméterest, de a kipattanó hozzá kerül vissza, ezt már nem hibázza el. 24–11

38. perc: Kontra végén megszületik az első vendéggól a második félidőben, hét percet kellett rá várni. 23–11

37. perc: Ezúttal a jobb szélre megy ki a labda, de Lukács is tudja a dolgát – gólt szerez. 23–10

36. perc: Háfra kapta jó ütemben, de belenyúlnak az ütemtelen lövésébe.

35. perc: Bíró jól érezte, hogy a kezéhez jön a lövés, Klujber pedig gyönyörűen tör be, és estében még a hosszúba helyez. 22–10

34. perc: Sokadjára is működik a figura, Schatzl jó ütemben, érdekes megmozdulással talál be szélről. 21–10

33. perc: Snelder két percre leül, szerencsére Bíró védi a szélről jövő, viszont rosszkéz oldali lövést.

32. perc: Háfra passza rossz, a román bejátszás azonban pontatlan, így a kontra végén Lukács növelhette tízre az előnyt. 20–10

31. perc: Elkezdődött a második félidő! Középen erőltetik a románok, de Neagu lövése elakad a blokkban.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Lekics rosszul passzolt, Háfra lövése pedig elzúg a kapu felett, és ezzel ér véget a félidő.

29. perc: Bíró véd, de megint nem sikerül kihasználni az üres kaput.

29. perc: Schatzl kapja meg ismét a labdát a szélen, estében még el tudja helyezni a hosszú sarokban. 19–10

28. perc: Szucsánszki is a pályán, először a jelenlegi BL-idényben. Háfrát két kézzel lökik el, Pintea két percet kap.

Elek Gábor is él az első időkérésével.

27. perc: Háfra lövése a kapu fölé száll, de hátul a kapufa velünk van, igaz, kellett Bíró is hozzá.

26. perc: Sokatmondó adat, Dedu első védése a mérkőzésen. Lekics hetesből zárkóztatja csapatát. 18–10

25. perc: Klujber is már ötgólos, Bíró pedig továbbra is remek formában, lábbal a kapufára tolja az átlövést. 18–9

25. perc: A románok is kapnak egy hetest, Bíró most nem tud hárítani, Lekics eredményes ismét. 17–9

24. perc: Kovacsics ad óriási labdát, Schatzl most sem hibázik. 17–8

23. perc: Az első ferencvárosi hetest Klujber értékesíti. Lekics átlövése csúszik át Bíró kezei között. 16–8

22. perc: Schatzl a negyedik helyzetét is kihasználja, gyors válasz a vendégek részéről. 15–7

21. perc: Letett a hét a hat elleni játékról a CSM Bucuresti, de így is nehezen boldogul a magyar csapattal. Neagu azért átlövésből betalál. 14–6

Jön is az újabb időkérés.

20. perc: Háfra lövi el, gyönyörű gól. Félelmetes leírni, de már kilenc közte. 14–5

19. perc: Bíró megint véd, de messziről nem sikerül kihasználni az üres kaput.

18. perc: Labdaszerzést követően nem ér vissza a románok kapusa, Lukács még egy lövőcselt is megengedhetett magának. 13–5

17. perc: Schatzl másolja le az első gólját a szélről, de hiába jön a gyors válasz, a zöld-fehérektől Klujber is betalál. 12–5

16. perc: Neagu ugrik fel, nagy gólt ragaszt átlövésből a jobb felsőbe. 10–4

15. perc: Kovacsics is feliratkozik a gólszerzők közé. 10–3

14. perc: Hét a hat ellen támadnak a vendégek, hosszas adogatás végén Pintea pattint a rövid alsóba. 9–3

13. perc: Csere a román kapuban, mindhiába, Klujber így is betalál. 9–2

12. perc: Több mint tízperces gólcsendet tör meg bukaresti részről Neagu, de rögtön érkezik Háfra válasza. 8–2

Ez eddig álomjáték!

11. perc: Mondanunk sem kell, Bíró újabb védést mutat be, Háfra takarásból bombagólt lő. 7–1

10. perc: Schatzl fejezi be a kontrát, szép labdaszerzés után nem hibázza el a ziccert. 6–1

8. perc: Ezúttal kijut a szélre a labda, de Bírón nem lehet kifogni. Háfra ellenben szenzációs, már a harmadik gólját jegyzi! 5–1

Rögtön itt az első időkérés, a románok kérik ki.

7. perc: Egyelőre nagyon stabil a ferencvárosi védekezés, elöl viszont most nincs szerencse, hiába a gyönyörű ejtés, a léc hárít.

6. perc: Háfra nagyszerűen játssza ki a labdát a bal szélre, Schatzl pedig okosan a hosszúba pattint. 4–1

5. perc: Klujber is megszerzi az első gólját, hátul hiába akad el a labda Bíróban, hetest kapnak a bukarestiek – hiába, Bíró megint véd! 3–1

3. perc: Háfra találja meg a pillanatnyi rést a védelemben, könnyed testcsel után a kapu jobb oldalába bombáz. 2–1

2. perc: Csiszár-Szekeres kapott két percet, az átlövés azonban elkerüli Bíró kapuját.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Ferencváros vezeti az első támadást, Háfra rögtön betalál a rövidbe, Cvijics révén jön a válasz. 1–1

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az FTC–CSM Bucuresti mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének első fordulójából. Tartsanak velünk!

A két hatos csoportból nyolc együttes jut tovább a negyeddöntőbe, ahol oda-visszavágós párharcokban találkoznak a felek, és a győztesek bejutnak a budapesti négyes döntőbe (2020. május 9–10.).