Felmászott a mélyből a Fradi, de a hajrá a Rosztov-Doné volt Érden

N. T., CS. Z. (percről percre)N. T., CS. Z. (percről percre)
2020.02.08. 19:48
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria a tavalyi döntős, orosz bajnok Rosztov-Dont fogadta, és a gyengébb első félidőt követően 35–31-re alulmaradt.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
1. CSOPORT

FTC-Rail Cargo Hungaria–Rosztov-Don (orosz) 31–35 (14–19)
Érd, 2200 néző. V: Freitas, Carvalho (portugálok)
FTC: Bíró B. – Lukács V. 2, Háfra N. 4, Snelder 1, Csiszár-Szekeres, KOVACSICS 3 (1), Schatzl Nadine 1. Csere: Szemerey (kapus), KLUJBER 9 (3), SZUCSÁNSZKI 3, Hornyák D., Debreczeni-Klivinyi 2, Pásztor N. 1, MÁRTON G. 5. Edző: Elek Gábor
ROSZTOV: Szedojkina – MANAHAROVA 9, VJAHIRJEVA 10 (2), Borscsenko, MAKEJEVA 3, Bobrovnyikova 1, KOZSOKAR 4. Csere: Pessoa 1, Mehgyijeva (kapusok), SZENY 4 (1), Nyikityina, Behnke, Kuznyecova 2, Abbingh 1, Szudakova. Edző: Ambros Martín
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–3. 8. p.: 5–5. 11. p.: 5–8. 16. p.: 6–12. 20. p.: 8–15. 32. p.: 17–20. 38. p.: 20–25. 46. p.: 27–26. 49. p.: 28–28. 55. p.: 29–32. 57. p.: 31–32
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek:
5/4, ill. 5/3
Elek Gábor:
– Elismerésem Ambros Martínnak és a Rosztovnak, megérdemelten nyertek. Az első félidő bizonyos szakaszaiban túlságosan megadtuk magunkat. A második felvonásban egészen más csapatunk jött ki a pályára, nagyon büszke vagyok arra a húsz percre, ugyanakkor bánatos is az utolsó szakasz miatt. Úgy érzem, a hitünk nem volt elég ezen meccsen, és ez roppant szomorúvá tesz.
Ambros Martín: – Nagy öröm ilyen atmoszférában játszani. A Ferencvároson kisebb volt a nyomás, ilyenkor sosem egyszerű játszani. Nagyon fontos volt a győzelem, és még örömtelibb, hogy kiélezett csatában szereztük meg. Jó volt látni, hogy az FTC egy pillanatig sem adta fel, fontos volt, hogy végig higgadtak tudjunk maradni.

A tavalyi negyeddöntő után ezúttal a középdöntőben találkozott a Ferencváros az orosz Rosztov-Donnal, amely Ambros Martínnal ezúttal is a sorozat egyik nagy esélyesének számít. Mivel az FTC csak egy pontot hozott magával a csoportkörből, bravúrok sorára van szüksége ahhoz, hogy újra bejusson a legjobb nyolc közé. Az első sikerült rögtön az első hazai meccsen, amikor kiütötte a rendkívül gyenge napot kifogó CSM Bucuresti-et, az oroszoktól azonban lényegesen nagyobb ellenállásra lehetett számítani.

A két csapat játékosai márciusban a győri olimpiai selejtezőn is összecsapnak egymással, hiszen míg a Fradi a magyar, addig a Rosztov az orosz válogatott magját adja, ráadásul a két edző, Elek Gábor és Martín is szembetalálkozik majd újra a tornán.

„Harcra fel”– olvashattuk az üzenetet a kapu mögötti szektorban kifeszített drapérián a kezdéskor. A Rosztovban ott volt az elmúlt meccseket kihagyó Anna Vjahirjeva, aki alapjaiban határozta meg csapata játékát, az első négy orosz gólból hármat vállalt. A Rosztov világklasszisának találataira Háfra Noémi válaszolt, így lett 4–4 az állás.

Elég volt egy emberhátrány és néhány támadásban elszórt labda, hogy villámgyorsan hárommal meglépjen a vendégcsapat, jött is a hazai időkérés. Klujber Katrin bátran támadta a réseket, de továbbra is sok volt a hiba, ami félő volt, hogy nem fér bele. Vjahirjeva akkor verte meg a vele szemben álló védőt, amikor akarta, szinte az összes orosz támadás tőle indult ki. A vendégek kapujában Anna Szedojkina is nagy védéseket mutatott be, a Rosztov pedig már héttel is vezetett. A Fradinak a cserék (Szucsánszki Zita, Klivinyi Kinga) beszállása adott új lendületet, a szünetben így is öt gól volt a hátrány (14–19).

Az FTC nagy erőket mozgósított a második félidőben az egyenlítés érdekében, a kapuba beálló Szemerey Zsófi hozzátette a maga részét (Bíró Blankának megroppant a térde, nem akartak kockáztatni a további játékával), és a sérülésből visszatérő Márton Gréta is biztos kézzel értékesítette a helyzeteit, így a 44. percre összejött az iksz (26–26). Martínnak időt kellett kérnie, és beküldte a hollandok decemberi vb-címében kulcsszerepet vállaló, de Rosztovban ebben az idényben inkább mellőzött Lois Abbinghot, valamint a kapuba Mayssa Pessoát.

Míg az egyik oldalon Vjahirjeva kihagyta a hetest, addig a túloldalon Kovacsics Anikó belőtte, ezzel először vezetett az FTC. Sokáig nem tartott az öröm, az oroszok gyorsan visszavették az előnyt, és az utolsó tíz percben Pessoa védéseire, valamint jobb helyzetkihasználásukra, rutinjukra támaszkodva 35–31-re megnyerték a meccset. A Fradi, akárcsak egy hete Dániában, újra közel járt a pontszerzéshez, de ezúttal sem jött össze.

Egy hét szünet után Bukarestben folytatja a Bajnokok Ligáját a magyar csapat, de pár nappal előtte még a bajnokságban a Siófokkal vív bajnoki rangadót.

60.
Márton a kapufát találta el. Orosz időkérés, 19 mp van hátra.
57.
Eladott rosztovi labda ziccerig játszott a Fradi. Lukács hetest kapott. Klujber ezt is bedobta. 31–32
52.
Kovacsics, majd Szucsánszki átlövését Pessoa védte, sőt Klujberét is.
51.
Eladott labda, ám Szemerey védte Kuznyecova ziccerét! Fradi-időkérés.
46.
Vjahirjeva ziccerig ment, de újabb kapufát dobott. Majd görcsöt kapott, le kell mennie.
46.
Hetes a túloldalon is Kovacsics révén. Klujber kiállított, az irányító dobta, és a kapuba. Vezet a Fradi! 27–26!
45. Vjahirjeva
a kapufára dobta a hetest, és a Fradié a kipattanó!
45.
Borscsenko harcolt ki hetest és Klujbernek kiállítást, utóbbi szigorú.
44.
Mínusz ötről felállt a hazai csapat. Martín időt kért.
44.
Egyenlített a Fradi, Márton! 26–26!
43. Klujber
bedobta a hetest. 25–26
43.
Szemerey-védés, de gól nincs, még csak kiállítás, Szudokova.
42. Háfra
megpattanó lövése beszédült. 24–26
41. Márton
remekül szállt be a meccsbe, mínusz kettőre hozta fel a Fradit. Kozsokar újabb mutatós gólt szerzett. 24–25
40.
Belülvédekezés miatt hetes, Szen azonban kihagyta! Szemrey tolta ki.
33.
Záporoznak a gólok: Makejeva villanására Kovacsics válaszolt, neki az első találata. 18–21
32.
Két Fradi-gól egy perc alatt, előbb Lukács, majd Klujber. 17–20
31. Márton
góljával kezdődött a játékrész az egyik, Vjahirjeváéval a másik oldalon. 15–20
31. Elkezdődött a második félidő.

30. Vjahirjeva lépéshibájával ért véget a félidő.
30.
Hat másodperc maradt, amikor Martín időt kért.
30.
Szedojkina indítása után Manaharova ziccerét hárította Szemerey. Majd Schatzl lövését védte az orosz kapus.
29.
Bobrovnyikova találta el Snelder fejét lövés után, szerencsére jól van a beálló.
29. Klivinyi
talált be újra betörésből. 14–19
28. Snelder
beálllóból, Szen indulás után lőtt a kapuba. 13–19
27.
Vjahirjeva visszaszerezte a blokk után a labdát, majd Kuznyecovának adott góloasszt.
26. Klivinyi
szerezte meg az első találatát, majd Bobrovnyikova a túloldalon. 12–17
25.
Az első védés a zöldeknél, sőt kétszer is hárította a labdát Szemerey.
19.
Az első Fradi-lerohanás végén Szedojkina védte Lukács lövését.
15.
Szedojkina előbb Schatzl helyzetét védte, majd Klujber hetesét.
12.
Szucsánszkit lökte meg Szen, két percre kiáll.

9.
Elek Gábor kapott szóbeli figyelmeztetés, miután Szekerest kiállították...
3.
Passzívig támadt a Fradi, de nem sikerült az akció. Viszont megvan a labda, és Háfra átlőtte a falat. 2–3
2.
Hetesből vette vissza a vezetést a Rosztov Vjahirjeva révén, Kozsokar pedig lerohanásból növelte. 1–2
1.
A magyar tábor még a himnuszt énekli, amikor Vjahirjeva betalál. Rögtön jött a válasz Klujbertől. 1–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A hazaiak zöld, a vendégek sárga mezben.

Az összecsapást a Daniel Freitas, César Carvalho portugál kettős vezeti.