Nagyot hajrázott, de a Rosztov-Don otthonában is kikapott az FTC

H. D.H. D.
2020.03.07. 13:50
Háfra Noémi hat góllal zárta az oroszországi mérkőzést (Fotó: Micheller Szilvia, archív)
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 6., utolsó fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria 29–26-ra kikapott az orosz Rosztov-Don otthonában.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ
1. CSOPORT, 6. FORDULÓ

ROSZTOV-DON (orosz)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 29–26 (17–9)
Rosztov-na-Donu, 2971
néző. V: Jerlecki, Labun (lengyelek)
ROSZTOV: PESSOA – Szudakova 2, VJAHIREVA 6 (4), Borscsenko 1, MAKEJEVA 4, Abbingh 4 (2), Kozsokar 2. Csere: Szedojkina, Gabisova (kapusok), SZENY 6 (1), Frolova 1, Manaharova, Behnke 1, Bobrovnyikova 2, Nyikityina, Petrova. Edző: Ambros Martín
FTC: Bíró B. – LUKÁCS V. 5, Háfra N. 6, Snelder 1, Csiszár-Szekeres, Kovacsics 2 (2), Schatzl Nadine 2. Csere: Szemerey (kapus), KLUJBER 8 (3), Hornyák D., Szucsánszki 1, Márton G. 1. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 5. perc: 0–1. 8. p.: 3–1. 13. p.: 6–2. 18. p.: 9–4. 24. p.: 11–7. 35. p.: 17–12. 39. p.: 19–14. 43. p.: 23–15. 53. p.: 27–20
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 7/7, ill. 6/5
Ambros Martín:
– Az FTC az Esbjerg elleni győzelmekor is megmutatta, hogy erős csapat, most a mi dolgunkat is megnehezítette. Elégedettek lehetünk, jó munkát végeztünk, minden játékosunk hozzátett a sikerhez.
Elek Gábor: – Speciális mérkőzés volt, hiszen a Rosztov második helyét és negyeddöntőbe jutását nagyban befolyásolta az eredmény, míg mi abban bíztunk, hogy a tét nélküliségnek köszönhetően felszabadultan játszunk. Ebből – főleg az első félidő végén – sajnos nagyon keveset tudtunk megvalósítani. Ebben a periódusban a Rosztov eldöntötte a meccset. Szünet után szépen összeszedtük magunkat, amihez kellettek a hazai hibák is.

További mérkőzések
Szombat

CSM Bucuresti (román)–Vipers Kristiansand (norvég) 28–22
Vasárnap
16.50:
Team Esbjerg (dán)–Metz Handball (francia)

6. Vipers Kristiansand (norvég) 10 2 1 7 281–303 –22 5

A kapusok remeklésével kezdődött a Ferencváros számára már tét nélküli mérkőzés Oroszországban: Bíró Blanka többször is kifogott Lois Abbinghon, míg Mayssa Pessoa hetest is védett. Az első gólra négy és fél percet kellett várni, ekkor Háfra Noémi köszönt be egy betörés után. Ezt követően a Rosztov-Don is beindult, az oroszok egyre többször találták meg Kszenyija Makejevát, akit nem tudott tartani a ferencvárosi védelem, így négy lövésből négy góllal zárta az első félidőt a beálló.

Bíró védési hatékonysága fokozatosan csökkent, míg a kőkeményen védekező orosz fal mögött Pessoa egyre több lövést fogott meg (40 százalékos védési hatékonysággal zárta az első 30 percet), így folyamatosan nőtt a különbség a két csapat között. Elek Gábor negyedóra után 7–3-nál kért időt, ez pedig valamelyest megtette a hatását, 10–7-re zárkózott fel az FTC.

Ezután Ambros Martín visszaküldte a pályára az alapcsapatát, így az utolsó öt percben a Makejevához hasonlóan az első félidőben hibátlanul lövő Anna Vjahireva vezetésével nyolcgólos előnyt épített ki magának a Rosztov. 17–9

Az előző idényben BL-ezüstérmet szerző orosz kirakatcsapat a második félidő elején is bealudt egy kicsit, az első félidőben egy lövésből egy gólt szerző Lukács Viktória két lerohanás után szerzett két góllal nyitotta a második 30 percet. A Fradi kapujában Bírót váltó Szemerey Zsófi bemutatott néhány védést, ráadásul az oroszok is bele-belehibáztak.

A nagy előnyével azért jól gazdálkodott a házigazda, Anna Szeny elöl és hátul is remekelt, Pessoa fontos helyzetekben mutatott be bravúrokat, így az FTC sokáig nem tudott öt gólnál közelebb férkőzni.

A hajrában Ambros Martín újra pihentetni kezdte a legjobbjait, így a nyolcgólos Klujber Katrin és a hat találattal záró Háfra Noémi vezetésével sikerült kozmetikáznia az eredményen Elek Gábor csapatának.

A Rosztov-Don végül 29–26-ra nyert, így az FTC háromgólos vereséggel búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Petrovát utólag kiállítják két percre. Borcsenko emberhátrányban még beköszön (29–25). Kovacsics harcol ki hetest, Klujber pedig gólra váltja (29–26). Még egy Szemerey védés, de ez a vége, a Rosztov-Don 29–26-ra legyőzi az FTC-t, amely számára véget ért a BL-idény.

59. perc: Háfra ziccerétMehgyijeva bravúrral védi. Borscsenko is elhibázza a maga lövését. Lukács szokatlan pozícióban, egy betörés után lő gólt. 28–25

58. perc: Bobrovnyikova lövése után Szemerey véd. Rendezetlen az orosz védelem, Háfra pedig kilövi a jobb alsó sarkot (28–24). Szeny újabb lövése után véd Szemerey.

57. perc: Szeny a hetesből egy ejtéssel szerez gólt (28–22).Háfra passza után Márton ugrik be, majd lő gólt. 28–23

56. perc: Klujber gólra váltja a hetest (27–22). Ambros Martín időt kér. Hetest kapnak az oroszok…

55. perc: Rossz volt az orosz bejátszás, Lukács indult, majd Kozsokar fellöki, két perc és hetes.

54. perc: Szekeres nem tudja megfogni Szenyt, aki talpról a kapuba lövi a labdát (27–20). Behnke kap két percet. Háfra előtt megnyílik a fal, ő pedig a bal alsó sarokba küldi a labdát. 27–21

53. perc: Bobrovnyikova ritmust vált középen, majd kilövi a jobb alsó sarkot (26–19). Háfra egy gyors góllal válaszol. 26–20

52. perc: Szemerey védi Frolova lövését, majd Klujber küldi a kapu fölé a labdát.

51. perc: Passzívnál Klujbert lökik meg a levegőben, majd Háfra lövi a kapu fölé a labdát. Remek labdaszerzés Szucsánszkitól, Lukács indul, majd gólt lő. 25–19

50. perc: Háfra bejátszása nem jó, de szabaddobást kap az FTC. Snelder Bobrovnyikován akad fenn.

49. perc:Szeny harcol ki hetest, Abbingh pedig gólra váltja. 25–18

48. perc: Hiába szerez labdát az FTC, azonnal el is adja a lerohanás közben.

47. perc: A ferencvárosi lerohanás végén Márton kezéből esik ki a labda, majd kíniból lőnek gólt a hazaiak,Borscsenko passza után Szeny húzza a kapuba a labdát (24–17). Klujber egy gyors góllal válaszol. 24–18

46. perc: Úgy tűnt, hogy Klujber fennakad az orosz falon, de a sípszó előtt lő, a labda pedig a kapuba köt ki. 23–17

45. perc: Szekeres üti el a ladbtá Makejeva elől, jöhet az FTC.

44. perc: Elek Gábor kikéri a második idejét. Keményen védekeznek az oroszok, majd Kovacsics passza után Klujber a bal felső sarokba bombázza a labdát. 23–16

43. perc: Ezt is védi Pessoa, Schatzl lövése után mutat be egy bravúrt. Frolova előtt megnyílik a fal, majd gólt lő, ismét nyolc gól van a két csapat között. 23–15

42. perc: Schatzl lő nagy gólt a bal felső sarokba (21–15), de Szeny a középkezdésből azonnal az üres ferencvárosi kapuba dobja a labdát. 22–15

41. perc: Klujber betörése után Pessoa védi a ziccert, de a gyors orosz támadás végén Vjahireva találja el a lécet. A kipattanó az oroszoké, majd Abbingh lő gólt talpról. 21–14

40. perc:Borscsenko újabb hetest harcol ki, Márton pedig két percre ki is állítják. Vjahireva ezúttal sem kegyelmez, a negyedik hetesét is értékesíti.20–14

39. perc: Passzívnál Abbingh lövése után Szemerey a kapufára nyomja a labdát. Gyors ferencvárosi támadás végén, Klujber passza után Snelder lő gólt. 19–14

38. perc: Márton kiszorított helyzetben ugrik be, majd Pessoa véd.

37. perc: Abbingh lövése a kapufán csattan, üres az orosz kapu, de a saját hatosa elől Szucsánszki is a kapufát találja el. Kozsokar kap labdát a bal szélen, majd ezúttal beveszi Szemerey kapuját. 19–13

36. perc: Schatzl harcol ki hetest, és Szudakova kap két percet. Klujber érkezik, és védhetetlenül a bal felső sarokba bombázza a labdát. 18–13

35. perc: Háfra egy jó csel után kifelé megveri a védőjét, majd a kapu bal oldalába dobja a labdát (17–12).Borscsenko harcol ki hetest, ráadásul Kovacsicsot két percre kiküldik. Szemereynek nem volt esélye, Vjahireva a bal felső sarokba küldte a labdát. 18–12

34. perc: Klujber lő kapufát, de utólag kap egy szabaddobást.

33. perc: Szudakova beugrik a hatoson belülre, majd a kapu mellé dobja a labdát. Háfrától veszik el a labdát, de nincs gyors orosz gól. Kozsokar is hibázik, a kapu mellé ejti a labdát.

32. perc: A kapus indítása is jó, Lukács lekapja, majd az üres kapuba dobja a labdát (17–10). Vjahireva lövése nem jó, ismét Lukács kap indítást, és újabb gólt lő. 17–11

31. perc: Elkezdődött a második félidő, egy rossz zárás miatt elvették a labdát az FTC-től. Abbingh lövése után lelassul a labda a sáncon, Szemerey pedig véd.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc:Bobrovnyikova borítja fel Pásztort, kétperces kiállítást kap érte. Szucsánszki passza pontatlan, Szudakovában akad el a labda. Időt kér Ambros Martín, 15 másodperc maradt. Abbingh lő még egy nagy gólt, így a szünetben 17–9-re vezet a Rosztov-Don.

29. perc: Makejeva harcol ki hetest, amelyet Vjahireva magabiztosan értékesít (16–9). Klujber átlövését gond nélkül védi Pessoa, de pontatlan az oroszok indítása.

28. perc:Bobrovnyikova hát mögötti passza után Kozsokar a bal szélről beugorva kilövi a bal alsó sarkot (15–9). Kovacsics kap szabaddobást. Szucsánszkit megtámasztják, Pessoa véd, nincs újabb szabaddobást.

27. perc: Szucsánszki átlövése után belekap a labdába, de védeni nem tud Pessoa. 14–9

26. perc: Klujber talpról eleresztett lövése után Pessoa véd.Bobrovnyikova küldi a bal alsó sarokba a labát, ismét közte öt (13–8). Pessoa bemutat egy újabb védést, a lerohanás végén pedig Behnke lő gólt. 14–8

25. perc: Snelder harcol ki hetest, Frolova volt szabálytalan. Szedojkina érkezik a kapuba, de Kovacsics neki is belövi (11–8). Vjahireva megtalálja Makejevát, ő pedig ezúttal sem hibázik. 12–8

24. perc: Vjahireva egy bombagóllal megtör egy négyperces hazai gólcsendet. 11–7

23. perc: Frolova lövése után is a kapufán csattan a labda, a kipattanót pedig az FTC gyűjti össze. Szabálytalan zárás, Snelder volt szabálytalan.

22. perc: Klujber lövése kijön a kapufáról, de ezúttal Schatzl kezébepattan a labda, ő pedig nem hibázza el a ziccert. 10–7

21. perc: Lépéshiba az oroszoknál, de Pessoa megint lelesi az indítást. Újabb lépéshiba az oroszoknál.

20. perc: Szeny lövése után Bíró véd, de Kozsokar begyűjti a kipattanót, majd Makejeva lő gólt beállóból (10–5). Klujber egy jó csel után a léc alá bombázza a labdát. 10–6

19. perc: Behnkétől veszik el a labdát, a másik oldalon viszont Lukács nem tudja megfogni Kovacsics labdáját.

18. perc: Szeny test mellett eleresztett lövése után a bal alsó sarokba pattan a labda (9–4). Remek passzok végén Klujber bombázza a kapuba a labdát. 9–5

17. perc: Lukács ugrik be a jobb szélről, majd a lövése után a labda a lécről a gólvonal mögé pattan (8–4). Frolova lő, de nem találja el a kaput. Eladja a labdát az FTC.

16. perc: Makejeva ziccerét védi Bíró, de a játékvezető kivárt, és hetest ítélt. Abbingh lövésébe beleér Bíró, de a labda így is túljut a gólvonalon. 8–3

15. perc: Háfra közvetlenül a léc alá bombázza a labdát a szaggatottról, ezzel megtör egy ötperces gólcsendet (6–3). Szudakova egy átlövésgóllal azonnal válaszol (7–3), Elek Gábor pedig időt kér. Kovacsics lövése után a kapufa segíti ki Pessoát.

14. perc: Klujber megy bele Kozsokarba, rohannak az oroszok, Szeny pedig gólt lő a kezdőkörből. 6–2

13. perc: Végigmegy a figura, Schatzl beugrik, de Pessoa lábában elakad a lapos lövése után a labda. Makejeva szabálytalan, így érvénytelen a gólja.

12. perc: Háfra átlövése pontatlan, elmegy a kapu mellett a labda. Snelder rángatja meg Makejevát, ezért két percre kiállítják, és egy hetest is kapnak az oroszok. Vjahireva nagyon magabiztosan kilövi a jobb felső sarkot. 5–2

11. perc: Makejeva kap sárga lapot. Elveszik a labdát a Fraditól, támadhatnak a hazaiak. Vjahireva talpról a kapu bal oldalába küldi a labdát. Bíró érezte az irányt, de nem tudott védeni. 4–2

10. perc: Bíró mutat be egy védést, Szudakova ugrott be a jobb szélről, de a magyar kapusban elakadt a lövése.

9. perc: Háfra lövése után a kapufán csattan a labda, de a kipattanó az FTC-é. Klujber újabb hetest harcol ki, Kovacsics érkezik. és a jobb alsóba küldi a labdát. 3–2

8. perc: Nem tud lőni az FTC, elvesztik a labdát, majd a lerohanás végén megtaláljákMakejevát, aki ezúttal sem hibázik. 3–1

7. perc: Klujbertől veszik el a labdát, de legalább kiegészül az FTC. Jó a húzás a jobb szélről, Szudakova beugrik, majd a kapuba pattintja a labdát. 2–1

6. perc: MegtaláljákMakejevát a falban, aki gond nélkül értékesíti a ziccert (1–1). Szeny kap sárga lapot.

5. perc: Négy és fél perc után megszületett az első gól, Háfra egy bal oldali betörés után kilőtte a kapu bal oldalát. 0–1

4. perc: Snelder kap sárga lapot, majd Csiszárt küldik ki két percre. Ismét Abbingh próbálkozik, ezúttal laposan, de Bíró lábbal véd.

3. perc: Abbingh csúnyán a kapu fölé bombázza a labda, de a ferencvárosi gyorsindítás sem jó, Pessoa lekapja a levegőben a labdát.

2. perc: Vjahireva passza pontatlan, Bíróé a labda. Klujber harcol ki egy betörés után egy hetest, a büntetőjét azonban – a kapufa segítségével – védi Pessoa.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. Kozsokar ugrik be a bal szélről, Bíró azonban jól zárja a rövdet, és véd. Védés a másik oldalon is, Háfra próbálkozása után Pessoában akad el a labda.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Rosztov-Don–FTC mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 6., utolsó fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Már a negyedik forduló után eldőlt, hogy az FTC nem juthat a negyeddöntőbe. A zöld-fehérek a legutóbbi BL-ezüstérmes orosz kirakatcsapat Rosztov-Don otthonában fejezik be a BL-küzdelmeket.

„Az Esbjerg elleni legutóbbi siker jót tett a lelkünknek, mert már meglehetősen elegünk volt, hogy előtte többször is »tisztességes« vereséggel zártuk a fontos meccseket – mondta Klujber Katrin. Ahhoz, hogy erőt gyűjtsünk a válogatott olimpiai selejtezőjére és a bajnokság hátralévő szakaszára, mindenképpen jó meccset kell játszanunk Oroszországban is. A Rosztovnak a második hely megtartása miatt fontos, hogy két pontot szerezzen, de nem könnyítjük meg a dolgát. Rajtunk nincs teher, de azért nem mindegy, hogyan fejezzük be BL-szereplésünket.”

Klujber szerint az oroszok jobbszárnya veszélyes, és figyelniük kell, hogy ne kapjanak könnyű gólokat, mert ezzel hazai pályán meggyűlt a bajuk.

A fradi.hu beszámolója szerint több játékost is betegség hátráltatott a mérkőzésre való felkészülésben. Az előző hétvégén Csiszár-Szekeres Klára keretbe sem kerülhetett, Szemerey Zsófi sem volt százszázalékos, a héten pedig Danick Sneldert, Háfra Noémi, Bánfai Kíra, Hornyák Dóra és Szucsánszki Zita is hagyott ki edzést.