Könnyed győzelemmel zárta a középdöntőt a Győri ETO

H. D.H. D.
2020.03.07. 15:50
A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 6., utolsó fordulójában a címvédő Győri Audi ETO KC hazai pályán 35–29-re legyőzte a román SCM Ramnicu Valceát, így a címvédő csoportelsőként, veretlenül jutott be a negyeddöntőbe.
A Győri ETO csoportelsőként, veretlenül  jutott be a negyeddöntőbe (Fotó: Tumbász Hédi)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Győri ETO csoportelsőként, veretlenül jutott be a negyeddöntőbe (Fotó: Tumbász Hédi) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ
2. CSOPORT, 6. FORDULÓ

GYŐRI AUDI ETO KC–SCM RAMNICU VALCEA (román) 35–29 (20–15)
Győr, 5329
néző. V: Simone, Monitillo (olaszok)
GYŐR: Leynaud – BÓDI 4, K. Bulatovics 2, S. OFTEDAL 6, Brattset 3, E. AMORIM 5, Fodor Cs. Csere: Kiss Éva (kapus), Edwige 1, V. Kristiansen 3 (1), Nze Minko, PUHALÁK 3, Kurtovic 2 (1), Knedlíková 2, A. M. HANSEN 4. Edző: Danyi Gábor
VALCEA: Batinovics – M. López, Da Silva Vieira 3, LISCSEVICS 5, Elghaoui 3, Glibko 4 (2), Florica 1. Csere: Ciuca, Dumanska (kapusok), Trifunovics 2, BADEA 5, Bacaoanu 1, NÖRGAARD 5 (2), Zamfirescu, Stamin. Edző: Florentin Pera
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 9. p.: 3–5. 14. p.: 7–5. 21. p.: 14–9. 25. p.: 16–13. 36. p.: 24–16. 42. p.: 25–20. 48. p.: 27–23. 55. p.: 31–26
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 5/4
Danyi Gábor:
– A román csapat már az első mérkőzésen megmutatta, hogy technikás játékosai vannak. Ellenfelünknek nem volt teljes a kerete, kulcsjátékosai hiányoztak. Sportszerű meccs volt és a két félidő alapján megérdemelten győztünk. Azt kívánom a Valceának, hogy találkozzunk jövőre is, ugyanilyen körülmények között és hangulatban.
Florentin Pera: – A támadójátékot tekintve nagyon jó mérkőzést játszottunk, a védekezésben azonban ezúttal adósak maradtunk a jó teljesítménnyel. Remélem, a következőkben ezt tudjuk orvosolni, agresszívebb játékra tudunk váltani, mert nekünk általában az az erősségünk, és néhány nap múlva a román bajnokság rangadóján leginkább erre lesz majd szükségünk.

További mérkőzések
Szombat
Krim Ljubljana (szlovén)–Buducsnoszt (montenegrói) 29–23
Vasárnap
15.00:
Sävehof (svéd)–Brest Bretagne (francia)

A középdöntő utolsó fordulójában mind a két csapat számára tét nélküli volt a mérkőzés, hiszen már korábban eldőlt, hogy a Győri ETO biztosan csoportelső lesz, míg a Valcea a negyedik helyen zár, s így az 1. csoport elsőjével küzdhet majd meg a négy közé jutásért.

A meccset a román csapat kezdte jobban, az első tíz percben kétszer is vezetett két góllal. Az ETO csak fokozatosan pörgött fel, ám Stine Oftedal, illetve Eduarda Amorim gyors góljainak köszönhetően már a 12. percben átvette a vezetést.

Rengeteg lövés volt mind a két oldalon, a két kapus közül pedig inkább Amandine Leynaud tudott néhány védést is bemutatni, Marta Batinovics csak elvétve találkozott a labdával. Ennek köszönhetően a címvédő szépen lassan ellépett ellenfelétől, és a szünetre alakította ki az addigi legnagyobb különbséget: a csapatok ötgólos hazai vezetéssel vonulhattak a pihenőre. 20–15

A fordulás után Danyi Gábor szinte minden, első félidőben szerepeltetett játékosának pihenőt adott. A frissen pályára lépő Puhalák Szidónia és Jana Knedlíková két-két góllal kezdett, ennek ellenére tartotta az ötgólos különbséget a Valcea.

Sőt, a 43. perctől kezdve, egy hétperces hazai gólcsendet kihasználva, a második félidőben pályára lépő Ann Grete Nörgaard remeklésének is köszönhetően háromra is felzárkózott a román együttes. Ekkor azonban visszatért a pályára Oftedal, az ETO megrázta magát, s végül hat góllal, 35–29-re megnyerte a mérkőzést.

A Győr így veretlenül lett csoportelső, és készülhet egy másik román együttes, a CSM Bucuresti elleni áprilisi negyeddöntőre.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Ismét véd Ciuca, de Brattset hetest kap, ráadásul Stamint két percre ki is állítják. Kurtovic gólra váltja a hetest (35–29). Ez a vége, a Győri ETO 35–29-re legyőzte a Valceát, így veretlenül nyerte meg a középdöntős csoportját.

59. perc: Kurtovic elfut a fal előtt, majd kilövi a bal alsó sarkot (34–28). Glibko adja fel Liscsevicsnek, aki szép gólt lő (34–29). Ciuca védi Brattset lövését.

58. perc: Passzívnál Hansen pattintja a kapu jobb oldalába a labdát (33–28), Badea lövését ezúttal védi Kiss.

57. perc:Nörgaard szerez újabb szépségdíjas találatot a bal szélről. 32–28

56. perc: Trifunovics is beköszön (31–27), majd a Dumanskát váltó Ciucát felavatja Hansen. 32–27

55. perc: Badea lő gólt as jobb szélről (30–26), majd Oftedal válaszol gyorsan.31–26

54. perc: Da Silvának vérzik a homloka, el kell hagynia a pályát. Hansen passza után Puhalák ezúttal kilövi a bal alsót. 30–25

53. perc: Hetest kapnak a románok,Nörgaard pedig gólt lő. 29–25

52. perc: Amorim és Edwige szerez labdát együttes erővel. Hansen lő pokolian nagy gólt a bal alsó sarokba. 29–24

51. perc: Végighúzzák a románok, Badea pedig gólt lő a jobb szélről (27–24). Oftedal megrázza magát, és megtöri a gólcsendet. 28–24

50. perc: Kurtovic lövése után könnyedén véd a jól helyezkedő Dumanska. Hét perce nincs győri gól.

49. perc: Kurtovic lőtte a kapu fölé a labdát. Glibko lövését fejjel védi Kiss.

48. perc: Nze Minko a sáncba bombázza a labdát, a lepattanó pedig a románoké. Liscsevics bújik be, majd lő gólt. 27–23

47. perc: Hansent állítják ki két percre. EmberelőnybenNörgaard ugrik be, de Kiss fejét találja el a labdával.

46. perc: Időt kér Danyi Gábor. Knedlíková hibázott.

45. perc: Egy kínaival próbálkozik a Győr, de Hansen leér, mielőtt lőhetne. Nze Minko lehalássza a levegőből a románok indítását, kiegészül az ETO.

44. perc: Kurtovic passza után Brattset valahogy befordul, majd a kapufa segítségével gólt lő (27–21). Szép Valcea-támadás végénNörgaard pattint Kiss lábai között a kapuba. 27–22

43. perc: Hansen talpról lő gólt (26–20). Edwige kap két percet. Nörgaard bedobja a hetest. 26–21

42. perc: Trifunovics passzívnál óriási kapufát lő, majdElghaoui lő gólt a kipattanóból. 25–20

41. perc: Liscsevics passza után Trifunovics előtt nyílik meg a fal, nem is hibázza el a ziccert (25–19). Dumanska védi Puhalák lövését, de marad az ETO-nál a labda. Nze Minko lövése sem jó.

40. perc: Nze Minkót blokkolják, de a lepattanót Brattset begyűjti, és a kapuba dobja a labdát.25–18

39. perc: Puhalák kap remek labdát, de Dumanska lábbal véd. Trifunovics lövését Kiss nyomja a kapu fölé.

38. perc: Nagyon közel kerülnek a falhoz, majd Liscsevics gólt lő (24–17). Elveszik a labdát a rohanó ETO-tól, Badea kap indítást, s góllal fejezi be a ziccert. 24–18

37. perc: Trifunovics kapufája után Amorim szeri meg a labdát. Puhalák kap rossz labdát, majd kis híján a románok is leszórják a labdát.

36. perc: Liscsevics bombázza a sáncba a labdát. Gyors ETO-támadás végén Knedlíková pattintja a kapuba a labdát. 24–16

35. perc: Da Silva kap két percet, Brattsetet rántotta le. Nze Minko újabb remek passza után Knedlíková lövi ki a hosszú felsőt. 23–16

34. perc: Dumanska védi Kurtovic lövését. Badea ziccerben csúnyán a kapu mellé lövi a labdát.

33. perc:Nörgaard egy cundergóllal válaszol a bal szélről. 22–16

32. perc: Trifunovics gyorsan felér, de hibázik. Újabb Puhalák-gól, egy remek cunderrel vette be a román csapat kapuját. 22–15

31. perc: Elkezdődött a második félidő, Kiss rögtön ki is védte Da Silva betörés után eleresztett lövését. Nze Minko passza után Puhalák pattintja a kapuba a labdát. 21–15

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Bódit két percre kiállítják. Glibko dobja ki oldalra a labdát, 20 másodperc maradt. Remek játék végén Bulatovics lövi az ETO 20. gólját. Ez az első félidő vége, a szünetben az ETO 20–15-re vezet a Valcea ellen.

29. perc: Remek játék végén Bódi kap labdát, amelyet a kapuba pattint. 19–15

28. perc: Oftedal harcol ki hetest, Kristiansen pedig gólra váltja (18–15). Hetest kap a Valcea is, Glibko azonban nagyon csúnyán a kapu fölé küldi a labdát.

27. perc: Fodor kanyarodik fel, kapja a labdát, de a kapu fölé pattintja azt. Badea a jobb szélről próbálkozik, és ki is lövi a jobb alsót. 17–15

26. perc: Kristiansen óriási lendülettel megindul, betör, majd kilövi a jobb felső sarkot (17–13). Hetest kap a Valcea. Kiss Éva érkezik a kapuba. Glibko kilövi a jobb felsőt. 17–14

25. perc: Trifunovics kap sárga lapot. Amorim lövése után Batinovicsról pattan a kapuba a labda (16–12). Megtalálják Bacaoanut, aki gólt lő. 16–13

24. perc: Bulatovicsot két percre kiállítják. Kihasználja az első emberelőnyét a Valcea, Liscsevics lövi a kapu bal oldalába a labdát. 15–12

23. perc: Végigment a Valcea húzása, a jobb szélről pedig Badea volt eredményes (15–11). Bulatovics ezúttal nem találja el a kaput.

22. perc: Kristiansen mellett bújik be Da Silva, majd gólt lő (14–10). Brattsetet találják meg a falban, a norvég beálló pedig annak ellenére sem hibázik, hogy nem kímélik a mezét. 15–10

21. perc: Glibko lövése nem jó, majd a lerohanás végén Oftedal passza után Amorim lő újabb gólt. 14–9

20. perc: Bacaoanu ziccerét Leynaud lábbal védi, majdAmorimaz üres kapuba dobja a labdát.13–9

19. perc:Elghaouit állítják ki két percre. Az ETO azonnal kihasználja az emberelőnyt, Amorim bombázza a jobb felső sarokba a labdát.12–9

18. perc:Elghaouit találják meg a falban, ő pedig ezúttal nem hibázik (10–8). Bódi nagyon elkapta a fonalat, egymás után a harmadik gólját szerzi (11–8). Ez is bent van, Liscsevics talál a kapuba. 11–9

17. perc: Potyognak a gólok, Glibko köszön be az egyik oldalon (9–7), Bódi pedig azonnal válaszol. 10–7

16. perc: Azonnal jön a válasz, a gól utáni gyors középkezdés után Bulatovics talál be (8–6). Bulatovics hátul jól nyúl bele egy passzba, majd Bódi kap labdát, és gólt lő a szélső. 9–6

15. perc: Több mint hat perce tart a román csapat gólcsendje, időt is kérFlorentin Pera. Florica köszön be a jobb szélről. 7–6

14. perc: Elakad a blokkban a vendégek lövése, majd passzívnál, ziccerben Liscsevics a lécre ejti a labdát. Oftedal egyelőre megállíthatatlan, egy passzcsel után kilövi a jobb alsó sarkot. 7–5

13. perc: Fodor ugrik be a hatoson belülre, majd a bal oldali kapufát találja el.

12. perc: Da Silva lövése nem okoz gondot Leynaud-nak, majd Oftedal rohan, felugrik, és gólt lő (6–5). Ezzel először vezet az ETO.

11. perc:Elghaoui ziccerét megint védi Leynaud, majd Amorim lő gólt rendezetlen védelemmel szemben, egy betörés után (5–5). Sőt, Liscsevicset még ki is állítják két percre.

10. perc: Leynaud védi Marta López lövését, majd a lerohanás végén Oftedal bombázza közvetlenül a léc alá a labdát. 4–5

9. perc: Florica kap sárga lapot. Brattset lépett be a hatoson belülre.

8. perc: A románoknál maradt a labda,Elghaoui pedig beállóból könnyű gólt lő (3–4). Amorim lövése után véd Batinovics, majd Leynaud előbb Da Silva, majdElghaoui lövése után mutat be bravúrt – sajnos hiába, hetest kap a Valcea. Glibko érkezik, és gólra váltja a hetest. 3–5

7. perc: Kristiansen kap sárga lapot. Glibko lövését blokkolják a győriek.

6. perc: Elghaoui lövése után Leynaud véd ziccert, majd Oftedal egy okos, test melletti lövésből szerzett góllal egyenlít. 3–3

5. perc: Újabb labdaszerzés, újabb lerohanás és újabb gól, ennek Edwige a szerzője (2–2). Da Silva lő újabb gólt egy betörés után (2–3). Amorim lövése pontatlan volt.

4. perc: Elghaoui kap sárga lapot. Batinovics mutat be egy újabb védést, ezúttal Fodor kísérlete után. Amorim szedi le a labdát egy bejátszás után, majd a lerohanás végén Kristiansen lő gólt. 1–2

3. perc: Oftedal passza után Bódi hibázza el a helyzetet. Glibko is betalál, kettővel vezetnek a románok. 0–2

2. perc: Ez már bent van,Da Silva Vieira talpról eleresztett átlövése után Leynaud lábai között talált utat a labda a kapuba. 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a győriek vezethetik az első támadást. Bulatovics átlövése után Batinovics könnyedén védett.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Győri Audi ETO KC–SCM Ramnicu Valcea mérkőzés a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének 6., utolsó fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

A Győr már biztosan csoportelső, az is eldőlt, hogy a CSM Bucuresti-tel játszik az áprilisi negyeddöntőben, szóval magyar szempontból gyakorlatilag nem maradt nyitott kérdés a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulója előtt. Mondhatnánk, tét nélküli a mérkőzés, de Győrben nem ismerik ezt a fogalmat, ugyanolyan motiváltan készülnek a Ramnicu Valcea elleni zárásra, mint ahogyan a másfél hónappal ezelőtti, Brest elleni nyitányra gyakoroltak. Pláne, hogy immár 36 mérkőzése veretlenek a BL-ben, hazai pályán 2015 október vége, a Midtjylland elleni összecsapás óta nem kaptak ki.

„A román kézilabda folyamatosan erősödik, egyre több jó játékos szerepel a bajnokságban, ami a színvonalban is megmutatkozik – fogalmazott a jobbátlövő Amanda Kurtovic a győri klubhonlapon. – Emlékszem, amikor ott játszottam, ha nem koncentráltunk százszázalékosan, könnyen bajba kerültünk csapatommal, a CSM Bucuresti-tel. Most nekünk is oda kell figyelnünk.”

Ez még akkor is igaz, ha az idegenbeli kilencgólos siker alapján nem várható különösebben kiélezett mérkőzés. A kép azonban csalóka, a románok otthon az első húsz percben tartották a lépést a Győrrel, amely az első félidő hajrájától alakította ki a biztos, négy-öt gólos fórt. A Valcea egyébként még a Ferencvárosnál is rosszabb helyzetben, nulla ponttal (a magyar együttesnek legalább egy volt) érkezett a középdöntőbe, de míg az FTC lemaradt a negyeddöntőről, a román bajnok nagy hajrával beevickélt a nyolc közé. Ehhez kellett a Ljubljana ellen hazai, illetve a Sävehof elleni oda-vissza siker és a ljubljanai pontszerzés. A Valcea helyzetét rontja, hogy továbbra sem számíthat az irányító Alicia Fernándezre.

„Szeretnénk azzal a mentalitással befejezni a sorozatot, ahogyan elkezdtük, azaz nyerjünk és nyújtsuk a legjobbunkat – így Faluvégi Dorottya. A románok is úgy érkeznek, hogy mindent kiadnak magukból, meglátjuk, mire elég, ha mindkét együttesnek ilyen lesz a hozzáállása.”

A győri meccsek végén a szurkolók rendre hosszú percekig szeretettel árasztják el kedvenceiket, de ez az epizód most biztosan kimarad. A koronavírus terjedésének megelőzése érdekében ugyanis a mérkőzés végeztével a csapat tagjai nem pacsiznak és nem fotózkodnak a drukkerekkel.