Nehéz szülés volt, de végül öttel győzött és továbbjutott az ETO

2019.11.02. 16:56
A női kézilabda Bajnokok Ligája 4. fordulójában a Győri Audi ETO KC a vártnál szorosabb meccsen 31–26-ra győzött a Krim Mercator Ljubljana ellen. Így folytatódott a magyar csapat győzelmi sorozata a BL-ben: négyből négyet megnyert, és biztosította helyét a középdöntőben.
Nze Minko (zöldben) négy gólig jutott (Fotó: Török Attila)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nze Minko (zöldben) négy gólig jutott (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

KÉZILABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ

D-CSOPORT
Győri AUDI ETO KC–RK KRIM LJUBLJANA (szlovén) 31–
26 (13–13)
Győr, Audi Aréna, 5250 néző. V: Ersov, Pavljukov (oroszok)
GYŐR:
Kiss É. – Bódi 2, K. Bulatovics 2, E. AMORIM 4, Edwige, Nze Minko 4, Fodor Cs. 1. Csere: Leynaud (kapus), S. OFTEDAL 7 (1), Anne Hansen 2, Brattset 2, KNEDLÍKOVÁ 5, Puhalák, Görbicz 2 (2). Edző: Danyi Gábor
KRIM:
MAMIC – Kojics 1, VARAGIC 5, Zabjek 2, Juric 1, REBICOVÁ 4, Baric 4 (1). Csere: Vojnovic (kapus), Vucko, Klemencic 3, Van Kreij 3, Sznopova 2, Ljepoja 1. Edző: Uros Bregar
Az eredmény alakulása.
9. perc: 8–3. 22. p.: 8–9. 26. p.: 12–10. 29. p.: 12–13. 34. p.: 16–16. 37. p.: 19–16. 46. p.: 22–21. 57. p.: 29–23
Kiállítások:
2, ill. 10 perc
Hétméteresek:
5/3, ill. 3/1
Danyi Gábor:
– Elismerésem a Ljubljanának a mutatott teljesítményéért, jól küzdött, és végig volt tartása. Sokan azt várták, hogy nagy különbséggel nyerünk, de nem ez történt, aminek örülök. Kiderült, ha egy félidő alatt tizenegy ziccert hibázunk, akkor szoros meccsre kényszerülünk. Szünet után a hosszabb cserepadunknak köszönhetően sikerült nyernünk. Az ilyen meccsekből tudunk csak igazán tanulni, és okulnunk is kell.
Uros Bregar:
– A hazai meccsünk után tudtuk, hogy nehéz csata vár ránk, és tartottam is a győri kezdés és a mutatott tempó miatt, hogy mi lesz a végeredmény. Összességében elégedett vagyok az ötgólos vereséggel, szünet után kijött a két csapat közötti különbség.

A női kézilabda Bajnokok Ligájában a Győri Audi ETO KC a szlovén Krim Ljubljanát fogadta a csoportkör negyedik fordulójában. A győriek azzal a tudattal léphettek pályára, hogy győzelmükkel bebiztosítják továbbjutásukat, mivel a csoport másik meccsén a Sävehof 24–19-re legyőzte a Mostot kora délután.

Az ETO ennek szellemében is kezdte a mérkőzést, az ötödik percben már 5–2-re vezetett, Eduarda Amorim pedig már három gólnál járt. Azt hihette a győri szurkoló, hogy minden sínen van, és a csapat simán megőrzi hibátlan BL-mérlegét, főleg, amikor a 8. percben 7–2-t mutatott az eredményjelző.

Arra viszont vélhetően senki sem gondolt, hogy a 22.-ben már a szlovénok 9–8-as vezetéséről tájékoztat majd a szerkezet, márpedig pont ez történt: a 14 perces győri gólcsendet Bódi Bernadett törte meg. Az első félidőt ikszre hozta az ETO, a másodikban viszont érkezett Stine Oftedal, és a csapat élére állt, amivel tíz perc alatt meglépett a Győr.

A meccset azonban ekkor – még – nem sikerült megnyugtatóan lezárni, a jó napot kifogó szlovénok egy-két góllal lemaradva ott lihegtek a zöld-fehérek nyakában. Aztán a hajrára fordulva sikerült a Győrnek eldöntenie a mérkőzést, Oftedal volt az, aki a kulcsfontosságú gólokat szerezte.

A Győr 31–26-ra nyert, amivel nemcsak sorozatban negyedik BL-meccsét nyerte meg, megőrizve hibátlan mérlegét, hanem kiharcolta a középdöntős szereplést is.

A D-CSOPORT ÁLLÁSA
1. GYŐRI AUDI ETO KC44145–91+548
2. Sävehof (svéd)411293–104–113
3. Baník Most (cseh)411296–124–283
4. Krim Ljubljana (szlovén)413101–116–152

60. perc: Varagic ötödik góljával állítja be a mérkőzés végeredményét: 31–26.

59. perc: Varagic lőtt kapufás gólt jobb átlövőből, amire Nze Minko válaszolt hasonló nagy góllal, 31–25.

58. perc: Knedliková szerezte a Győri harmincadik találatát.

57. perc: Ana Kojic meglőtte első gólját, 29–24.

57. perc: Nze Minko lőtt újabb gólt, 29–23.

56. perc: Puhalák ziccerét védte Vojnovic, a kipattanót Amorim nem tudta belőni.

55. perc: Varagic zúgó kapufája után lehet hat közte.

55. perc: Knedliková ismét betalál,rég volt már öt a különbség, 28–23.

54. perc: Brattset góljával négy közte, 27–23.

53. perc: Megint Oftedal eredményes. Szlovén időkérés.

52. perc: Gyors váltás: Oftedal találatára Rebicovától érkezik a válasz, 26–23.

51. perc: Deja vu: Knedliková labdaszerzése után dob gólt... 25–22.

50. perc: Passzívba hajló győri attak végén Bulatovic gyarapította Mamic védései számát.

49. perc: Hansen dobott mellé, aztán Edwige harcolt ki szabadot.

48. perc: Zabjek harcolt ki hetest, Baric fölé dobta!

48. perc: Ljepoja góljával folytatódik a mérkőzés, 24–22.

48. perc: Nze Minko második gólja után szlovén időkérés, 24–21.

47. perc: Hansen gólja után Leynaud védi Zabjek ziccerét, 23–21.

46. perc: Szlovén hetes, van Kreij harcolta ki, Baric lőtte le, 22–21.

45. perc: Amorim harcolt ki hetest. Görbicz ezt is belőtte. 22–20.

44. perc: Letelt a kiállítás.

43. perc: Passzív a Győrnél, Hansen lőtte el kényszerből.

42. perc: Snopovát hagyják lőni a győriek, gól is, 21–20.

42. perc: Oftedal kapott két percet, az első győri emberhátrány.

41. perc: Nem tudja az előnyt gólra váltani az ETO.

40. perc: Van Kreij kap két percet. Knedliková jobbról lehúzza a rövidre, 21–19.

39. perc: Varagic csökkenti egyre a különbséget.

38. perc: Baric vágta be balról a hosszú felsőbe, aztán Oftedal villan, Brattset lő, 20–18.

37. perc: Van Kreij a balszélről töri meg a szlovén gólcsendet, 19–17.

36. perc: Rontott szlovén és győri lövés, után Oftedal lő gólt indításból, 19–16.

36. perc: Brattset kap jó bejátszást, bevágja, 18–16.

35. perc: Amorim harcol ki hetest. Jön GÖRBICZ ANITA, és pimaszul bepöttyinti, 17–16. Aztán Görbe visszaül a padra.

35. perc: Rebicová újra ágyúz, 16–16.

34. perc: Abina góljával Oftedal válaszolt villámgyorsan, 16–15.

33. perc: Rebicvová lőtt nagy gólt a kilencesről, aztán Hansen lövése után Amorim vágta be a kipattanót.

32. perc: Juric kapott két percet.Oftedal lövi az első gólt a második félidőben, 14–13.

31. perc: Knedliková ziccerét védte Mamic, aztán Leynaud is bemutatkozik egy védéssel..

31. perc: Folytatódik a mérkőzés. A Győré az első támadás.

30. perc: Vége az első félidőnek.

30. perc: Knedliková labdaszerzése után egyenlít, 13–13.

29. perc: Mamic véd újabbat, Brattset kísérletét hárítja.

29. perc: Varagic a szélről megszerzi a szlovénoknak a vezetést, 12–13.

28. perc: Megint van Kreij eredményes, most emberrel együtttalál be a falból, 12 egál.

27. perc: Mamic újabb védést mutat be, Bódi kísérletét hárítja.

27. perc: Gyors válasz: van Kreij szépít, 12–11.

26. perc: Oftedahl Mamic lába mellé pattint, szép gól, 12–10!

25. perc: Baric egyenlítése után Bulatovic talál be átlövésből, 11–10.

24. perc: Na. Hansen végre meglövi az első gólját, a Győr visszaveszi a vezetést, 10–9.

23. perc: Bódi töri meg a 13 perces gólcsendet... 9–9.

22. perc: 12 perce nem dobott gólt a Győr... Bezzeg a Ljubjana: Klemencic megszerzi a vezetést, 8–9!

21. perc: Hansennek akcióból sem megy, belemenést fújnak az oroszok.

20. perc: Hansen hetesét fogja Mamic.

19. perc: Sőt, Amorim rontott lövése után a vezetésért támadhatnak... Kiss Éva véd. Danyi Gábor időt kér.

19. perc: Na ezt nem gondoltuk volna 10 perce: Varagic góljával egyenlít a Ljubljana, 8–8!

18. perc: Klemencic töri meg a csendet, feljönnek egyre..., 8–7.

17. perc: Gólcsend van. Jó egy perce támadnak a szlovénok...

16. perc: Amorim rossz passza után mínusz egyért támadhat a Ljubljana.

15. perc: Mamic védte Bódi lövését. Snopova pókhálózta le a győri kapu jobb felsőjét, 8–6.

14. perc: Varagic kapott két percet.

13. perc: Kiss védése után győri támadás végén Edwige lőtt mellé, ez is szabaddobás. Nincs újabb győri gól, van helyette szlovén a leindítás végén: Baric eredményes, 8–5.

12. perc: Klemencic csökkenti a különbséget, 8–4.

11. perc: Passzív a Győrbnél, meg lépés is...

10. perc: Bulatovic dobott kapufát, ám szabaddobást kapott. Marad a győrieknél a labda.

9. perc: Zabjek visszatért a pályára, be is talált, Bulatovic válaszolt, 8–3.

9. perc: Szlovén időkérés.

8. perc: Gyors leindítás végén Fodor a bal szélről talál be, 7–2.

7. perc: Nze Minko betörését most nem tudják megállítani, 6–2.

6. perc: Amorim meglövi a harmadik gólját, 5–2!

5. perc: Két perc! Nze Minko lövő karját rántja meg Zabjek, hetes is. Oftedal váltja gólra, 4˜–2.

5. perc: Amorim eredményes megint, aztán rontanak a szlovénok, 3–2!

4. perc: Rebicová lő 10 méterről tulajdonképpen egészen nagy gólt 2–2!

3. perc: Amorim labdaszerzés után indít, Bódi eredményes, 2–1!

2. perc: Juricé az első gól, Amorim egyenlít 1–1!

1. perc: A győri kapuban Kiss Éva, a Ljubjanaiban Antonija Mamic.

A győriek tiszta zöldben, a szlovénok lilábanés őt kezdenek majd.

Köszöntjük olvasóinkat! Hamarosan elkezdődik a mérkőzés!