Megvan a bronzérem, a Veszprém legyőzte a Barcelonát

2017.06.04. 15:05
Pálmarsson nagyot játszott a bronzmeccsen (Fotók: AFP)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája kölni négyes döntőjének bronzmérkőzésén a Telekom Veszprém 34–30-ra legyőzte a Barcelonát, így Xavier Sabaté és több játékos éremmel búcsúzik a magyar csapattól. A Veszprém szinte végig irányította a mérkőzést, a hajrához érve már nem volt esélye az ellenfélnek, ezzel először nyert a final four történetében a bakonyi együttes a második napon.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NÉGYES DÖNTŐ (KÖLN)
A 3. HELYÉRT

TELEKOM VESZPRÉM–FC BARCELONA (spanyol) 34–30 (18–17)
Köln,
19000 néző. V: Gubica, Milosevic (horvátok)
VESZPRÉM: Alilovic – Gajic 2 (1), NAGY L. 6, LÉKAI 6, NILSSON 5, PÁLMARSSON 8, UGALDE 6. Csere: MIKLER (kapus), Blagotinsek, Terzic, Sulic, Ancsin G. 1, Ilics, Ch. Rodríguez, Iváncsik G. Edző: Xavier Sabaté
BARCELONA: Risztovszki – Saubich, Mem 1, Sorhaindo, Morros 1, Jícha, Arino 4. Csere: de Vargas (kapus), Zsalluz 3, R. ENTRERRIOS 5, K. Lazarov 3, Syprzak 1, N'GUESSAN 6, Tomas 1, RIVERA 5 (1), Nöddesbo. Edző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása. 9. p.: 4–5. 14. p.: 9–5. 21. p.: 14–10. 26. p.: 16–16. 34. p: 21–18. 40. p.: 22–22. 47. p.: 27–22. 53. p.: 31–26. 58. p.: 34–28
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 3/1

A DÖNTŐBEN
PSG (francia)–VARDAR SZKOPJE (macedón) 23–24 (12–11)

BÚCSÚZÓK MINDKÉT OLDALON

A Veszprém és a Barcelona játékosai is csalódottan zárták a szombati napot, mindkét együttes kiélezett mérkőzésen szenvedett egygólos vereséget a PSG-től illetve a Vardar Szkopjétól.

A magyar szurkolók ennek ellenére a korábbi szokásoknak megfelelően fantasztikus hangulatot teremtettek kora délután a kölni dóm előtt, ahol több mint ezren énekeltek együtt és hangoltak a helyosztóra.

Az utolsó veszprémi mérkőzésére készülő Xavier Sabaté egy helyen változtatott a benevezett kereten, Schuch Timuzsin helyére Ancsin Gábor került be. Mindkét oldalon többen is a szép búcsú reményében érkeztek a Lanxess Arénába, a veszprémieknél Sabatén kívül biztosan nem marad Chema Rodríguez és Iváncsik Gergő (még nem tudható, hogy folytatja-e a balszélső), valamint a lelátón helyet foglalók közül a játékot befejező Gulyás Péter és a szezon során kevés lehetőséget kapó Marko Kopljar. Ljubomir Vranjes érkezésével elképzelhető, hogy további távozók is lesznek a Veszprémnél. A Barcából Jesper Nöddesbo tíz év után hazatér Dániába, míg Kiril Lazarov Nantes-ban folytatja.

Minden mérkőzést látványos show előzött meg

NÉGGYEL TUDOTT ELMENNI A VESZPRÉM

A Veszprém kapujában ezúttal Mirko Alilovic kezdett, míg támadásban Nagy László mellett egyszerre volt a pályán Lékai Máté és Aron Pálmarsson. Az izlandi játékos ezúttal már fél perc alatt meglőtte az elődöntőbeli góltermését. Az első szakaszban a bakonyi csapat rendre meg tudta szerezni a vezetést, de a katalánoknak mindig megvolt rá a válaszuk.

Sorozatban lőtt öt góllal azonban 9–5-re ellépett a Veszprém, Xavier Pascual a 14. percben kénytelen volt időt kérni. Lékai nagyon belelendült (öt lövésből öt gólt lőtt), Alilovic is több védést bemutatott egymás után, a jó periódus azt is lehetővé tette, hogy Nagy már igen hamar pihenőt kapjon.

A SZÜNET ELŐTT KIEGYENLÍTETT A BARCELONA

Ötperces gólcsendet megtörve emberelőnyben zárkózott a Barca, de hamar visszaállt a közte négy. Borko Risztovszki vergődését látva Pascual beküldte Gonzalo Pérez de Vargast a kapuba, ami rögtön meg is látszódott a játék képén.

A Veszprémbe Chema és Momir Ilics érkezett, és elég volt néhány kimaradt támadás, illetve pontatlanság, hogy a Barca gyors indulásokból egyből büntessen. Timothey N'guessannak jól sült a keze, és a 29. perchez érve egyenlített a Barcelona. A vezetést azonban nem tudta átvenni, a helyzeteit Lékaihoz hasonlóan hibátlanul értékesítő Cristian Ugalde ötödik góljával zárult a félidő (18–17).

Ugalde jól használta ki a lehetőségeit

JÖTT MIKLER, ÚJRA ELMENT A VESZPRÉM

A veszprémi szurkolók ismét hazai pályát varázsoltak a csarnokba, miközben Mikler Roland váltotta Alilovicot. Hamar sikerült újra közé tenni hármat, de emberelőnyben szépített a Barca. Hiába védett hetest Mikler, kisvártatva Vael Zsalluz test melletti bombájával ismét egál lett az állás. 22–22

Nilsson góljai lendítették tovább a Veszprémet, míg hátul nagyon összeállt a veszprémi fal. A Barca látványosan nem találta rajta a fogást, ezért háromgólos katalán hátrányban időkérés következett.

MINDENT MEGPRÓBÁLT A BARCELONA, DE HIÁBA

Mindent megpróbált az ellenfél, öt-egyes védekezésre állt át, míg elöl hét mezőnyjátékossal támadott. Ezt kihasználva egy labdaszerzés után Nagy a saját kapujától talált be, ötre növelve a különbséget.

Szebbnél szebb gólokat lőttek a magyar csapat játékosai, a belső poszton játszók mind nagyon éltek a mérkőzésen. Az utolsó hét perchez érve Lékaira és Pálmarssonra is messzire kijöttek védekezni, de a Veszprém már az idővel is játszhatott. Pálmarsson kénye-kedve szerint verte meg az ellenfelét, a végén már csak a különbség volt a kérdéses. Sabaté az utolsó másfél percre még beküldte Iváncsikot is, aki így 17 veszprémi év után a pályán búcsúzhatott.

34–30-as győzelmévelhat év után múlta felül a katalánokat a Veszprém, és sorozatban negyedik final fourján először nyert meccset a második napon (előtte egyszer a bronzmeccsen, kétszer pedig a döntőben kapott ki), megszerezve ezzel a harmadik helyet. Az éremátadó előtt Chema és Sabaté sem tudta visszatartani az érzelmeit, könnyek között ölelgették egymást.

„A PSG elleni csata miatt ki kellett tenni magunkért – értékelt Iváncsik Gergő a Sport Tv-nek. – Bárcsak máshogy alakulhatott volna az elődöntő, hiszen bebizonyítottuk, hogy egy Barcelonát is le tudunk győzni, ami abszolút nem volt egyszerű a szombati vereség után."

„A BL-trófeáért jöttünk, ez nem sikerült, remélem, a harmadik hellyel szebbé tettük ezt a hétvégét. Remélem, ennek is örül mindenki. Szerintem is sima meccs volt, látszott a Barcán, hogy elfáradtak a játékosok. Mi jobban akartuk a győzelmet."