Csak megszorongatni tudta a Veszprém a Barcelonát

2016.10.22. 18:51
Nilsson és Veszprém vereséggel térhet haza (Fotó: Veres Viktor – archív)
A Telekom Veszprém 26–23-ra kikapott a Barcelona otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 5. FORDULÓ
A-CSOPORT

Barcolona (spanyol)–Telekom Veszprém 26–23 (16–11)
Barcelona,
5000 néző. V: Sondors, Licis (lettek)
BARCELONA: VARGAS – TOMAS 6, LAZAROV 6, Sorhaindo, Entrerrios 1, DZSALLUZ 7, Rivera 2. Csere: Andersson, Syprzak 2, Mem, MORROS 1, Jicha, Arino 1. Edző: Xavier Pascual
VESZPRÉM: ALILOVIC – Marguc, Ancsin 2, Sulic 2, Pálmarsson 3, Ilics 3, Ugalde 3. Csere: MIKLER (kapus), GAJIC 5, NILSSON 4, Kopljar, Ch. Rodríguez 1, Terzic, SCHUCH. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 8. perc: 2–1. 10. p.: 4–2. 15. p.: 5–5. 18. p.: 8–5. 22. p.: 10–6. 24. p.: 12–7. 29. p.: 15–9. 34. p.: 19–12. 37. p.: 19–16. 40. p.: 20–18. 47. p.: 22–20. 54. p.: 24–20. 57. p.: 24–22
Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 1/0
Xavier Pascual: – Nagyon boldog vagyok, hogy itt ülhetek Xavi Sabaté mellett, hiszen ő egyike volt azon fiatal játékosoknak, akiket ifista korukban edzettem Barcelonában. Remek ember és nagyszerű edző, éppen ezért sajnálom, hogy ezúttal ellenfelek lettünk. Normálisnak mondható meccset játszottunk.
Xavier Sabaté: – Az első félidőben sajnálatosan sok lövésünk volt pontatlan, és ez nem megengedhető, ha a Barcelona ellen idegenben nyerni szeretnénk. Ebben a csarnokban minden szempontból nagyon jól kell teljesíteni. Mégsem lehetek elégedetlen, mert a vereség dacára is jól játszottunk, különösen a védekezésünk volt hatékony. A meccs derekán hétgólos különbség alakult ki, de csapatom ezután is férfiasan, óriási akarattal harcolt, hitt a győzelemben. Fel is jöttünk, a mérkőzés újra nyílt lett a hajrában, de ekkor sajnos megint volt néhány elhibázott lövésünk.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
A-CSOPORT

Kiel (német)–Schaffhausen (svájci) 32–29 (19–15)

B-CSOPORT

Kristianstad (svéd)–Celje PL (szlovén) 29–29 (14–11)
HC Prvo Zagreb (horvát)–Vardar (macedón) 28–27 (12–17)

A sérüléssel bajlódó Nagy László nélkül igazán nehéz feladat várt a Veszprémre a csoportot vezető Barcelona otthonában. Az első percekben egyik csapat sem tudott a hálóba találni, a gólcsendet az exveszprémi Kiril Lazarov törte meg az ötödik minutum végén. Az első veszprémi találatra egészen a nyolcadik percig várni kellett, ekkor Renato Sulic volt eredményes – ez a gólínség kevés jót vetített előre.

Bő negyedóráig tudta tartani a lépést a magyar bajnok, a remeklő Vael Jallouz és Víctor Tomás találataival öt perccel a szünet előtt már öttel vezetett a katalán sztárcsapat. Ehhez az is kellett, hogy Pérez de Vargas fantasztikusan védjen: a spanyol válogatott kapus 60 százalék fölött volt ekkor, lehúzta a rolót. Közelebb tudott zárkózni a Veszprém, de az utolsó két percben ismét a házigazda akarata érvényesült, így a szünetben öt góllal vezetett a Barca. (16–11)

A fordulás után egy más mentalitású Veszprém futott ki a pályára, amely rögtön Ancsin Gábor góljával kezdte a félidőt. Bár három perccel később már hét volt közte Syprzak találata után, a magyar csapat nem adta fel, és bő öt minutummal később már csak háromgólos hátrányban volt. Aron Pálmarsson és Dragan Gajic is gólokkal járult hozzá a felzárkózáshoz, amihez elengedhetetlen volt Mikler Roland remek formája a kapuban.

A Barcelona innentől nem tudott jobban meglépni, bár le kell szögeznünk, hogy a vendégek sem tudtak közelebb kerülni. Víctor Tomás kiválóan játszott a jobb szélen, a túloldalon Cristian Ugalde találta meg góllövő formáját a végére. Volt ugyan kétgólos hátrányban is a Veszprém, de fordítani, sőt, egyenlíteni sem tudott, többek között Pérez de Vargas nagy védései miatt. Háromgólos vereséget szenvedett a Veszprém, amely egyelőre nyeretlen ebben a szezonban idegenben a BL-ben, a Barcelona továbbra is hibátlan. (26–23)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Remek gól a Barcelonától, a kínai figurának Jallouz a befejezője. Sulic ziccerét védi Pérez de Vargas. Ugalde még lő egy gólt a végére. EZ A VÉGE!26–23
59. perc: Lazarov, majd Víctor Tomás a labda útja, a szélső kilövi a jobb alsót. Időt kér a Veszprém. Rossz passz Pálmarssonnak, gyorsan elveszíti a labdát a Veszprém.25–22
58. perc: Gajic nullszögből ugrik be, Pérez de Vargas eszén nem tud túljárni.
57. perc: Szabálytalanság középen, elveszik a labdát a Barcelonától. A Veszprém viszont eladja... ÚJABB BRAVÚR! Kontrázik a katalán együttes, Rivera ziccerét azonban hárítja Mikler!
56. perc: NAGY VÉDÉS! Lazarov tör be a szélen, de Mikler bemutat egy fantasztikus védést a legjobb pillanatban. OTT A GÓL! Szép támadás, Chema hát mögötti passzát Ugalde váltja gólra. 24–22
55. perc: Chema remek bejátszását összeszedi Nilsson, de hiába talál a hálóba, belép, így nincs gól.
54. perc: Lépéshiba a Barcelonánál, visszakapja a labdát a vendégcsapat.
53. perc: Hektikus pillanatok a pályán, előbb labdát szerez a Veszprém, majd elveszíti támadásban, a kontra végén Rivera eredményes. Sikerül gyorsan reagálni, Nilsson a gólszerző a túloldalon. 24–21
52. perc: Belemenést ítélnek Nilsson ellen. Közel hat perce gól nélkül a Veszprém. Andersson átlövését kivédi Mikler. Újabb veszprémi belemenés, ezt Ancsin hozza össze.
51. perc: Óriási rohanás, végül Andersson ellen fújnak, a vendégeké a labda. Időt kér a Veszprém.
50. perc: A túloldalon Nilsson nem tudja összeszedni a felé érkező egyébként rossz bejátszást, majd Víctor Tomás lövését lábbal hárítja Mikler. Lazarovét pedig kézzel.
49. perc: Ilics eladja támadásban, Viran Morros is megpróbálja üres kapura, de mellé trafál. Ancsin viszont szabálytalan, így hetes a Barcának. NINCS GÓL! Mikler kivédi Lazarov hetesét, de marad a labda a hazaiaknál.
48. perc: Passzívnál Ilics lövését húzza le Pérez de Vargas. Üres a kapu, Pérez de Vargas mellé hajít.
47. perc: KÉT PERC! Syprzakot rántja le Terzic, kiállítás. Víctor Tomás váltja gólra az emberfórt, kilövi a hosszút a jobb szélről. 23–20
46. perc: Passzívnál Lazarov a kapufát trafálja telibe, Mikler szemmel véd. GÓL! Ilics tör be határozottan, remek egyéni akcióját góllal koronázza. 22–20
45. perc: Rivera lábára pattan Andersson passza, támadhat a Veszprém. Ancsinnak ezúttal nincs szerencséje, kapufát lő.
44. perc: Pálmarsson veszi célba talpról a bal felsőt, de Pérez de Vargas kitolja.
43. perc: Jó bejátszás Syprzaknak, aki két veszprémi védővel a nyakán talál a hálóba. 22–19
42. perc: Becsorog Ancsin lövése, Pérez de Vargas a kapufára üti a labdát, és onnan bevánszorog. 21–19
41. perc: Andersson lő mellé, a túloldalon Gajic viszont kilövi a hosszú alsót a jobb szélről. Gyorsan jön a felelet, Lazarov eredményes. 21–18
40. perc: Egy védés itt, egy ott, Mikler és Pérez de Vargas is bemutat egy bravúrt. A Barcelona pedig időt kér.
39. perc: Rögtön jön a válasz a vendégektől, Ilics lövi át a falat és helyez a jobb alsóba. 20–17
38. perc: Rivera töri meg a barcelonai gólcsendet. 20–16
37. perc: Három veszprémi gól zsinórban, Pálmarsson labdaszerzése és indítása után Gajic bikázza a labdát a bal felsőbe. VÉDÉS! Mikler hárítja Entrerríos átlövését. A kontrából itt a negyedik veszprémi találat sorozatban, Gajic megint.19–16
36. perc: Pálmarsson lendületből, talpról bombáz a bal felsőbe, káprázatos gól! Egy eladott labda a túloldalon, ismét a magyar csapat támadhat. GYÖNYÖRŰ GÓL! Ilics remek bejátszását leszedi Nilsson, és a kapus szemei közé bombázza.19–14
35. perc: Kiegészülve támadhat a Veszprém. Sorhaindo leolvassa a passzt, oda a támadás lehetősége.
34. perc: Ancsin lövését védi Pérez de Vargas. Syprzak viszont betalál, kezd nagyon elhúzni a Barca. 19–12
33. perc: Ancsin bejátszása rossz Nilssonnak. Büntetnek a hazaiak, Lazarov két védővel a nyakán pattint a hálóba Alilovic lábai között. 18–12
32. perc: Jallouz lő a hálóba a bal oldalról, ráadásul a belekapaszkodó Schuch Timuzsint leküldik két percre. 17–12
31. perc: FOLYTATÁS! A Barcelona kezdi ezt a játékrszét, méghozzá egy belemenéssel, a vendégeké a labda. GÓÓL! Ancsin első találata a mérkőzésen, a lehető legjobbkor! 16–12

1. FÉLIDŐ

30. perc: Lazarovnak is nagyon megy ma, góljára Chema Rodríguez felel a túloldalon. Időt kér a Barcelona, tíz másodperc van hátra az első félidőből. Eltotojázza támadását a házigazda. SZÜNET!16–11
29. perc: Újabb eladott labda a Veszprémtől, Arino a bal oldalról a rövid alsóba dobja a ziccert a lerohanás végén. Nilsson kozmetikázik az eredményen egy szép góllal középről. 15–10
28. perc: Szabálytalan zárás miatt elveszik a labdát a Barcelonától, a túloldalon Ugalde kezéből viszont kicsúszik a passz. Büntetnek a katalánok, Víctor Tomás eredményes. 14–9
27. perc: Lépéshiba Lazarovnál, fordulhat a Veszprém. Jó passz a szélre Ugaldének, de Pérez de Vargas lábbal védeni tud.
26. perc: Andersson nem tudja az üres kapuba juttatni a labdát, a túloldalon Pálmarsson viszont betalál Pérez de Vargasnak, négy közte. 13–9
25. perc: KÉT PERC! Ezt most Nilsson kapja, oda az emberelőny. Eladja a labdát a Veszprém vészkapus játékkal, Viran Morros pedig az üres kapuba emel. 13–8
24. perc: Óriási gól Jallouztól, ötödször talál be. Gyorsan reagál a Veszprém, ismét Gajic eredményes. Ráadásul egy kiállítás a hazaiaknál, Aitor Arino megy le, így két percig emberfórban a Veszprém.12–8
23. perc: Gyorsan jön a válasz, Jallouz a gól szerzője. Nilsson hetest harcol ki. Ilics büntetőjét lábbal hárítja Pérez de Vargas, aki 60 százalék fölött védések tekintetében.11–7
22. perc: Lazarov játssza le a jobb szélre Víctor Tomásnak, aki üresen marad, bemegy vele és a hosszúba lő. GÓL! Szép veszprémi figura, melynek végén Gajic talál be a jobb szélről.10–7
21. perc: Ilicset eltaszítja könyökkel Syprzak, a Veszprémé a labda. Remek támadás, Pálmarsson a háta mögött teszi le a szélre Ugaldének, de a szélső ejtését lehúzza a kapus.
20. perc: Lasse Andersson kap két percet, aztán Pérez de Vargas mutat be egy remek védést lábbal, így emberelőnybe kerül a Veszprém, de a labdát elveszíti. KIÁLLÍTÁS A TÚLOLDALON IS! Schuch is mehet a kispadra két percre...
19. perc: Szétesik védekezésben a Veszprém, Jallouz ezt használja ki és tüzel a kapu bal oldalába. Időt kér a Veszprém.9–6
18. perc: Lazarov harmadszor is eredményes a mai összecsapáson, három közte. SZÉPÍTÉS! Ilics játssza meg jó ütemben Nilssont, aki bepattintja a ziccert.8–6
17. perc: Ilics lövését sáncolják, Pérez de Vargas pedig egyből indítja Víctor Tomást, aki a ziccert a jobb felsőbe lövi. KIÁLLÍTÁS! Sulic szabálytalankodik támadásban, elveszik a labdát a Veszprémtől, a beálló pedig pihenhet két percet.7–5
16. perc: Eddig... Raúl Entrerríos középről, talpról rakétáz a bal alsóba, védhetetlen lövés. 6–5
15. perc: EGÁL! Sulic kap remek bejátszást, a beálló pedig Pérez de Vargas szemei közé bombáz. 5–5
14. perc: Alilovic is bemutat egy nagy bravúrt ismét, Sorhaindo kísérletét tolja oldalra. Víctor Tomás ugrik be nullszögből, és cunderezik a hálóba Alilovic mellett. 5–4
13. perc: Labdát csen védekezésben Ilics, majd indítja a kilépő Ugaldét, aki gólra váltja ziccerét, egyenlít a Veszprém. Sorhaindo ellen fújnak támadásban, a túloldalon pedig Sulic ellen.4–4
12. perc: Ilics átlövését „lenyeli” Pérez de Vargas, remek napot fog ki a barcelonai kapus. GÓL! Pálmarsson lövését a kapufára tolja a kapus, de onnan bepattan. Ezúttal szerencséje van a magyar csapatnak. 4–3
11. perc: Jallouz megszerzi második gólját a találkozón, Sulicról fordul le és bombáz a hálóba. 4–2
10. perc: Passzívnál elveszik a labdát a Barcelonától, Sorhaindo lép a vonalra. Kiegészül a katalán együttes, gyorsan kontráz a Veszprém, de Marguc ejtését lehúzza a kapus.
9. perc: Lazarov sunyi lövése utat talál a hálóba, Alilovic lába mellé helyezi. A túloldalon Ilics kilenc méterről a jobb alsóba bombáz.3–2
8. perc: GÓÓÓL! Sulic szerzi a Veszprém első gólját Pálmarsson átadásából, ráadásul Jíchát kiállítják róla! 2–1
7. perc: Ancsinnak ezúttal szerencséje sincs, a kapufát és a lécet is érinti a lövése, de a gólvonalon pattan, nem jut túl rajta. Jó labdaszerzés után Ugalde ziccerét lábbal védi Pérez de Vargas. Kapkodnak a csapatok, az eredmény, hogy nincs gól egyik oldalon sem.
6. perc: Viran kap sárgát védekezésben. Újabb védés Pérez de Vargastól, majd egy gól a túloldalon, Jallouz eredményes. 2–0
5. perc: Továbbra sincs gól, Pálmarsson bődületes kapufát lő. Ilics remekül védekezik, elsodorja a labdát Sorhaindo kezéből. Ancsin harmadszorra sem tudja bevenni a Barcelona kapuját, ezúttal fölé lő. Itt az első gól a meccsen, Lazarov a szerzője. 1–0
4. perc: Kiril Lazarov unja meg a teketóriázást, rásuvasztja jó nyolc méterről, de Alilovic olvassa és védi.
3. perc: Keményen védekezik a Veszprém, passzívnál Entrerríos próbálkozását fogja Alilovic. A túloldalon Ancsin Gábor lő felé. Momir Ilics kap sárgát védekezésben.
2. perc: Alilovic is bemutat egy hárítást a túloldalon, majd Pálmarsson hosszú indítása kicsúszik Ugalde kezéből.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Veszprém támadhat először. Ancsin átlövését védi Pérez de Vargas a bal alsónál.

A Barcelona szokásos gránátvörös-kék szerelésében játszik ma, a Veszprém csupa fehérben. A mérkőzést lett páros vezeti.

A spanyol együttes hibátlan teljesítménnyel, négy győzelemmel áll a csoport élén, a veszprémiek ugyancsak veretlenek még, viszont utóbbiaknak két hazai győzelmük mellett két idegenbeli döntetlenjük van.

Amint arról a nap folyamán már beszámoltunk: csapatkapitánya, a sérült Nagy László nélkül lép pályára Barcelonában a Veszprém. A vendégek meccskeretében Nagy Lászlón kívül Iváncsik Gergő, Gulyás Péter és a betegségből lábadozó horvát légiós, Ivan Sliskovic sincs benne.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Barcelona–Veszprém mérkőzés élő tudósításában! Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!