Egy félidőt bírt a Veszprém a Barcelona ellen

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.02.11. 17:20
Momir Ilicsék a második félidőben nem tudtak lépést tartani a Barcelonával (Fotó: Szabó Miklós)
A Barcelona 25–22-re legyőzte a Telekom Veszprémet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 10. fordulójában Veszprémben. A katalán együttes ezzel megerősítette vezető helyét az A-csoportban.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 10. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–FC BARCELONA 22–25 (14–13)
Veszprém, 5000 néző. V: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 6 (2), Sulic 2, NAGY L. 6, SCHUCH, TERZIC, Iváncsik G. Csere: Alilovic (kapus), Gulyás, Ilics 2 (1), Nilsson, Ugalde 1, Marguc 1, Ch. Rodríguez 3, Lékai 1. Vezetőedző: Xavier Sabaté
BARCELONA: De Vargas – Tomas 3, Mem 2, Enterrios 2, Sorhaindo, ZSALLUZ 3, RIVERA 5 (2). Csere: RISZTOVSZKI (kapus), Nöddesbo, ANDERSSON 4, N'Guessan 2, Syprzak 2, Morros, Jícha, K. Lazarov 2. Vezetőedző: Xavier Pascual
Az eredmény alakulása. 9. perc: 4–2. 18. p.: 9–6. 29. p.: 12–13. 42. p.: 17–18. 51. p.: 18–22
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Xavier Sabaté:
– Az első félidőben jól játszottunk, gyorsan futottunk, sok indításos gólt szereztünk, és Mikler Roland is jól védett. A másodikban nem tudtuk tartani ugyanezt a szintet. Mindkét átlövőpozícióban egy-egy játékosunk volt. Próbáltam úgy cserélni Nagy Lászlót és Ilics Momirt, hogy pihenni is tudjanak, de mégsem tudtunk belül eredményesebben támadni. A különbség a kihasználatlanul maradó helyzetekből adódott.
Xavier Pascual: – Nem könnyű nyerni a Veszprém Arénában, ezért nagyon büszke vagyok a csapatomra. Az első félidőben a Veszprém sok lerohanásos gólt lőtt, de a másodikban megállítottuk. Tudtuk, hogy sok a sérült a Veszprémben, és ezt próbáltuk kihasználni. Fontos a két pont, mert a csoportelsőség megszerzése a célunk.

A januári világbajnokság után folytatódott a Bajnokok Ligája, megkezdte tavaszi hadjáratát a Telekom Veszprém is. Méghozzá nem akármilyen ellenféllel: a Barcelona látogatott a magyar bajnokhoz. Ősszel szoros mérkőzésen, három góllal kikapott a Veszprém a katalánoktól. Aaron Pálmarsson továbbra sem volt bevethető a házigazdánál. Közel öt percig egyik csapat sem tudott gólt szerezni, majd a Barcelona csapatkapitánya, Víctor Tomás törte meg a jeget.

Nem sokkal később Chema Rodríguez és Nagy László találataival fordított a Veszprém, és magához ragadta a kezdeményezést. Kétgólosnál nagyobb előnyre azonban nemigen tudott szert tenni Xavi Sabaté legénysége, ám azt tudni lehetett, hogy ez a mérkőzés nem is erről fog szólni. A katalánoknál Víctor Tomás és Jallouz is több gólt szerzett, a Veszprémnél Gajic és Nagy László teljesítménye volt kiemelkedő, valamint Mikler Roland is hozzátette a magáét a kapuban a szünetbeli soványka előnyhöz (14–13).

A fordulás után a második félidő derekáig jól tartotta magát (és előnyét) a Veszprém, Gasper Marguc és Momir Ilics is gólokkal járultak hozzá ehhez. 18–18-nál Sulicot kiállították egy ütésért, és itt megfordult a mérkőzés. A Barcelona megszerezte a vezetést, és magához is ragadta a kezdeményezést. Ráadásul a kapuban Pérez de Vargast váltó Ristovski lehúzta a rolót, 50 százalék fölötti klasszis teljesítménnyel szomorította a veszprémieket.

No, persze az sem segítette a házigazdát, hogy egy közel 10 perces gólcsendet „produkált”, miközben a Barcelona nem állt le a gólszerzéssel... Sőt az alkalmat kihasználva Andersson és Raúl Entrerríos vezérletével néggyel meg is lépett, ez pedig végzetesnek bizonyult. Innentől már csak futott az eredmény után a Veszprém, az utolsó két percben ugyan feljött két gólra, és Kiril Lazarov kiállításával jó esélyt kapott a még közelebb zárkózásra, de nem sikerült élnie a lehetőséggel. A Veszprém végül (ismét) három góllal kikapott a Barcától, és egyre nehezebb helyzetbe kerül a csoportban. 22–25

2. FÉLIDŐ

60. perc: Egy-egy védés mindkét oldalon, ezzel eldől a mérkőzés. Entrerríos góljával zárul a mérkőzés. 22–25 ODA, EZ A VÉGE!
59. perc: Lazarov ellépi, ismét a mienk a labda. Ugalde lő kapufát, de hetest kap. LAZAROV PEDIG KÉT PERCET! Hidegvérű találat, Gajic átemeli Ristovskit a hetesből. 22–24
58. perc: Alilovic jól száll be a mérkőzésbe, Lazarov átlövését hatástalanítja. Chema ellen ítélnek támadásban.
57. perc: Andersson távolról próbálkozik, Alilovic könnyedén hárít. Ilics csökkenthetné a hátrányt, de ziccerét Ristovski hárítja.
56. perc: KIÁLLÍTÁS! Víctor Tomás lábbal ér hozzá, ez is két perc. Ugalde nem húzza az időt sokáig, a bal szélről a rövidbe pattint. 21–24
55. perc: Időt kér a Barcelona. Andersson negyedik gólját szerzi, Alilovic érzi az irányt, de nem tud hárítani.
54. perc: Entrerríos csúnyán mellé durrant, ezt most megköszönhetjük neki, mert ziccer. Időt kér a Veszprém. KÉT PERC! Sorhaindót küldik le Chemáról. Ristovski újabb védése, ezúttal Nagy László próbálkozását hatástalanítja.
53. perc: Chema töri meg a gólcsendet, középen tör be és a jobb alsóba bikáz. Andersson másodjára már betalál. EZ AZ! Chema gyorsan reagál, rendkívüli gyorsaságát használja ki. 20–23
52. perc: Szinte hihetetlen, újabb védést mutat be Ristovski. Több mint 20 perc alatt 4 gólt szerzett a Veszprém a fordulás után... Andersson fölé durrant a túloldalon.
51. perc: Peches gól, Entrerríos megpattanó lövése utat talál a kapuba. 18–22
50. perc: Gajic ezúttal is hibázik, Ristovski megbabonázza a szlovént.
49. perc: ILYEN NINCS! Ilics is labdát lop védekezésben, újabb gyors indítás Gajicnak, aki ezt a ziccert is kihagyja. Belemenés Lazarovnál, fordulhat a Veszprém.
48. perc: Gulyás totojázik, elveszik a labdát tőle. Több mint öt perce gól nélkül a Veszprém. Labdaszerzés védekezésben és egy remek gyors indítás, de Gajic cunderét hárítja Ristovski.
47. perc: Andersson harcol ki hetest Nagy László mellett. Rivera magabiztosan bombáz a bal alsóba büntetőből. Sorozatban három gólt kap a Veszprém, időt kér Sabaté. 18–21
46. perc: Újabb sikertelen veszprémi támadás, közel 4 perce gól nélkül a házigazda.
45. perc: Vészkapussal támad a Veszprém, mondanunk sem kell. Nagy László szinte kettétöri a lécet. Először vezet kettővel a Barcelona, Andersson a sánc mellett lő a kapu bal oldalába. 18–20
44. perc: Ki is használja a fórt a Barca, Rivera a bal szélről pattint a hosszúba, kis cunderrel megbolondítva. 18–19
43. perc: Nagy László egyenlít, a szaggatottról veszi be a kaput. KIÁLLÍTÁS! Sulic üt oda csel közben N'Guessannak, le kell ülnie két percre.18–18
42. perc: Pontatlan passz támadásban, elveszíti a labdát a Veszprém. Sulic állítja meg a kontrát, Sorhaindót borítja föl. Lazarov ismét beköszön, rövid idő alatt másodszor. 17–18
41. perc: Kiril Lazarov kap jó zárást, középről a jobb alsóba helyez. 17–17
40. perc: Büntetőből egyenlít a Barcelona közben. Újra előny a hazaiaknál, Ilics bejátszásával Sulic fordul be és lő a hálóba. 17–16
39. perc: KIMARAD A HETES! Ilics büntetőjét lábbal tolja ki Ristovski.
38. perc: N'Guessan leszakítja védőjét, majd középről kilövi a bal alsót. Chema lövését kirúgja Ristovski, de hetest kap a Veszprém.16–15
37. perc: MEG IS VAN! Marguc szedi össze a kipattanót Ilics kapufája után, és közelről a hálóba pofozza a kipattanót. 16–14
36. perc: BRAVÚR! Lazarov egy szép indulócsellel tör be, de Mikler zárja a sarkot, lehúzza a rolót. Eladott a labda a hazaiktól, a vendégek gyors indítását pedig Marguc szedi össze. Kapkodás most mindkét fél részéről, de a Veszprém újra támadhat a kétgólos előnyért.
35. perc: Nagy László mellé trafál. Rivera kilép a gyors indítással, de Mikler lábbal hárítja ziccerét. Marad a labda a katalánoknál, oldalt megy ki a labda.
34. perc: Vészkapussal a Veszprém is támadásban. Passzívnál faultolják Chemát, majd Ilics lövése a kapufáról pattan ki. Szerencsés gól, N'Guessan pattintott lövése Miklerről pattan be. 15–14
33. perc: N'Guessan lövését hárítja Mikler, jól védekezik emberhátrányban a Veszprém.
32. perc: GÓÓL! Ilics bevágja Ristovski feje mellé a büntetőt. A katalánok vészkapussal támadnak. KÉT PERC! Sulic lábbal ér a labdához, a játékvezető megítélése szerint szándékosan, így kiállítják.15–13
31. perc: FOLYTATÁS! A Veszprém kezd most, a Barca pedig kőkemény védekezéssel rukkol elő ismét. KIÁLLÍTÁS! Viran Morros kap két percet Chema faultolásáért. Szép bejátszás Sulicnak, aki elé beugranak, egyértelmű hétméteres.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Támadó szabálytalanság passzívnál, több okból is elveszik a labdát a gránátvörös-kékektől. GÓÓÓL! Nagy László szerencsés gólt szerez, a rövidbe lő, Pérez de Vargasról pattan be. EZ A VÉGE! 14–13
29. perc: Kettős emberelőnyben kap gólt a Veszprém, Andersson a jobb oldalról a hosszúba tüzel. Gyorsan jön a válasz, Gajic a jobb oldalról a hosszú alsóba helyez. 13–13
28. perc: HETES ÉS KÉT PERC! Jícha is a kiállítás sorsára jut, kettős emberelőnyben a Veszprém. KIMARAD A HETES! Gajic lábon lövi Pérez de Vargast.
27. perc: KIÁLLÍTÁS! Syprzak pihenhet két percet, két kézzel löki Lékait már sokadjára. Egyenlít a Barcelona emberhátrányban: Nagy passzát leolvassa Tomás, aki kiugratja Jallouzt, ő pedig könnyed gólt szerez. 12–12
26. perc: HIBA! Jallouz kidobja a pályáról a labdát. Rontás a túloldalon is, Ilics veszíti el a labdát. A gyors indításból Víctor Tomás betalál, megint egy közte. 12–11
25. perc: Remek bejátszást kap Iváncsik Gergő, aki befut középre, de ziccerét hárítja Pérez de Vargas, ez kapusbravúr. GÓÓL! Mikler védi Andersson próbálkozását, a gyors kontrából Lékai játssza meg Sulicot, aki a hálóba pattintja a ziccert. Időt kér a Barcelona. BRAVÚR! Jallouz ziccerét fogja Mikler, de marad a labda a vendégeknél.12–10
24. perc: Mikler védi Jallouz lövését, a gyors kontrát megállítják a katalánok.
23. perc: Andersson szépít egyből. Gajic vállalkozik lövésre, de ezúttal kapufát lő, nincs szerencséje...11–10
22. perc: Syprzak most megkapja a labdát, és gólt is szerez. GÓÓÓL! Gajic nagyon elkapja a fonalat, éles szögből ugrik be, és parádésan lövi ki a hosszú alsót. Négygólos a szlovén szélső.11–9
21. perc: Időt kér a Veszprém. SZÉÉÉP! Végigviszi a figurát a Veszprém, Gulyás passzát Gajic váltja gólra. Lazarov bejátszása rossz Syprzaknak, de marad a labda a vendégeknél.10–8
20. perc: Passzívnál egy rossz bejátszás Sulicnak, jól védekezik a Barcelona. Egy szép figura végén szépítenek a katalánok, Víctor Tomás lő a hosszúba a jobb szélről. 9–8
19. perc: Jallouz lövése a keresztlécről Miklerre pattan, róla pedig a hálóba... KÉT PERC! A gólszerzőről ráadásul Nagy Lászlót kiállítják. Ismét vészkapussal támad a házigazda.9–7
18. perc: Lékai megszerzi első gólját a mérkőzésen, a jobb oldalról a rövid felsőbe tüzel. 9–6
17. perc: Sulic fordul be, kapufát lő, de hetest kap. GÓÓÓL! Gajic belövi a hétméterest, a kapu bal oldalába helyez precízen. Andersson ellen belemenést ítélnek, Nagy László védekezik remekül.8–6
16. perc: Jallouz bivalyerősen lövi át a falat a szaggatottról, Mikler nem tud hárítani, szinte kiszakad a háló. Támadásban a pályán Lékai, frissít Sabaté.7–6
15. perc: Ilics hát mögötti passzol próbálkozik, de hiába, Sorhaindo elcseni a labdát.
14. perc: Mem jócskán fölé bombáz.
13. perc: HOPPÁ! Kínai figura, aminek végén Nagy László a befejező, szenzációs gól. Mem válaszol egy kevésbé szép góllal. Nagy László megszórja volt csapatát, középről a jobb alsóba helyez. 7–5
12. perc: Labdaszerzés után Gajic rohan ismét a labdával, de ezúttal mellé trafál. Szépít a Barcelona egyből, Rivera megint a gólszerző. De legalább kiegészül a Veszprém. 5–4
11. perc: Vészkapussal támad a Veszprém. GÓÓL! Szerencsés találat, Nagy László bejátszását leolvassa Sorhaindo, de a lepattanót Ilics összeszedi és a hálóba pofozza közelről. 5–3
10. perc: KIÁLLÍTÁS! Terzic mehet le két percre, amiért földre viszi Entrerríost. Gyorsan kihasználja a fórt a Barca, Rivera a bal szélről a hosszú felsőbe lő. 4–3
9. perc: Schuch Timuzsin kap sárgát védekezésben, Sorhaindo életét keseríti meg. ÍGY VAN! Mikler védi Jallouz átlövését, majd a gyors indítással Gajic iramodik meg, a ziccert pedig könyörtelenül bevágja. 4–2
8. perc: Jallouz lépéshibát követ el, a Veszprémé a labda. GÓÓÓL! Chema Rodríguez nagyon bátran tör be és szerez gólt. 3–2
7. perc: Ilics átlövését fogja Pérez de Vargas a túloldalon. Jallouz keresztlécet lő cserébe. Ismét egál, ismét Nagy László a gólszerző. Rivera kap is egy sárgát róla. 2–2
6. perc: GÓÓL! Jó zárást kap Nagy László, középről a kapu közepébe bombáz. Gyors gólt kap a Veszprém a túloldalon, elalszik a védelem, amit Jallouz használ ki. 1–2
5. perc: Gól, megszerzi a vezetést a Barcelona, Víctor Tomás a jobb szélről eredményes, remek bejátszást kap Entrerríostól. 0–1
4. perc: EZ AZ! Jallouz középről, a szaggatottról lövi át a falat, de Mikler hárít. Egyelőre remek formában a magyar kapus. Chemát faultolják a hatosnál, de nincs hetes. Rivera labdát szerez, a Veszprém sem tud gólt szerezni.
3. perc: Jól védekezik a Veszprém, Jallouzt, majd Raúl Entrerríost is megállítja a fal, utóbbi lövését védi is Mikler.
2. perc: Nagy Lászlót sáncolják a túloldalon, de marad a labda a Veszprémnél. Sulic szabálytalan, elveszik a labdát a magyar csapattól, kétszer indulás miatt.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Barcelona támad először, de nincs gól! Mikler hárítja Arino lövését a bal szélről.

A Veszprém szokásos piros-fekete hazai szerelésében lép pályára, a Barcelona zöldben.

A Barcelona eddig 9 csoportmérkőzéséből 8-at megnyert, egy veresége van mindössze, nem csoda, hogy magabiztosan vezeti a csoportot. A Veszprém négy sikere mellett két döntetlent és három vereséget is összeszedett, így a harmadik helyen tanyázik a PSG mögött.

Ősszel a két csapat spanyolországi találkozóján a házigazda Barcelona három góllal jobbnak bizonyult a magyar bajnoknál (26–23). Veszprémben legutóbb 2011-ben találkoztak a csapatok, akkor a magyar együttes győzött négy góllal.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Telekom Veszprém–Barcelona férfi kézilabda Bajnokok Ligája-csoportmeccs élő tudósításában. Tartsanak velünk!