Férfi kézi BL: kiesett a címvédő! Veszprém–Montpellier a nyolc között

2017.04.02. 19:33
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében búcsúzott a címvédő Kielce, miután a franciaországi 33–28-as vereséget követően otthon 28–26-ra ismét kikapott a Montpellier-től.

Pedig nem kezdett rosszul a Kielce, Lijewski vezérletével a 13. perc elején 7–4-re elhúzott, és bár Simonet találata a 22. percben 9–11-es állást jelentett, a szünetre egy 6–0-s szériának köszönhetően megint csak kedvező helyzetben mehetett (15–11).

A 39. percre ledolgozta a hátrányát a címvédő (19–14), 20–16 után azonban megakadt a gépezet, Dolenec és Bingo sorban lőtte a gólokat, miközben a házigazda sorra rontott, és az 51. percre eldőlt a továbbjutás kérdése (20–23).

A Kielce innen még visszajött 23–23-ra, de az utolsó percek is a franciák kedve szerint alakult, így meglepetésre a Montpellier oda-vissza legyőzte, és kiejtette a Kielcét.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Kielce (lengyel)–Montpellier (francia) 26–28
(15–11)
Továbbjutott: a Montpellier, kettős győzelemmel, 61–54-es gólkülönbséggel.

Flensburg (német)–Meskov Breszt (fehérorosz) 28–26 (13–13)
Továbbjutott: a Flensburg, kettős győzelemmel, 54–51-es gólkülönbséggel.

Mol-Pick Szeged–Silkeborg (dán) 33–24 (14–16)
Továbbjutott: a Szeged, kettős győzelemmel, 59–48-as gólkülönbséggel.

26–2450–49
Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német)