Férfi kézi BL: bajban a címvédő! Öt góllal nyert a Montpellier

2017.03.26. 18:33
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a német Flensburg idegenben 26–25-re legyőzte a Meskov Bresztet.

Az A-csoport negyedikjeként záró németek kissé bealudtak a meccs elején, és a 17. percben néggyel vezettek a fehéroroszok (9–5).

Az öt gólig jutó Lasse Svan vezérletével azonban még a szünet előtt fordított a Flensburg (13–15), amely a második félidőben gyakorlatilag végig vezetett, az utolsó tíz perc kezdetén öt találat volt a felek között (20–25).

A Breszt hatalmasat küzdve egyenlített fél perccel a vége előtt, de az utolsó szó a németeké, egészen konkrétan Holger Glandorfé volt, így egygólos előnnyel várja a visszavágót a Flensburg (25–26).

A címvédő Kielce a 37. percben néggyel vezetett a Montpellier otthonában (17–21), és még a 48. percben is Bieleckiék vezettek (25–26), ekkor azonban megtört a lengyelek lendülete, Dolonecék fordítottak, majd folyamatosan növelték az előnyüket (33–27), és öttel nyertek (33–28). A továbbjutó a Veszprém–PPD Zagreb párharc győztesével játszik a negyedöntőben.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

Bjerringbro-Silkeborg (dán)–MOL-PICK SZEGED 24–26 (13–8)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német) 25–26 (13–15)
Montpellier (francia)–Kielce (lengyel) 33–28 (14–16)

III. 30.
Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német)