Kettős győzelemmel BL-negyeddöntős a Veszprém

ILKU MIKLÓSILKU MIKLÓS
2017.04.01. 17:23
Gasper Marguc volt az egyik legjobb veszprémi (Fotó: MTI, Bodnár Boglárka)
A Telekom Veszprém hazai pályán 29–19-re felülmúlta a PPD Zagrebet, így kettős győzelemmel jutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
TELEKOM VESZPRÉM–PPD ZAGREB 29–19 (15–9)
Veszprém, 5000
néző. V: Horácek, Novotny (csehek)
VESZPRÉM: ALILOVIC – MARGUC 5 (1), Sulic 2, Nagy L. 1, SCHUCH, Terzic, UGALDE 5. Csere: Gulyás, Iváncsik G. 1, ILICS 5, Pálmarsson 3, GAJIC 4, Nilsson 2, Lékai 1. Edző: Xavier Sabaté
ZAGREB: Stevanovic – HORVAT 3, Miklavcic 3, Vori 2, J. Valcic 1, Mandalinic, Cingesar 2. Csere: SKOK (kapus) 1, S. Vujic, Kontrec 1, Sebetic 1, Markovic 2 (1), Susnja, Jotic, T. Valcic, Pavlovic 3 (1). Edző: Silvio Ivandija
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–3. 11. p.: 5–3. 26. p.: 13–5. 36. p.: 17–12. 49. p.: 22–15. 53. p.: 24–18. 58. p.: 29–18
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 4/1, ill. 4/2
Továbbjutott: a Veszprém (kettős győzelemmel, 52–41-es összesítéssel)
Xavier Sabaté:
– Erre a mérkőzésre készülhettünk egész héten, az előző találkozó hibáit kijavítottuk. A védőfalunk és a kapusunk jól szerepelt, ha így játszanak, könnyebb a támadószekciónak is. Büszke vagyok a szélsőkre is, góljaink felét ők szerezték. A Montpellier–Kielce összecsapást figyeljük, de a saját dolgunkkal foglalkozunk. A nyolc között nem lesz könnyű ellenfél. A zágrábiakkal a SEHA-liga jövő heti breszti négyes döntőjének fináléjában talán újra találkozunk, ha ők előbb megverik a Vardart, mi meg a Bresztet.
Silvio Ivandija: – Nagyon sok hibával játszottunk, ziccereket hibáztunk, és a nagy napot kifogó Mirko Alilovic is megnehezítette a dolgunkat. A Veszprém megérdemelten jutott tovább, ha így folytatja, újra ott lesz a júniusi kölni négyes döntőben.

Az idegenbeli egygólos győzelmet követően bizakodva, de nem magát elbízva várhatta a PPD Zagreb elleni visszavágót a Veszprém. Az első percekben jól tartotta magát a horvát együttes, Cingesar góljaival még a vezetést is megszerezte a hetedik percben. Ezután azonban egy 3–0-s rohammal fordított a Veszprém, és állandósította előnyét. A két szélső, Cristian Ugalde és Gasper Marguc is remekelt, gólokkal vették ki a részüket a sikerből.

Eközben Mirko Alilovic védést védésre halmozott, nem csoda, hogy a vendégek a 24. percben még csak öt lőtt gólnál jártak... A hajrában kicsit kiengedett a Veszprém, amit kihasználva közelebb tudott zárkózni a Zagreb. A szünetben hatgólos különbséggel vonulhattak pihenőre a csapatok. A fordulás után a Veszprém akarata érvényesült, Gajic, Nagy László és Momir Ilics is többször eredményes volt, így már tizenegy góllal is vezettek a hazaiak.

Schuch Timuzsin megkapta a harmadik két percét is, így őt elveszítette a végén a magyar együttes. A magabiztos győzelem egy pillanatig sem forgott kockán, Alilovic a második játékrészben is parádés formában védett, így a Veszprém tízzel, összesítésben pedig 11 góllal, kettős győzelemmel búcsúztatta a Zagrebet. A negyeddöntőben a Breszt–Kielce párharc továbbjutója vár a csapatra.

26–2450–49
Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német)
IV. 2.
• A Barcelona és a Vardar Szkopje az A-, illetve a B-csoport győzteseként egyenes ágon bejutott a negyeddöntőbe.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA

Bjerringbro Silkeborg vagy MOL-PICK SZEGED–PSG
TELEKOM VESZPRÉM–Montpellier vagy Kielce
Kiel–Barcelona
Meskov Breszt (fehérorosz) vagy Flensburg (német)–Vardar Szkopje
• Az első mérkőzéseket április 19. és 23. között, a visszavágókat április 26 és 30. között rendezik.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Iváncsik Gergő is betalál a végére, így teljes a kiütés. Hetes a végére, Pavlovic bedobja, ez a vége.29–19
59. perc: DUPLA VÉDÉS! Előbb Miklavcic ziccerét takarja be Alilovic, majd a duplázásnak is útját állja.
58. perc: Alilovic eszén ma alig-alig tudnak túljárni a horvátok, újabb védéssel javítja statisztikáját a veszprémi kapus. GÓÓL! Nilsson kap pazar bejátszást, nem is hibázik, tíz közte. Számol is a közönség egyből! 28–18
57. perc: Valcic Gajic kezébe adja a labdát, aki köszöni szépen, végigrobog vele és megint a jobb alsóba lő. Skoknak lehet, hogy oda kellene csak állnia, mikor ő lő. 27–18
56. perc: Ilics meg eladja a labdát. GÓÓL! Egy labdaszerzés után Iváncsik, Lékai, majd Gajic a labda útja, utóbbi a jobb alsóba vágja a ziccert. 26–18
55. perc: Sebetic fölé durrant egy hosszas támadás végén.
54. perc: HOPPÁ! Ilics irgalmatlan erejű lövése Skok lábai között vágódik a hálóba. 25–18
53. perc: KÉT PERC! Horvat szándékosan lábbal ér a labdához, ezért pedig kiállítás jár. Gulyás kezéből sajnos kicsúszik a labda... Góllal büntet a Zagreb, Pavlovic eredményes. 24–18
52. perc: Sebetic ziccerét is fogja Alilovic, megbabonázza a vendégeket. Ilics lövését fogja Skok a túloldalon. AZTÁN! Alilovic még nem ér vissza, Skok pedig gyakorlatilag a saját kapujából lő gólt. Ami szép, az szép.24–17
51. perc: BRAVÚR! Mandalinic tör be középen, de Alilovic szép mozdulattal hárít. GÓÓL! Pálmarsson elkapja a fonalat a végére, lövése a blokkról pattan a kapuba. Időt kér a Zagreb.24–16
50. perc: NILSSON! Még szabálytalanul sem tudják megállítani a veszprémi beállót, akinek harcossága gólt eredményez. SCHUCHOT ELVESZÍTI A VESZPRÉM! A védő megkapja a harmadik két percét a mérkőzésen, így számára véget ér a találkozó.23–16
49. perc: Szerencsés gól Pálmarssontól, két védő között ugrik be és emel a hosszúba Skok mellett. Vori ezúttal átlövésből talál be, ritka pillanat egy beállótól.22–16
48. perc: KIMARAD A HÉTMÉTERES! Horvat kapufát lő, neki sincs szerencséje.
47. perc: MONDJUK ÍGY! Marguc vállalkozik ezúttal, remekül lövi el Skok lába mellett a jobb alsóba. Pavlovic harcol ki hetest.21–15
46. perc: Nagy László kap egy hatalmasat középen Sebetictől, hetes. Már csak be kéne lőni valakinek...
45. perc: Valcic lövi ki a jobb alsót jobbátlövőből. 20–15
44. perc: Pálmarsson lövését kivédi Skok, a kipattanóra Gajic ugrik oda, de ellökik, hetes. EZ SINCS BENT! Ilicsnek sem megy hetesből, Skok hárít.
43. perc: Újabb hetes, de ez kimarad: Markovics lécet lő, talán még Alilovic is beleér.
42. perc: GÓÓL! A középen összetömörülő horvát falat Ilics lövi át, a kapu bal oldalába tüzel. 20–14
41. perc: Eldurrantják a vendégek, majd a túloldalon Gajic is oldalhálót lő. BRAVÚR! Jotic a sánc fölött veszi célba a jobb alsót, de Alilovic leér és hárít.
40. perc: Gyatra lövés Pálmarssontól, fölé durrant. Passzívnál rossz Jotic bejátszása, de Ilicset látják szabálytalannak a játékvezetők. Kiegészül közben a Veszprém.
39. perc: KIÁLLÍTÁS! Nagy László és Schuch zár össze Horvat előtt, előbbit küldik le két percre. Alilovic kivédi Vori ziccerét, de a kipattanó a vendégeké. Hetest kapnak a horvátok. Markovics bevarrja a hetest, Alilovic mérgelődik. 19–14
38. perc: Parádés gól a vendégektől, szépen körbejáratják a labdát, majd Horvat egy pazar csuklómozdulattal pörget a hálóba Alilovic fölött. Sulic révén viszont egyből jön a válasz.19–13
37. perc: SZÉÉÉP! Gajic kap remek átadást Ilicstől, majd nagyon dinamikusan ugrik be a szélről és kegyetlenül kilövi a hosszú felsőt. 18–12
36. perc: Megint egy hiba támadásban, ezúttal Ilicstől, amit ki is használ a PPD Zagreb. Horvat a lerohanás végén a bal alsóba rakétáz. Időt kér a Veszprém, rendezni kell a sorokat. 17–12
35. perc: Zlatko Horvat először eredményes a mérkőzésen, a jobb szélről messzire ugrik be és visszahúzza a rövidbe. Eladja a labdát Lékai támadásban, és mivel vészkapussal támad a Veszprém, Jotic megpróbálja saját térfeléről az üres kapuba juttatni a labdát, de nincs szerencséje – kapufa.17–11
34. perc: Kihasználja a fórt a Zagreb, Josip Valcic eredményes. A túloldalon elveszik a labdát a Veszprémtől.17–10
33. perc: Miklavcic a jobb felsőt veszi célba, de ott van Alilovic, könnyedén hárítani is tud. GÓÓÓL! Ilics kap jó zárást középen, amit ki is használ, a jobb sarokba pattint. KIÁLLÍTÁS! Megint Schuch Timuzsin: gyors középkezdést végeznek el a vendégek, a veszprémi védekező-specialista megállító faultja pedig túllép a szabályos kereteken, kiállítják.17–9
32. perc: Horvat ellen egy megállító fault, jó védekezés. Nem találja a fogást a Zagreb, passzív.
31. perc: FOLYTATÁS! Méghozzá góllal, Gajic eredményes egyből. 16–9

1. FÉLIDŐ

30. perc: Zágrábi góllal zárul a félidő, Mandalinic talpról, laposan veszi be a kaput, ravasz és pontos lövés. 15–9
29. perc: Pálmarsson eladja a labdát, Pavlovics iramodik meg vele és vágja a léc alá a ziccert. Most a Veszprém kér időt. Bejön a Sabaté által kért figura, Pálmarsson veri meg védőjét egy az egyben a bal oldalon és kilövi a hosszút nagyon precízen.15–8
28. perc: SZÉÉP! Lékai a háta mögött teszi le a bal szélre Ugaldénak, aki a hosszúba pattint tanári módon. Markovic lövését fogja Alilovic.14–7
27. perc: Hosszú idő után betalál a Zagreb, hét közte. Gulyás középre játszott labdája rossz, elmegy Pálmarsson és Lékai mellett is. Még közelebb zárkózik a Zagreb, Igor Vori fordul le Nilssonról és talál be.13–7
26. perc: Újabb védés, újabb gól: Alilovic lehúzza a rolót, kitolja Mandalinic próbálkozását, majd egyből kiugratja a villámléptű spanyolt, Ugalde a kapu jobb oldalába helyez. 13–5
25. perc: Hatalmas kavarodás a veszprémi kapu előtt, a földön guruló labdára öten ugranak oda, amolyan „kicsi a rakást” játszva. Végül a vendégeké lesz.
24. perc: NINCS GÓL! Horvat átlövésébe belesáncolnak a hazaiak, Alilovic meg leér az alsóra egy hatalmas spárgával. KÍNAIBÓL IS MEGY EZ! Mintha edzés lenne a Veszprém Arénában: Marguc ugrik be a jobb szélről, átemeli a másikra Ugaldénak, aki az üres kapuba húzza a kínai végén. P-A-R-Á-D-É! A Zagrebnek megint időt kell kérnie. 12–5
23. perc: Az ismétlés gyengére sikerül, támadhat a PPD Zagreb.
22. perc: Kapufát lő Pálmarsson, pedig gyönyörűen tör be két védő között. Szerencsére megvan a kipattanó.
21. perc: Sulic besárgul védekezésben. REMEK GÓL! Marguc leolvas egy passzt védekezésben, végigrobog ziccerben és be is vágja azt. Eddig az emberhátrány inkább a Veszprémnek kedvez, 2–0 ide. 11–5
20. perc: GÓL ÉS KÉT PERC! Kontrec tempót fog Schuchon és középen lefordulva gólt szerez, a Veszprém védőjét pedig kiállítják róla. GÓL EMBERHÁTRÁNYBAN IS! Pálmarsson jól találja meg Sulicot, aki köszöni szépen, a jobb alsóba helyez.10–5
19. perc: Pálmarsson és Nagy László váltása rossz, fordulhatnak a vendégek. A kontra végén Zlatko Horvat ziccerét viszont fogja Alilovic! GÓÓÓL! Felgyorsít a Veszprém, kontrára kontrával válaszol, Ugalde a rövidet választja Stevanovic mellett. 9–4
18. perc: Sulic labdát szerez védekezésben, végig is viszi egyedül, de Stevanovic kirúgja a ziccerét.
17. perc: Nagy László tenné le a szélre Margucnak, de ezt most leolvassák, Vujic jól védekezik.
16. perc: EZ AZ! Lesáncolják Kontrec lövését, így Alilovic hárítani tud, a megpattanó labdát szép vetődéssel fogja.
15. perc: GÓÓL! Nagy Lászlót szabálytalanul sem tudják megállítani, a jobb oldalról a léc alá bombázza a labdát védhetetlenül. 8–4
14. perc: Időt kér a Zagreb. Szabálytalanság a vendégeknél, Terzic tűnik el a földön, ami ritka pillanat. A Veszprémnek adják a labdát.
13. perc: GÓÓÓL! Ilics bombáz a hálóba, a tőle megszokott stílusban: megállíthatatlanul. AZTÁN MÉG EGY! Próbál gyorsítani a Zagreb, megpróbál egy villámgyors ellentámadást, de Alilovichoz kerül a labda. A kapus egyből indítja Margucot, aki egy pazar csuklómozdulattal teszi el a labdát Stevanovic mellett. 7–4
12. perc: Miklavcic a bal oldalról bal kézzel pattint a hosszúba, nem elég kemény a veszprémi védekezés, ezt használja ki a vendégek balátlövője. 5–4
11. perc: Felteszik kínaira Mandalinicnak, aki nem tudja kapura irányítani a lövést. MARGUC BELÖVI! A kontra végén Nagy László teszi le megint a szlovén szélsőnek, aki ezúttal a hosszúba tüzel, és milyen jól teszi! 5–3
10. perc: Zlatko Horvat lő kapufát a jobb szélről, és megvan a kipattanó a veszprémieknek. Ilics bejátszása túl magas Sulicnak, ez most a vendégeké.
9. perc: GÓÓÓL! Mandalinicet lesáncolják a hazaiak, majd villámgyors kontrát indítanak, Sulic szépen lejátssza Ugaldéval, aki végül a kapus mellett pattint a hálóba ziccerben. 4–3
8. perc: Nagy Lászlót a hatoson belül borítja fel Pavlovic, de nincs hetes. VAN VISZONT GÓL! Nagy László a háta mögött teszi le Margucnak, a szlovén szélső pedig a rövidbe pattint. 3–3
7. perc: Fordítanak a vendégek, Miklavcic lövi ki a hosszú alsót. KIÁLLÍTÁS! Marguc fog tempót Tonci Valcicon, aki csak szabálytalanul tudja megállítani a nyakánál fogva, ez pedig két perc.2–3
6. perc: Újabb hétméteres, megint Sulic harcolja ki, ezúttal Miklavcicról. EZ SINCS BENT! Gajic büntetőjét is hárítja Stevanovic, és ezúttal a kipattanó sincs meg. Megint lábbal véd a horvátok kapusa.
5. perc: Nagy László fut keresztbe a kapu előtt és lő laposan, de Stevanovic olvassa és lábbal véd. Fordulhatnak a vendégek. Josip Valcic bejátszásába belekap Sulic, megvan a labda a hazaiaknak.
4. perc: Megint Cingesar eredményes a vendégeknél, a bal szélről a rövidbe húzza Alilovic mellett. 2–2
3. perc: Ilics ad fantasztikus passzt Sulicnak, akit a hatoson belülre döntenek fel, hetes a hazaiaknak. GÓÓL! Ilics kihagyja a hetest, Stevanovic lábbal véd, de a kipattanót bepofozza a rutinos szerb átlövő. 2–1
2. perc: GÓÓL! Lékai talpról lövi ki a jobb alsót, ő szerzi a Veszprém első gólját ma. VÉDÉS! Alilovic rögtön bemutat egy hárítást, Valcic lövését hatástalanítja.1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Zagreb támad először, és meg is szerzi a vezetést Cingesar góljával. 0–1

A Veszprém szokásos piros hazai szerelésében lép pályára, a Zagreb fehérben.

Cseh játékvezető páros fújja a sípot a Veszprém Arénában, Václav Horácek és Jirí Novotny. Az EHF delegáltja az izlandi Gunnar Gunnarson.

A Veszprém a legutóbbi négy szezonban mindig bejutott a negyeddöntőbe (a legutóbbi két idényben a fináléba is), ráadásul a BL-ben még nem kapott ki a PPD Zagrebtől. A horvát sztárcsapat szintén ott volt a nyolc között a legutóbbi két kiírásban, ráadásul tavaly a Rhein-Neckar Löwen ellen ugyancsak alulmaradt odahaza, és aztán idegenben harcolta ki a továbbjutást a német együttessel szemben.

A párharc első felvonásán több góllal is vezetett a Veszprém, de a hazaiak nem adták fel, és nagy hajrával közelebb zárkóztak, végül eggyel tudott győzni a bakonyi alakulat (23–22). A visszavágó izgalmasnak ígérkezik.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Veszprém–Zagreb BL-nyolcaddöntő visszavágójának élő közvetítésében. Tartsanak velünk az előttünk álló mintegy másfél órában, nem fogják megbánni!