Feltámadt a Szeged a második félidőben, és nyert Dániában

2017.03.26. 16:38
Stas Skube (jobbra) a szegediek egyik legjobbja volt (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Szeged Dániába, a Silkeborghoz látogatott. Az első félidőben úgy tűnt, hogy nem találja a ritmust a magyar csapat, mert végig vezetett a hazai együttes. Szomorúan láthatták a magyar szurkolók, hogy a szünetre ötgólos előnyt szerzett a Silkeborg. A második félidőben teljesen más Szeged jött ki a pályára, és fokozatosan felőrölte a hazaiakat, ledolgozta hátrányát, sőt a végére a vezetést is átvette, majd két góllal megnyerte a meccset. Így a továbbjutás is elérhető közelségbe került.

KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, FÉRFIAK
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
SILKEBORG (dán)–MOL-PICK SZEGED 24–26 (13–8)
Silkeborg, 2200
néző. V: Pichon, Reveret (franciák)
SILKEBORG: RASMUSSEN – Kier, Nielsen 5, Sebastian Skube 3, KNUDSEN 3, MARKUSSEN 8, Hundstrup 2. Csere: Thomsen, Örsted, Olsen, Lassen, R. Jensen 1, Klitgaard 2 (2). Edző: Peter Bredsdorff-Larsen
SZEGED: SIERRA – GORBOK 5, KÄLLMAN 4, Blazevic, Gaber 1, Goncalves 1, STAS SKUBE 4. Csere: BALOGH 6 (3), Sostaric, Zubai, Obranovic, BUNTIC 3, Bodó 2, P. Rodríguez. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 4–2. 18. p.: 8–3. 22. p.: 10–4. 31. p.: 14–8. 37. p.: 16–14. 45. p.: 19–19. 54. p.: 22–23. 59. p.: 23–25
Kiállítások: 10, ill. 10 perc
Hétméteres: 4/2, ill. 3/3
Peter Bredsdorff-Larsen:
– Pontosan ilyen harcos mérkőzésre számítottunk, azzal a különbséggel, hogy tovább kellett volna tartani az erőnknek. Sokáig szinte tökéletesen megvalósítottuk a taktikánkat, ám a Szeged védekezése a szünet után óriásit javult, ráadásul Sierra is fantasztikusan védett, így a hajrában nem maradt esélyünk.
Carlos Pastor: – Ellentétes félidőket láthatott a közönség, amelyet összességében jó kézilabdával szórakoztattunk. Az első félidőben a Silkeborg uralta a játékot, sok labdát elszórtunk, pontatlanok voltak a támadásaink. Amikor fegyelmezettebbek lettünk, minden megváltozott. A védekezésünket át kellett szervezni, de így is összeállt. Előnyt szereztünk, de még hatvan perc hátravan.

Derűlátóan tekintettek a Silkeborg elleni meccsre a szegedi szurkolók, még úgy is, hogy a hazaiak a csoportmeccseken többször is borsot törtek erősebb riválisaik orra alá. Az sem töltötte el a szegedieket nagy örömmel, hogy Bánhidi Bence kézsérülés miatt nem játszhatott, ezért otthon is maradt, bár a hírek szerint, ha minden jól alakul akkor a visszavágón pályára léphet.

De leginkább az szomorította el a magyarokért szorítókat, hogy az első félidőben gyengén játszott a Szeged. A hazaiak rendkívül lelkes játéka sok gólt hozott, míg Gaberék inkább a sűrű kiállításokkal vétették észre magukat.

Alig ment be valami a vendégek támadásaiból, ráadásul ehhez még Rasmussen kapusnak sem kellett jól védenie. Azzal mindenki egyetértett, hogy az első félidőben mutatott játéknál sokkal többre képes a Szeged (13–8).

Szerencsére a játékosok is így gondolták, mert a második félidőre jobb játékkal rukkoltak elő a vendégek. Bár a 35. percben Blazevicet piros lappal kizárták a játékból, rendületlenül kapaszkodott a Szeged. A 40. percben ugyan még négy góllal vezetett a Silkeborg, de innen elkezdett fogyni a dánok ereje. Sierra remek védésekkel tartotta a lelket a Tisza-partiakban, majd a 45. percben már egyenlő volt az állás (19–19).

Az utolsó tíz percre még egygólos dán előnnyel érkeztek a csapatok, de érezhető volt, hogy egyre nehezebben kerülnek lövőhelyzetbe a Silkeborg nagy lövői, elsősorban Markussen, aki végül nyolc gólig jutott.

Az 54. percben vezetett először a meccsen a Szeged, és innen már érződött, hogy nem fogja kiengedni a kezéből az előnyt. Egyszer még egyenlítettek a dánok, de az utolsó percekben már magabiztos volt a Szeged, és slusszpoénként az utolsó pillanatban kétgólosra hizlalta az előnyét. (24–26)

Így a Pick nyugodtan várhatja a szegedi visszavágót, és ha minden a terv szerint alakul, és sikerül nyerni, készülhet a negyeddöntőre, mert ott a helye.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK

Bjerringbro-Silkeborg (dán)–MOL-PICK SZEGED 24–26 (13–8)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német) 25–26 (13–15)
Montpellier (francia)–Kielce (lengyel) 33–28 (14–16)

III. 30.
Meskov Breszt (fehérorosz)–Flensburg (német)
IV. 2.
• A Barcelona és a Vardar Szkopje az A-, illetve a B-csoport győzteseként egyenes ágon bejutott a negyeddöntőbe.

A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Bjerringbro-Silkeborg vagy MOL-PICK SZEGED–Nantes vagy PSG
PPD Zagreb vagy TELEKOM VESZPRÉM–Montpellier vagy Kielce
Kiel vagy Löwen–Barcelona
Meskov Breszt (fehérorosz) vagy Flensburg (német)–Vardar Szkopje
• Az első mérkőzéseket április 19. és 23. között, a visszavágókat április 26 és 30. között rendezik.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, a gyenge első félidő után remekül megpörgették a játékot, és két góllal nyerek a szegediek. 24–26
60. perc:
Húsz másodperc volt hátra a meccsből, passzívot jeleztek a bírók, hat passzra volt lehetőség, húzták az időt a szegediek, majd Stas Skube belőtte a bal alsóba! 24–26
60. perc: Szegedi időkérés.
60. perc: Markussen
kezében még benne volt egy bomba, amely utat talált a szegedi kapuba. 24–25
59. perc:
Labdát vesztettek a hazaiak, Källman elrontotta a ziccert, de a kipattanót megszerezte Thiagus-Petrus, és bevágta. 23–25
59. perc: GÓÓÓÓL! Buntic
tört át a falon, és bevágta a jobb felsőbe. 23–24
58. perc: Nielsen
vállalta el, de a labda a kapufáról ment mellé.
57. perc:
Labdát szerzett a Szeged a fáradni látszó hazaiaktól, majd elég sokáig támadott, de Stas Skube lövését védte Rasmussen.
56. perc: Gorbok
lőhetett, de hiába mondta, hogy a sáncról ment fölé a lövés, ez a bírókat nem hatotta meg.
55. perc: Időt kért a Szeged.
55. perc:
Nem adják fel a dánok, Markussen hosszú idő után újra betalált. 23–23
54. perc: Dán időkérés.
54. perc: Először vezet a Szeged! Sierra
szerzett labdát, indította Källmant, aki az üres kapuba lőtt. 22–23
53. perc: Gorbok
ment be a bal szélen, bepattintotta a hálóba, ráadásul Kiert kiküldték két percre. 22–22
53. perc:
Testvérharc. Ezúttal Sebastian Skube talált be. Ez annyira nem tetszett nekünk... 22–21
52. perc:
Megint egyenlített a Szeged, Gaber játszott Stas Skubéhoz, aki a kapu jobb oldalába lőtt. 21–21
51. perc: Sebastian Skube
egyéni akciója után egyedül maradt középen, és a léc alá lőtt. 21–20
51. perc: Gorbok
lövése középre tartott, ki is fogta Rasmussen.
50. perc:
Heteshez jutott a Silkeborg, amelyet Klitgaarad végzett el, de Sierra védett, sőt a kipattanót is kifogta!
49. perc:
A dánok is eladták a labdát, gyorsan indult a Szeged, de aztán inkább felálltak. Stas Skube kapta a labdát, és belőtte. 20–20
49. perc:
Elrontotta a támadást a Szeged, még lövésig sem jutottak.
47. perc: Knudsen
szedett össze egy lecsorgó labdát, befordult, és a bal alsóba lőtt. 20–19
46. perc:
Rossz dán lövés után inkább megállt a Szeged, nem kapkodott, de aztán mégsem sikerült lövésig jutni.
45. perc: Gorbok
lövését lesáncolták, Buntic pedig erős lövéssel kiegyenlített! 19–19
44. perc: Sierra
szenzációs érzékkel védte ki Knudsen lövését.
44. perc: Időt kért a Silkeborg.
44. perc: Sierra v
édése után Gaber indult meg előre, kapta is a labdát, és bevágta a ziccert. 19–18
43. perc:
Heteshez jutott a Szeged, amelyet Balogh a bal alsóba pattintott. 19–17
42. perc: Gorbok
vállalta el a szaggatottról, és a lövés utat talált a jobb alsóba. 19–16
42. perc: Nielsen
keze nagyon sül, ezúttal a kapu közepébe lőtt. 19–15
41. perc: Källman
nem tud hibázni. Ezúttal Rasmussen feje fölé lőtte a labdát. 18–15
40. perc:
Ziccert hibázott Gaber, az ellentámadás után a kipattanót Knudsen lőtte be. 18–14
39. perc: Gaber
rálépett a vonalra, hiába került helyzetbe. Utána Kundsen nem tudta elkapni a labdát.
39. perc: Nielsen
elhajolva lőtt nagy gólt a léc alá. 17–14
37. perc:
Eladták a labdát a dánok, Stas Skube megszerezte, okosan kivárt, majd messziről az üres kapuba lőtt. 16–14
37. perc:
Megint Källman kapta a labdát a bal szélen, és megint bedobta a helyzetét. 16–13
36. perc:
Ezúttal a dánoktól állítottak ki, méghozzá Thomsent.
36. perc:
Újabb hetest kaptak a dánok. Klitgaard ezúttal a jobb alsóba lőtt. 16–12
35. perc: Källman
kapott nagy labdát a bal szélen, és remekül csavart a bal alsóba. 15–12
35. perc:
A hetest Klitgaard belőtte. 15–11
35. perc: Blazevic
kapott egy piros lapot, miután eltalálta Nielsen fülét. Hetes is.
34. perc: Buntic
adott nagy labdát Gabernak, akit hetest érően faultoltak. A hetest Balogh a jobb alsóba lőtte. 14–11
34. perc: Sierra
védett, gyorsan indult a Szeged, Jensen szabálytalankodott, kiállították.
33. perc: Markussen
ezúttal nem tudott helyzetbe kerülni, fölé lőtt. Az ellentámadásból viszont Gorbok gyorsan bevágta. 14–10
32. perc:
Kiegészült a Szeged, Gorbok pedig remekül lőtt a jobb fölsőbe. 14–9
31. perc:
A Szeged támadásával indult a játékrész, de Bodó kiejtette a labdát, Knudsen lecsapott rá, és bedobta az üres kapuba. 14–8
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, gyengén játszik a Szeged, és ötgólos hátrányban van. 13–8
30. perc: Balogh
megnézte a jobb alsót, és mellé lőtt. Ráadásul az ellentámadásból villámgyorsan gólt lőtt Jensen. 13–8
30. perc: Markussent
nem lehet tartani, megint belőtte a jobb felsőbe, ráadásul az őt rángató Bunticot is kiküldték két percre. 12–8
29. perc:
Kivédekeztük a dán támadást, majd Bodó pattintott a hálóba. 11–8
28. perc: Bodó
érkezett lendületből, és a kapu bal oldalába lőtt. 11–7
26. perc: Bodónál
lépéshibát fújtak. Nielsennék viszont nem, ő pedig futtából bevágta. 11–6
26. perc: Markussen
lövését a jobb alsób elől kapta ki Sierra!
25. perc: Buntic
viszont nem vacakolt, nem cifrázta, egyszerűen bevágta. 10–6
24. perc: Markussen
már nagyon pimasz volt, óriási csellel elment, majd mellé pörgetett...
23. perc: Időt kért a Silkeborg.
23. perc:
A hetest Balogh a jobb alsóba küldte. 10–5
22. perc: Bunticot
lökték, Sebastian Skubét két percre kiküldték, ráadásul kaptunk egy hetest is.
21. perc: Markussen
egy csellel két embert is felugrasztott, aztán elment mellettük, és belőtte a jobb alsóba. 10–4
21. perc: Buntic
körbenézett, aztán az ellenfélhez passzolt...
20. perc: Obranovic
eladta a labdát, jöhetett a Silkeborg. Mondjuk eddig is jöttek, mint a meszes. Ezúttal azonban a sánc mentett.
19. perc: Nielsen
megint ott volt, ahol nem kellett volna lennie, persze, hogy belőtte. 9–4
18. perc: Végre egy már bent van! Baloghnak
csinált helyet Skube, a magyar válogatott pedig a jobb alsóba lőtt. 8–4
18. perc: Öt gól az előnyük. Hundsrup
a bal szélről gyönyörűen ejtett a szegedi kapuba. 8–3
17. perc:
Nem megy be semmi. Ezúttal is Obranovic hibázott, mert Rasmussen könnyen védett.
16. perc: Sierra
óriási bravúrral védte Klitgaard lövését. Ez nagyon kellett!
16. perc:
Újabb emberhátrány, ezúttal Bunticot küldték ki.
15. perc:
Sajnos hiába került nagy helyzetbe Obranovic, két kézzel fogta a labdát Rasmussen.
15. perc: Éppen ideje volt egy szegedi időkérésnek.
15. perc:
Rossz volt a szegedi támadás, gyorsan indultak a dánok, Hunstrup pedig a bal szélről nagyon bevágta. 7–3
14. perc:
A szegedi támadás fabatkát sem ért, Markussen viszont a szaggatottról felugorva óriási dugót küldött a bal felsőbe. 6–3
13. perc: Klitgaard cselezett, de aztán Sierra mégis kitalálta a gondolatát, és védett!
13. perc:
Nem elég, hogy kaptunk egy hetest, Källmant megint kiállították két percre.
12. perc: Máris megvan a gól, Balogh lőhetett a kapu jobb oldalába teljesen szabadon. 5–3
11. perc: Balogh
lövése mellé szállt, de visszahúzták. Passzívot jeleztek a bírók, amikor Skube eladta a labdát, de közben Thomsent kiküldték két percre mezhúzásért.
10. perc: Sebastian Skupe
lövése megpattant, aztán Sierra valahogy beügyetlenkedte a kapuba. 5–2
9. perc: Markussen
lövése szerencsére nem találta el a kaput, viszont a Szegednél egy rossz passz után odalett a támadás lehetősége.
8. perc: Baloghnál
jött egy újabb belemenés, a háromgólos előnyért támadhattak a dánok.
7. perc: Gabernél
belemenést láttak, jogosan, Markussen pedig nagy csellel tört be, és szerzett újabb gólt. 4–2
6. perc: Gorbok
lövését könnyen fogta a kapus, de a dán támadás sem volt jó.
6. perc: Knudsen
kapott nagy labdát beállóban, és a szegedi kapuba pattintott. 3–2
5. perc: Gorbok
került helyzetbe, de lesáncolták. Maradt a labda a Szegednél, Balogh pedig merészen vállalkozott, és a bal alsóba lőtt. 2–2
4. perc: Sierra
szépen védte Hundstrup labdáját, jöhetett előre emberhátrányban a Szeged.
4. perc: Källman
kapott két perces büntetést.
4. perc: Markussen
lövésére most már számított Sierra, és védett, de maradt a labda a dánoknál.
3. perc: Gorboké
az első szegedi gól. 2–1
2. perc:
Óriási gól, ezúttal Markussentől… A jobb felsőbe bombázott. 2–0
1. perc: Vezet a Silkeborg! Nielsen
eresztett el egy bombát, amely kikötött a kapuban. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Silkeborg tiszta kékben, a Szeged piros-kékben játszik.