Jégkorong: négy góllal kikaptunk Norvégiától

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2015.11.05. 21:21
A világranglista 11. helyezettje 4–0-ra legyőzte a magyar együttest (Fotó: MTI)
A magyar jégkorong-válogatott felkészülési mérkőzésen négygólos vereséget szenvedett Norvégiában. A tornán részt vevő mind a négy válogatott a jövő évi olimpiai selejtezőre és a májusi, oroszországi világbajnokságra készül.

A világranglista 11. helyén álló, a 2015-ös, csehországi világbajnokságon Szlovákiát (3–2) és Szlovéniát (3–1) legyőző norvégok ellen egészen az első harmad végéig tartotta magát a magyar válogatott, és már épp letelt Nagy Gergő kiállítása is, amikor Anders Bastiansen bevette Rajna Miklós kapuját (1–0).

A második felvonás közepén egy rövidzárlatot két góllal büntettek a hazaiak, pontosan 27 perc játék után Mathias Trettenes, 35 másodperccel később Dennis Sveum is betalált, gyakorlatilag eldöntve a meccset (3–0).

A norvégok a záró etapra is tartogattak egy találatot, a 42. percben Morten Ask használta ki Jesse Ray Dudas kiállítását, így 4–0-ra kikapott a magyar válogatott.

A magyar együttes pénteken a dánokkal, szombaton a vb-ellenfél franciákkal találkozik.

JÉGKORONG, NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA (NORVÉGIA)