Jégkorong-vb: Ausztria és Szlovénia közelebb a kieséshez

2015.05.08. 18:29
A csehek egy góllal terhelték meg az osztrák kapu őrzésével a záró harmadra megbízott Rene Swette ketrecét (Fotó: AFP)
A papírformának megfelelően Ausztria és Szlovénia is kikapott a Csehországban zajló A-csoportos jégkorong-világbajnokság pénteki játéknapjának délutáni mérkőzésén, így a két újonc egy lépéssel közelebb került a kieséshez. Az osztrákok harmadik vereségüket szenvedték el, a szlovének a negyediket. Utóbbi a tizenhatos mezőny egyedüli pont nélkül álló válogatottja. Az esti meccseken az Egyesült Államok nehezen igazolta a papírformát Dánia ellen, míg a Pat Cortina által irányított német válogatott hajrában szerzett góllal bizonyult jobbnak a letteknél.

A-CSOPORT

A prágai találkozón az osztrákok a 32. percig kihúzták kapott gól nélkül a meccset, de a záró harmadra már el is dőlt a mérkőzés: a csehek nyolc perc alatt hármat vágtak. A favorit gyors góllal kezdte a záró felvonást – 7 mp kellett a cseh gólhoz, gyorsan felavattak az osztrákok cserekapusát –, amely egyben a végeredményt is jelentette.

A németek a 47. percig hátrányban voltak – a lettek vezető találata a 12. percben emberelőnyben született –, akkor viszont az ötperces fórt sikerült gólra és egyenlítésre váltaniuk. Végül aztán a győzelem is összejött a németeknek, akik az 58. percben szerzett góllal jutottak három ponthoz. Cortina együttese ellépett a veszélyes zónától, a lettek viszont ott ragadtak a prágai csoport utolsó helyén.

B-CSOPORT

Szlovénia Ostravában sokkal jobban tartotta az állásait, igaz, csupán Norvégia ellen kellett – volna – helytállnia. Az északiak mindhárom gólja emberelőnyben született, négy fórjukat elég jó százalékkal használták ki. Vesztes szomszédaink a 21. percben még egyenlítettek, de a záró harmadban már mínusz kettővel vágtak neki, és onnan nem volt számukra visszaút.

Az esti mérkőzés legjobbja Ostravában a dánok kapusa, Sebastian Dahm lett, aki olykor a szerencsével sem hadilábon. Az amerikaiak óriási nyomást gyakoroltak az európai együttes kapujára, idő kérdése volt, hogy mikor törik meg a dánokat. A hajrára azonban kinyíltak a dánok, felvállalták a kockázatot az egyenlítés érdekében. Sikerült mezőnyfölényhez jutniuk, parázs küzdelem kerekedett az addig sem unalmas összecsapásból, ám a pontszerzés elmaradt. Az amerikaiak negyedik győzelmüket aratták – ünnepelték is magukat rendesen a végén –, a dánok negyedszer szenvedtek vereséget, és még nyeretlenek a tornán.

79. JÉGKORONG-VILÁGBAJNOKSÁG, 2015, CSEHORSZÁG
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT (PRÁGA)

Csehország–Ausztria 4–0 (0–0, 3–1, 1–0)
Gól: 31:09 Nemec (1–0), 38:04 Zatovic (Hejda, Nemec – 2–0), 39:08 Sobotka (Cervenka, Krejcik – 3–0), 40:07 Voracek (Jordan, Hertl – 4–0)
Németország–Lettország 2–1 (0–1, 0–0, 2–0)
Gól: 11:05 Darzins (Daugavins – emberelőny, 0–1), 46:46 Wolf (Reimer, Krueger – ee., 1–1), 57:35 Plachta (2–1)

Gól: 8:23 Thoresen
(Olimb, Holos – emberelőny, 0–1), 20:15 Mursak (Kopitar, Kranjc – 1–1), 23:46 Bastiansen (Olimb, Sorvik – ee., 1–2), 38:49 Holos (Olimb, Thoresen – ee., 1–3)
Egyesült Államok–Dánia 1–0 (0–0, 1–0, 0–0)
Gól: 27:54 Nelson (1–0)