Jégkorong: Romániának nyolc - kiütéses sikerrel kezdtünk

2015.02.06. 18:00
Nagyon megvertük Romániát
A magyar jégkorong-válogatott a lengyelországi Torunban zajló felkészülési torna első fordulójában 8–0-ra megverte Romániát. A mieink sikeréhez Kóger Dániel és Kiss Dániel két-két góllal járult hozzá, míg Erdély Csanád az előkészítésben jeleskedett.

Csak az első gólig volt nehéz. A Rich Chernomaz vezette magyar válogatott az első harmad utolsó percében szerzett vezetést, amikor Kóger Dániel volt eredményes. A második játékrészben beindult a mieink hengere, kevesebb mint kilenc perc leforgása alatt négy góllal terheltük meg a romániaiak kapuját. Előbb Tyler Metcalfe és Azari Zsolt talált be emberelőnyből, majd Kiss Dániel ütött gólt, aztán öt a négy ellen ismét Kóger villant.

A harmadik harmadban a magabiztos előny birtokában sem vett vissza a tempóból a magyar csapat, Kiss duplázott, és az addig asszisztokat osztó Sofron István, valamint Sárpátki Tamás is feliratkozott a gólszerzők közé. Az eredmény az utolsó tíz percben nem változott, a magyar válogatott 8–0-s győzelemmel kezdte a tornát. A mieink szombaton a házigazda lengyelekkel találkoznak, vasárnap pedig az ukránok ellen lépnek jégre.

Ezen az EIHC-tornán közvetve a vb-re készülünk, amelyre ugyancsak Lengyelországban, csak délebbre kerül sor április 19-től. Krakkóban sorrendben Japán, Kazahsztán, Olaszország, Ukrajna és a házigazda lesz az ellenfelünk.

JÉGKORONG, EIHC-TORNA (TORUN)
1. FORDULÓ
Magyarország–Románia 8–0
(1–0, 4–0, 3–0)
Torun, 500
néző. Vezette: Kepa, Marczuk, Moszczynski, Szachniewicz (mind lengyel)
MAGYARORSZÁG:
Bálizs – Szirányi B. (1), Mestyán, Sofron 1 (2), Metcalfe 1 (1), Kóger D. 2 (1) – Pozsgai, Orbán, Azari 1 (1), Sebők (3), Benk – Kiss D. 2 (1), Gőz (1), Magosi B., Berta (1), Vincze P. – Varga A., Reiter, Sárpátki 1, Erdély (2), Nagy K. (1)
ROMÁNIA: Polc – Góga, Bors, Tranca, Imecs, Tapu – Piszarenko, Salló, Georgescu, Molnár Zsombor, Flinta – János, Papp Sz.. Csergő, Farkas T., Constantin – Lusneac, Nagy I., Munteanu, Timaru, Fodor Cs.
Gólok. 19:21: Kóger D. (Sofron, Metcalfe, 1–0). 29:25: Metcalfe (Sofron, Berta – emberelőny, 2–0). 31:24: Azari (Kóger D., Sebők – ee., 3–0). 33:51: Kiss D. (Gőz, Sebők, 4–0). 37:48: Kóger D. (Erdély, Szirányi B. – ee., 5–0). 41:31: Kiss D. (Sebők, Azari, 6–0). 48:53: Sofron (Kiss D., Gőz, 7–0). 49:57: Sárpátki (Erdély, Nagy K., 8–0)