Jégkorong EBEL: kétgólos grazi sikerrel kezdett a Volán

2014.01.17. 21:34
Frank Banham ezúttal is betalált a grazi kapuba (Fotó: Veres Viktor, NS-archív)
A Sapa Fehérvár AV19 4–2-es grazi sikerrel kezdte meg az osztrák jégkorong-bajnokság (EBEL) középszakaszát.

A magyar csapat a 10. helyen zárta az alapszakaszt, így csak az alsó házi középszakaszba kvalifikálta magát, ahol az éppen előtte végző Graz volt az első ellenfél, méghozzá idegenben.

A fehérváriak az alapszakaszban felemás élményekkel gazdagodtak Grazban, előbb szétlövéssel 4–3-ra nyertek, majd nagyon simán, 6–1-re kikaptak az osztrák csapattól.

Ezúttal úgy tűnt, inkább az első meccshez hasonlóan alakul majd a forgatókönyv, az akkor győztes találatot szerző Colton Yellow Horn a 13. percben gyorsan gólra váltotta az első fehérvári emberelőnyt, bár a szünetre így is 1–1-gyel vonultak a felek, miután a 17. minutumban Joshua Soares is eredményes volt.

A második húsz perc két újabb hazai kiállítással kezdődött, a második után Szirányi Bence a 27. percben ismét a fehérváriakat juttatta előnybe, sőt, a záró felvonásban, az 56. perc elején Mihály Árpád egyenlő létszám mellett tovább növelte a két csapat közötti differenciát (1–3).

A házigazda reményei még ugyanebben a percben visszajöttek, miután csupán 41 másodperccel Mihály találata után Guillaume Lefebvre is eredményesnek bizonyult (2–3), az egyenlítés azonban már a kapus levitele után sem jött össze a graziaknak, sőt, Frank Banham még be is vette az üresen maradt hazai kaput (2–4).

A fehérváriak így tehát kétgólos sikerrel kezdték a középszakaszt, amelyben vasárnap a Dornbirn együttesét fogadják legközelebb.

JÉGKORONG EBEL
KÖZÉPSZAKASZ, ALSÓ HÁZ 1. FORDULÓ
MOSER MEDICAL GRAZ 99ERS (osztrák)–SAPA FEHÉRVÁR AV 19 2–4
(1–1, 0–1, 1–2)
Graz, 1990 néző. V: Kellner, Ettlmayer (osztrákok), Rakovic (szlovén)
GRAZ: Sabourin – Vanballegooie, Reinthaler (2), Soares 1, Latendresse (1), Lefebvre 1 (1) – Lassen, Coulombe, Lemieux, Kaspitz, Danahl – Pohl, Picard, Labelle, Day, Zusevics – Woger, Moderer, Strohmeier. Edző: Petri Matikainen
VOLÁN: Hetényi Z. (1) – Jackman (2), Sertich (1), Yellow Horn 1, Naglich, Magosi (1) – Tokai, Szirányi B. 1, Mihály 1, Sarauer, Banham 1 (1) – Varga A., Orbán, Kovács (1), McGregor (1), Benk – Pozsgai, Hetényi P., Tóth G., Nemes, Németh. Edző: Marty Raymond
Marty Raymond: –
Jól játszottunk, a különbséget a speciális egységeink jelentették, ahogy azt a mérkőzés előtt megjósoltam. Öt az öt ellen nem volt sok lehetőségünk, de ezúttal jól gazdálkodtunk a helyzeteinkkel, és Hetényi Zoltán is remekül védett.

Klagenfurt–Olimpija Ljubljana 5–2
Dornbirner EC–Innsbruck 4–1