Ligue 1: Gameiro 300. bajnokiján nem bírt a Toulouse-zal a Strasbourg

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.07. 16:56
Kevin Gameiro nem tudott maradandót alkotni a 300. francia élvonalbeli bajnokiján (Fotó: Getty Images)
Pályafutása 300. mérkőzését játszotta a francia élvonalban (Ligue 1) a Strasbourg csatára, Kevin Gameiro, aki a 32. fordulóban nem tudott csapata segítségére lenni, ugyanis gól nélküli döntetlenre végeztek a Toulouse vendégeként. A nemzetközi kupaindulásra hajtó Nice nem tudott nyerni a Reims ellen.

Fontos felsőházi mérkőzést vívott a kilencedik helyezett Reims vendégeként a Bajnokok Ligája-indulásra pályázó Nice, ugyanis a 39 ponttal álló vendéglátónak is bőven van még matematikai esélye a nemzetközi kupaszereplés kivívására. A nizzaiak jóval támadóbb szellemben játszottak, még úgy is, hogy a labda a Reimsnél volt többet, de a hazaiak kiválóan védekeztek, ez pedig elég volt számukra az egy ponthoz és a gól nélküli döntetlenhez.

A Toulouse és a Strasbourg középházi rangadót vívott egymással a vendégek ikonikus csatárának, Kevin Gameirónak a 300. francia élvonalbeli meccsén (idegenben és hazai pályán is 50-50 gólnál jár). A tabella 11. helyén álló házigazda volt valamivel aktívabb, igaz, az első félidőt kaput eltaláló próbálkozás nélkül hozták le a csapatok. A második játékrész sem lett sokkal izgalmasabb, főként a mezőnyben zajlott a játék, így a Reimshez és a Nice-hez hasonlóan a Toulouse és a Strasbourg is 0–0-ra végzett egymással.

A Montpellier esélyesnek megfelelően hazai pályán Téji Savanier tizenegyesből szerzett góljával és Yann Karamoh hosszabbításban elért találatával 2–0-ra nyert a kiesés elől menekülő Lorient ellen.

FRANCIA LIGUE 1
28. FORDULÓ
Montpellier–Lorient 2–0 (Savanier 55. – 11-esből, Karamoh 90+1.)
Reims–Nice 0–0
Toulouse–Strasbourg 0–0

KORÁBBAN
Brest–Metz 4–3 (Chardonnet 12., K. Doumbia 31., Mounié 38., Satriano 60., ill. I. Traoré 6., Mikautadze 74., 80.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lille–Olympique Marseille 3–1 (J. David 54. – 11-esből, Cabella 71., G. Gudmundsson 84., ill. Ismaily 81. – öngól)