Vb 2018: Svájcot csodacsere segítette ki Lettország ellen

2017.03.25. 17:55
Josip Drmic fejese három pontot ért (Fotó: AFP)
A Magyarországgal azonos hatosban szereplő svájci labdarúgó-válogatott hazai pályán 1–0-ra legyőzte Lettországot, így továbbra is hibátlan a világbajnoki selejtezősorozat európai zónájának B-csoportjában. A hatos másik meccsén Feröer gól nélküli döntetlent játszott Andorrával.

Kiállítva: Edmundsson (74., Feröer)

A genfi találkozó esélyese a B-csoportot négy meccs után hibátlan mérleggel vezető Svájc volt, azonban a szívós – a DVTK védőjét, Vitalijs Jagodinskist a kezdőcsapatban tudó – lett válogatott ellen nem várt rá könnyű mérkőzés.

Az első félidő elsősorban nem a svájciakról, hanem a lett válogatott kapusáról, Andris Vaninsról szólt, aki több nagy védést is bemutatott. A 36 éves kapus Haris Seferovic eszén többször is túljárt, egy ízben pedig az Admir Mehmediről lepattanó labdát hárította remek reflexmozdulattal, így az első félidőben nem látott gólt a svájci közönség.

A második játékrész az elsőhöz hasonló iramban kezdődött, a svájciak többször is a kapujuk elé szegezték a letteket: például a fordulást követően szinte azonnal Xherdan Shaqiri óriási ziccerét hárította a vendégek kapusa.

Ezt a hazaiak szövetségi kapitánya, Vladimir Petkovic megelégelte, így a 65. perben Gélson Fernandes helyére beküldte Josip Drmicet, aki csodacserének bizonyult, hiszen egy perccel később Mehmedi bal oldali beadása után öt méterről védhetetlenül a léc alá fejelte a labdát (1–0).

A gól után becsülettel próbálkozott a lett együttes, míg a hazaiak több életveszélyes kontrát vezettek, újabb gól azonban már nem esett, így Svájc 1–0-ra nyert, és megőrizte a hibátlan mérlegét.

A SVÁJC–LETTORSZÁG TALÁLKOZÓ ONLINE TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK!

ANDORRA–FERÖER

A két együttes ezt megelőzően egyszer, 1999-ben találkozott felkészülési mérkőzésen, akkor gól nélküli döntetlennel ért véget a találkozó. Ezúttal sem lett másképp, hiszen a két miniállam játékosai hiába gyűrték egymást, Andorra la Vellában nem esett gól – még annak ellenére sem, hogy Jóan Edmundsson a 74. percben megkapta a második sárga lapját, így a hazaiak a hajrát emberelőnyben töltötték.

A gól nélküli döntetlen azt jelenti, hogy megszakadt Andorra 58 tétmeccs óta húzódó vereségsorozata: ezt megelőzően tizenegy és fél évvel ezelőtt, 2005. szeptemberében Finnország ellen játszott 0–0-s döntetlent.

Andorra–Lettország 0–1 (Sabala 48.)
Svájc–Portugália 2–0 (Embolo 24., Mehmedi 30.)

2016. október 7., péntek
Magyarország–Svájc 2–3
(Szalai Á. 53., 71., ill. Seferovic 51., R. Rodríguez 67., Stocker 89.)
Portugália–Andorra 6–0 (Cristiano Ronaldo 2., 4., 47., 68., Joao Cancelo 44., André Silva 86.)
Lettország–Feröer 0–2 (Nattestad 19., Edmundsson 70.)

2016. október 10., hétfő
Andorra–Svájc 1–2 (Martínez 91., ill. Schär 19. – 11-esből, Mehmedi 77.)
Feröer–Portugália 0–6 (André Silva 12., 22., 37., Cristiano Ronaldo 65., Joao Moutinho 91., Joao Cancelo 93.)
Lettország–Magyarország 0–2
(Gyurcsó 10., Szalai Á. 77.)

2016. november 13., vasárnap
Magyarország–Andorra 4–0
(Gera Z. 33., Lang 43., Gyurcsó 73., Szalai Á. 88.)
Portugália–Lettország 4–1 (Cristiano Ronaldo 28. – 11-esből, 85., William Carvalho 70., Bruno Alves 92., ill. Zjuzins 67.)
Svájc–Feröer 2–0 (Derdiyok 27., Lichtsteiner 83.)