KÁNTOR BARNABÁS 2016.11.13 17:49 Frissítve: 2016.11.13 22:38

Gera! Lang! Gyurcsó! Szalai! Andorra nem okozott gondot

A magyar labdarúgó-válogatott a világbajnoki selejtezősorozat 4. fordulójában hazai pályán 4–0-ra legyőzte Andorrát.

Nem ment könnyen: 33 percig tartott megtörni az andorraiak ellenállását (Fotó: Földi Imre)

VB-SELEJTEZŐ
B-CSOPORT, 4. FORDULÓ
MAGYARORSZÁG–ANDORRA 4–0 (2–0)

Budapest, Groupama Aréna. V: Nikolaidesz (ciprusi)
MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Bese, Lang, Guzmics, Korhut – Nagy Á., Gera (Böde, 84.) – Dzsudzsák, Kleinheisler (Stieber Z., 74.), Gyurcsó (Németh K., 81.) – Szalai. Szövetségi kapitány: Bernd Storck
ANDORRA: Gomes – C. Rubio, E. García, Vales, Llovera, San Nicolás – Víctor Rodríguez (Moreira, 83.), Vieira, C. Martínez (A. Martínez, 67.) – Pujol (J. Sánchez, 87.), Aláez. Szövetségi kapitány: Koldo Álvarez
G: Gera (33.), Lang (43.), Gyurcsó (73.), Szalai (88.)
További eredmények: Svájc–Feröer 2–0, Portugália–Lettország 4–1

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

TÁMADÁS!

Ez volt a jelszó, vagy legalábbis ennek kellett lennie a mieinknek Andorra ellen. A kezdőcsapatban két érdekesség volt, az egyik alátámasztotta ezt a jelszót, a másik nem. A lettországi meccshez hasonlóan ezúttal is két támadó(bb) szellemű szélső hátvéddel kezdtünk, Fiola Attila helyett Bese Barnabás volt a jobb-bekk, a másik oldalon pedig nem is variálhatott Bernd Storck, Kádár Tamás eltiltott volt, így Korhut Mihály játszott balhátvédként.

KLEINHEISLER NÉLKÜL…
 …játszunk Portugália ellen, a támadó ugyanis sárga lapot kapott a meccsen, így eltiltott lesz Cristiano Ronaldóék ellen.

Ugyanakkor a rigai találkozóval ellentétben ezúttal csak egy csatárral kezdtünk – igaz, az ott játszó Nikolics Nemanja sérülés miatt nem volt kerettag –, jó hír volt viszont, hogy Gera Zoltán kezdeni tudott.

Támadtunk, vagy legalábbis próbáltunk, merthogy a kezdetekben teljesen meddőnek bizonyultak a próbálkozásaink, sőt több esetben bántó technikai hibákat követtek el a mieink, Lang Ádám átadásai közül például kettő is kiment az oldalvonalon túlra.

Két veszélytelen andorrai lövést követően a 27. percben megvolt az első hazai helyzet is. Dzsudzsák Balázs cselezte túl magát néhány vendégjátékoson a jobb oldalon, középre tett labdáját Szalai Ádám kiválóan tartotta meg, a lövése előtt azonban odapiszkált egy védő, így a kísérlet sikertelen volt. Két perccel később ismét csapatkapitányunk próbálkozott, de a szabadrúgása a sorfalban kötött ki.

GERA!

A 33. percben aztán megszereztük a vezetést! Dzsudzsák teremtett egy veszélytelen szituációból veszélyest a jobb oldalon, nagyszerűen fordult le a védőjéről, lehúzta az alapvonalig a labdát, majd középre lőtte, Josep Gomes csak ütni tudta, éppen Gera Zoltán elé, akinek a lövésébe még beleértek, de a labda a kapuban kötött ki (1–0).

Ez volt Gera Zoltán 26. gólja a válogatottban, ezzel vezet az aktív játékosok között. Még egy találat, és beéri a válogatott örökranglista 13. helyén Sándor Károlyt, Takács II Józsefet és Toldi Gézát.

A félidő végére aztán a pontatlanságokat és a bizonytalanságokat felváltották a szemet gyönyörködtető megoldások. Kleinheisler László „elástico” csele nem mindennapos magyar pályán, valamint Dzsudzsák sarkazása – ami majdnem gólpassz lett – is tapsot érdemelt.

Lang Ádám (2) első gólját szerezte meg a magyar válogatottban (Fotó: Földi Imre)

LANG!

Aztán az is, ahogy „csékánk” ismét elhúzott a jobb oldalon, újra nagyszerűen lőtte középre a labdát, amelyre Lang Ádám érkezett, és bár nem ez volt pályafutása legjobb félideje, ez lett (18. fellépésén) az első válogatott gólja: a jobb alsóba pörgetett (2–0).

Dzsudzsák 86 válogatott mérkőzésen 20 gólnál jár, most pedig kiosztotta a 20. gólpasszát is.

A helyenként felharsanó korai füttyszavaknak így nem kellett felerősödniük, a szünetre megnyugtató előnnyel vonulhattunk, egy szerencsés szurkoló ráadásul már ekkor megkapta Dzsudzsák mezét! A második félidő hasonlóan kezdődött, mint az első: kevés izgalommal, ámde magyar mezőnyfölénnyel.

GYURCSÓ!

A 73. percben végre növelni tudtuk az előnyünket. Gera Zoltán nagyszerű labdát adott Gyurcsó Ádámnak, aki a beragadó védők miatt nem volt lesen, viszont teljesen üresen maradt, így nyugodtan lőhetett jobb külsővel a bal alsó sarokba (3–0).

A Pogon Szczecin szélsője 15. fellépésén a harmadik gólját szerezte a válogatottban, az első találatát debütálásán lőtte Csehországnak, Petr Cech kapujába, a másodikat pedig a legutóbbi meccsünkön Lettországnak.

A végén még lehetőséghez jutott Stieber Zoltán, Németh Krisztián és – a közönség nagy örömére – Böde Dániel is. Egy kis érdekesség a másik oldalról is, a 87. percben csereként beállt Andorrába Juli Sánchez, aki épp ezen a napon húsz évvel ezelőtt debütált a válogatottban.

A kemény andorrai belépők több tömegjelenetet is előidéztek (Fotó: Hegedüs Gábor)

SZALAI!

Sok örömre azonban nem volt oka, beállása után egy perccel Stieber Zoltán gyönyörű csellel ment el védője mellett, Szalai Ádámhoz passzolt, aki sarokkal (!) vette be a vendégek kapuját (4–0)! Szalai Ádám a 13. gólját szerezte meg a válogatottban, beérve Détári Lajos, Titkos Pál, Várady Béla, Szabics Imre, Orth György és Machos Ferenc hatosát az örökranglistán.

Bár 33 percig türelmetlenkedniük kellett a szurkolóknak, végül magabiztos, 4–0-s győzelmet arattak a mieink, Andorra pedig elkönyvelhette egymás utáni 86. nyeretlen találkozóját. A játékosok mellett kijár a dicséret a szurkolóknak is, akik ismét nagyszerű hangulatot teremtettek, és még Andorra ellen is majdnem megtöltötték a stadiont.

20.45: Portugália–Svájc

A Nemzeti Sport digitális formában - az e-újságért kattintson ide!

2017.10.17 18:29:12

Magyar válogatott MAROSI GERGELY

A kapitányi munka elődeihez hasonlóan őt is elhasználta; az MLSZ-nek saját döntéseivel kell szembenéznie.

2017.10.17 23:41:47

Magyar válogatott VINCZE ANDRÁS

NS-VÉLEMÉNY. Bernd Storck viszonylag gyorsan bekerült a magyar labdarúgás tekintélyes, 1902 óta működő klubjába.

2017.10.17 08:39:04

Magyar válogatott S. TÓTH JÁNOS

„Vajon a magyar futballban tudják-e egyáltalán, mit jelent a munka?”

2017.10.16 23:17:43

Magyar válogatott BALLAI ATTILA

NS-VÉLEMÉNY. Persze létezik az az opció, hogy Storck kapitányi pályafutása véget ér, de sportigazgatói tisztségét megőrzi. Általános vezetéselméleti igazság, hogy ha valaki valahol csúcsmenedzser volt, ott később főportási minőségében ritkán érzi jól magát.

2017.10.16 08:15:22

Magyar válogatott BORBOLA BENCE

Amennyiben a szövetségi kapitánynak, illetve sportigazgatónak távozni kell, sokan követhetik.