Vb 2018: álomgólokkal győzött az Arab Emírségek csapata

2017.08.29. 20:27
Ali Mabhut (jobbra) gyönyörű gólt lőtt (Fotó: AFP)
Hazai pályán tartotta életben továbbjutási esélyét az Egyesült Arab Emírségek válogatottja, miután 2–1-re győzött Szaúd-Arábia ellen a 2018-as labdarúgó-világbajnokság ázsiai selejtezőjének 9. fordulójában.

A 20. percben ugyan a vendégek szereztek vezetést Navaf el-Abid büntetőjével (0–1), de egy perc múlva a hazaiak máris egyenlítettek. Egy középre ívelt labdát Ali Mabhut sarokkal gyönyörűen levett, majd kapura fordulva 11 méterről a hálóba lőtte (1–1).

A 60. percben Ahmed Halil szerzett labdát az ellenfél térfelének közepén, és 24 méterről lőtt bombagóljával már az Emírségek legjobbjainál volt az előny (2–1).

A ráadásban a hazaiak megfogyatkoztak, ám a tíz emberrel kiharcolt 2–1-es sikerrel megerősítették csoportbeli 4. helyüket, és ha minimálisan is, de maradt esélyük a továbbjutásra.

VB-SELEJTEZŐK
ÁZSIAI ZÓNA, 3. SELEJTEZŐKÖR
B-csoport, 9. forduló:
Arab Emírségek–Szaúd-Arábia 2–1
(Mabhut 21., Halil 60., ill. el-Abid 20. – 11-esből)