Vb 2018: 15–0, 10–0, 9–0 – hihetetlen ázsiai gólviharok

2015.09.03. 21:57
Hihetetlen napja volt a közel-keleti válogatottaknak: Katar, az Arab Emírségek, Szaúd-Arábia és Kuvait is kiütéses győzelmet aratott a 2018-as labdarúgó-vb ázsiai selejtezősorozatának csütörtöki játéknapján.

A leginkább Katar és a világbajnoki selejtezőkön története során először elinduló Bhután mérkőzésén potyogtak a gólok, a vendégek „legjobb” időszaka a 14. és a 15. gól közötti volt, amikor egészen 12 percig húzták kapott gól nélküli, egyébként már a szünetre nyolccal vezettek a hazaiak, akik végül 15–0-ra (!) nyertek. Az uruguayi Daniel Carreno irányította csapatban nyolc játékos szerzett gólt. Katar ezzel jócskán megjavította eddigi legnagyobb győzelmét: korábban az Afganisztán, illetve Libanon elleni 8–0 volt a rekordja az 1980-as évekből. Katar és a világbajnoki selejtezőkön története során először elinduló Bhután mérkőzésén potyogtak a gólok, a vendégek „legjobb” időszaka a 14. és a 15. gól közötti volt, amikor egészen 12 percig húzták kapott gól nélküli, egyébként már a szünetre nyolccal vezettek a hazaiak, akik végül 15–0-ra (!) nyertek. Az uruguayi Daniel Carreno irányította csapatban nyolc játékos szerzett gólt. Katar ezzel jócskán megjavította eddigi legnagyobb győzelmét: korábban az Afganisztán, illetve Libanon elleni 8–0 volt a rekordja az 1980-as évekből.

Az Arab Emírségek Malajziát döngölte a sivatagba: a hazaiak 10–0-ra nyertek, miközben Ahmed Kalil négyszer is betalált, pedig csak 79 percet töltött a pályán. Malajzia története legnagyobb különbségű vereségét szenvedte el tétmeccsen.

Kuvait a 68. pectől emberhátrányban játszó Mianmart tömte ki kilenc góllal, de a vendégek már az emberhátrány előtt is 0–6-ra álltak. A Bert van Maarwijk irányította Szaúd-Arábia Kelet-Timort páholta el 7–0-s különbséggel.

Korábban Japán, Ausztrália és Dél-Korea is simán hozta a kötelezőt, míg Kína belefutott egy gól nélküli döntetlenbe Hongkong ellen. Japán és Ausztrália is elpuskázta helyzetei nagy részét, míg a Laoszt 8–0-ra legyőző Dél-Koreának ez volt a második legfölényesebb győzelme vb-selejtezőn, ennél nagyobb különbséggel, 9–0-ra csak Nepált verte meg, még 1989-ben. Kína négyszer is eltalálta a kapufát a C-csoport élén álló Hongkong ellen, de gólt nem szerzett. Ezzel, ahogy a helyi tudósítások írják, a kis testvér nagyon meglepte a nagy testvért.

VB 2018
SELEJTEZŐ, ÁZSIA, 2. KÖR
3. FORDULÓ
A-csoport
Arab Emírségek–Malajzia 10–0
Szaúd-Arábia–Kelet-Timor 7–0
Az állás: 1. Arab Emírségek 6 pont (2 mérk., 11–0), 2. Szaúd-Arábia 8 (2, 10–2), 3. Palesztina 3 (2), 4. Kelet-Timor 1 (1–9), 5. Malajzia 1–17)
B-csoport
Ausztrália–Banglades 5–0
Jordánia–Kirgizisztán 0–0
Az állás: 1. Ausztrália 6 (2), 2. Jordánia 4 (2, 3–1), 3. Kirgizisztán 4 (3–1), 4. Tádzsikisztán 1 (2, 2–4), 5. Banglades (2–9)
C-csoport
Kína–Hongkong 0–0
Katar–Bhután 15–0
Az állás: 1. Hongkong 7, 2. Katar 6 (2), 3. Kína 4 (2), 4. Maldív-szigetek 0 (2, 0–3), 5. Bhután 0 (0–28)
D-csoport
Irán–Guam 6–0
Omán–Türkmenisztán 3–1
Az állás: 1. Omán 6 (2, 5–2), 2. Guam 6 (3–7), 3. Irán 4 (2), 4. Türkmenisztán 1, 5. India 0 (2)
E-csoport
Japán–Kambodzsa 3–0
Szíria–Szingapúr 1–0
Az állás: 1. Szíria 6 (2), 2. Szingapúr 4 (4–1), 3. Japán 4 (2, 3–0), 4. Afganisztán 3 (2), 5. Kambodzsa 0
F-csoport
Irak–Tajvan 5–1
Az állás: 1. Thaiföld 6 (2), 2. Irak 3 (1), 3. Vietnam 0 (1, 0–1), 4. Tajvan 0 (1–7)*
* Indonéziát kizárták a csoportból.
G-csoport
Dél-Korea–Laosz 8–0
Kuvait–Mianmar 9–0
Az állás: 1. Dél-Korea 6 (2, 10–0) és Kuvait (2, 10–0), 3. Libanon 3 (2), 4. Laosz 1 (2–12), 5. Mianmar 1 (2–13)
H-csoport
Üzbegisztán–Jemen 1–0
Bahrein–Észak-Korea 0–1
Az állás: 1. Észak-Korea 9, 2. Fülöp-szigetek 6 (2), 3. Üzbegisztán 3 (2), 4. Bahrein 0 (2, 1–3), 5. Jemen 0 (0–6)